nedeľa, 25 október 2015 21:54

Víťaza jesennej časti I. triedy vo futbale spoznáme v poslednom kole vo Vyšnej Slanej

Napísal(a) MG od
(1 Hlasovať)

Jesenné dni sa čím ďalej tým viac krátia. Aj tma už stále skôr zahaľuje prírodu, akoby naznačovala, že aj futbal jej bude musieť ustúpiť. A tak sa približuje čas k poslednému hvizdu rozhodcovských píštaliek na jednotlivých futbalových ihriskách aj v našom regióne. Prvý sa k tomu cieľu dostali futbalisti žiackych a dorasteneckých súťaží riadených ObFZ v Rožňave a dospelí hráči zapojených do súťaží II. triedy.

Cez tento víkend bolo v I. triede na programe 12. kolo. Futbalisti Rožňavy hrajúci v IV.lige skupiny JUH nastúpili do 14. kola a keďže táto súťaž má 16 účastníkov, čaká aj ju odohrať v tomto roku ešte dve kola, z ktorých 16 kolo je už z odvetnej časti. Situácia

mužstva je po tomto kole stále nepriaznivá a mužstvo čaká Čierny Peter, ktorý bude toto mužstvo strážiť cez zimnú prestávku na poslednom mieste. Chlapci by čo najskôr chceli pretrhnúť aj smolu, ktorá sa im v ostatných zápasoch lepí na kopačky, ale nenašli na jej prekonanie vhodný spôsob. V I. triede už skončili zápasy pre mužstvo Krásnohorskej Dlhej Lúky. Po odstúpení Dediniek majú v poslednom kole voľno. Keďže v 12. kole vyhrali súboj v Rožňavskom Bystrom a Vyšná Slaná ich prenasledovateľ si ľahko poradila v Bohúňove, očakáva sa súboj o najvyššiu priečku až do posledného kola. Vyšná Slaná hrá doma práve so súperom, s ktorým si poradila Krh. Dlhá Lúka a o tom, kto bude zimovať na čele tabuľke sa veru rozhodne práve s Bystranmi. Ak by hostia vo Vyšnej Slanej vyhrali, prípadne remizovali 0:0, alebo 1:1, 1. miesto pripadne Dlholúčanom. Domácim bude stačiť na 1. miesto akákoľvek výhra. Očakáva sa v tomto prípade jasná jednotka. Ale vraj futbal nemá logiku. Veď aj v tomto kole zápasy v Drnave, či v Dlhej Vsi priniesli veľké prekvapenia.
Všimnime si teraz výsledky našich mužstiev, ktoré dosiahli v tretí októbrový víkend.

DOSPELÍ

IV. LIGA
14. kolo: Sobrance - Rožňava 3:2 (1:0). G: J. Figúr (44´, vlastný), M. Lukačko (52´), J. Hutaj (55´) - J. Korfanta (61´), J. Figúr (76´). M., Matej nepremenil PK (37´). ŽK: Ľ. Legemza (82´), M. Popovič (90´) - Š. Mišina (37´). R: J. Mišenčík - Klovanič, Djordjevič. D: 100. ZOSTAVA - ROŽŇAVA: Š. Mišina - M. Róth, P. Sappanoš, J. Korfanta, P. Šimko, J. Ďuríček, L. Drobňák, Ja. Rochl, T. Mihálik, M. Gelda, J. Figúr (K). Keď mužstvu nejde, môžete robiť čo chcete. V situácii v akej sa nachádzajú Rožňavčania v tabuľke IV. ligy im nikto nezávidí, najmä keď súperovi poskytnú vlastný gól tesne pred koncom polčasu. Sobrančania ako na oplátku v druhom polčase nepremenili pokutový kop. Ich kahan bude na konci poradia v tabuľke svietiť ešte dlhšie.

V. LIGA K-G
12. kolo: Krásnohorské Podhradie - Perín 3:1 (1:1). G: Š. Kun (28´), R. Kuzma (46´), M. Almáši (66´) - M. Koribanič (10´). ŽK: 0 – M. Koribanič (47´), J. Beliš (86´). R: M. Mišenčík - M. Bereš, M. Mikloško. D: 100. ZOSTAVA – KH PODHRADIE: M. Almáši - J. Erdofalvi (K), R. Kuzma, K. Zubrický, Cs. Kiss, Š. Kun, J. Benedik, M. Almáši, T. HAjdúk, R. Greško, Š. Tolvaj (86´ T. Kerekeš). Nováčik pod hradom Andrášiovcov začal dobre. Už v 10 minúte sa ujali vedenia a keby hneď na to kopali proti Podhradčanom pokutový kop, asi domácim by nebolo ľahko odvrátiť prehru. Takto výsledok postupne zvrátili a s Čečejovčanmi v tabuľke majú po 32 bodov.

Ťahanovce - Gemerská Hôrka 3:1 (1:1). G: J. Giba (62´) - A. Prónai (69´). ŽK: T. Glovňa (26´), J. Biačko (79´) - R. Ferdinand (12´), Zs. Ištók (84´). R: P. Knap - M. Klovanič, M. Nicz. D: 70. ZOSTAVA – G HôRKA: O. Skokan – A. Izák (K), D. Bodnár, G. Jonáš, M. Lorinc, R. Ferdinand (63´ V. Kováč), R. Szkokan, Š. Tóth, J. Kovács, Zs. Ištók, A. Prónyai. Zástupca Gemera proti súperovi v Ťahanovciach nehral kto vie ako. Má problémy získať vonku viac ako bod. Kým vlani bol v tabuľke najlepší z regiónu, dnes sa motá v dolnej polovici tabuľky.

Dobšiná - Čečejovce 1:1 (0:1). G: M. Martinko (87´) - P. Ignáth (5´). ŽK: A. Gallo (54´) - M. Hintoš (86´). R: L. Dzivjak - J. Pavlovský, D. Bobko. D: 100. ZOSTAVA - DOBŠINÁ: Š. Potočný - M. Martinko, P. Fabián (K), P. Hutník, P. Husár (46´ M. Putnocký), Je. Barnák, A. GAllo, M. Majerčák, R. Gotthardt, F. Fabián (46´ M. Lompart), J. Rochl. Cenný bod získali Dobšinčania s jedným z popredných mužstiev tabuľky. Góly ohraničili začiatok i koniec zápasu. Vedenie patrilo hosťom z Čečejoviec, ale domáci nakoniec vybojovali remizu.

I. TRIEDA
12. kolo: Dlhá Ves – Vlachovo 2:4 (0:3). G: G. Ferdinand (60´), P. Mičinský (80´) - T. Pitoňák 2 (7´, 52´), R. Sýkora (23´), B. Rupp (39´). ŽK: T. Pitoňák (10´). R: J. Molnár - L. Marton. D: 50. ZOSTAVA - DLHÁ VES: G. Pomaj - G. Ferdinand, M. Makkai (K), D. Zsóri, A. Orvos, V. Ferdinand, L. Novák, A. Flander (46´ T. Lörincz), Zs. Mezei, P. Mičinsky, Cs. Flander (62´ A. Pomay). VLACHOVO: M. Pitoňák - I. Gallo, P. Hricko, B. Vysoký, M. Marciš (K), B. Rupp, O. Leskovjanský, R. Sýkora, Š. Brondoš, M. Gál (84´ E. Gál), T. Pitoňák. Hostia z Vlachova si iste nebudú pamätať, kedy naposledy v Dlhej Vsi získali aspoň bod. Tri body sú však pre nich veľmi cenné, aj keď domáci na jeseň nepodávajú ani doma vyrovnané výkony. Vlachovčania vyhrávali už 0:3 a myslím, že to im v súboji pred derby z Nižnou Slanou dáva nádej v boji o 5 priečku.

Rožňavské Bystré - Krásnohorská Dlhá Lúka 1:3 (0:2). G: J. Lipták-Giba (52´) - O. Šomšák 2 (16´, 65´), Š. Bodnár (45´). J. Čižmár (KDL) nepremenil v 47 min. pokutový kop. ŽK: J. Urban (13´), T. Kuchta (45´) - O. Šomšák (15´). R: J. Gyenes - A. Farkaš. D: 120. ZOSTAVA – R BYSTRÉ: Cs. Koncz - F. Čapó, D. Koncz (46´ D. Palašta), P. Kubej, P. Minčík (46´ M. Molnár), J. Lipták-Giba, Jar. Gonos, JAr. Gallo (K), J. Urban, Š. Dorkin (90´ C. KOncz). KD LÚKA: M. Manko - K. Albert (K), I. Bošela, T. Hegedus (80´ P. Klárik), P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár (85´ R. Klárik), O. Šomšák, M. Szilágyi, J. Gebe (G. Zsilla). Hostia prišli v úlohe favorita. Vedeli, že v prípade strata čo len bodu s domácimi im nemusí priniesť víťazstvo v jesennej časti. V poslednom kole majú voľno a Bystrania hrajú vo Vyšnej Slanej, ktorá šľape na päty práve Dlholúčanom v súboji o 1. miesto. Tak sa vyvíjal aj zápas, keď po štvrťhodine hry sa ujali vedenia najlepším strelcom stretnutia O. Šomšákom. Vedenie poistil ešte v 45. minúte Bodnár. Druhý polčas bol síce vyrovnaný, ale domáci musia veľa úsilia prejaviť na strelenie gólu, tak ako teraz Jožko Lipták Giba.

Hrhov – Betliar 3:2 (2:0). G: M. Dunka 2 (20´, 72´), N. Bodnár (12´) - R. Fabián (77´), Ľ. Árvay (88´). ŽK: G. Veverica (26´), R. Kardos (49´), A. Rigó (89´) - R. FAbián (81´). R: M. Macko – R. Farkaš. D: 50. ZOSTAVA – HRHOV: Z. Halász - Cs. Kováts, K. Demeter, M. Dunka (74´ D. Danko), T. Zsigrai, R. Kardos, G. Veverica (K), N. Bodnár (68´ P. Červený), A. Rigó, D. Dunka (46´ E. Rigo), A. Szirotnyák. BETLIAR: Ľ. Šofranko - D. Poťmák, Ľ. Árvay (K), L. Poťmák (68´ L. Fabián), L. Fafrák, M. Jerga (4´ J. Fazekaš), T. Handlovič, R. Fabián, M. Ďuríček, M. Oravec, J. Benedikty. Domáci si včas získali dvojgólový náskok a keď Betliarčania začali na konci druhého polčasu tiež strieľať góly, domáci si už víťazstvo nenechali ujsť.

Drnava – Jablonov n/T 1:4 (0:1). G: J. Rencsok (67´) - F. Rohály 2 (5´, 59´), J. Barczi (88´ vlastný), Á. Kerekes (90´). ŽK: J. Rencsok (24´), P. Búlik (40´), M. Maliňák (65´), D. Zakhar (72´) - Á. Kardos (33´), A. Vislay (60´), F. Rohály (68´), A. Kerekeš (78´). R: L. Gyenes - M. Šimčák. D: 80. ZOSTAVA – DRNAVA: D. Zakhar - P. Búlik (K), R. Dókus, J. Barczi, M. Maliňák, J. Čeľovský (57´ R. Szucs), K. Šoltés, B. Šoltés, M. Mázik (62´ R. Kovács, 86´ J. MAliňák), J. Rencsok, J. Kovács. JABLONOV: R. Balázs - L. Zajdó (K), M. Fifik, G. Páll, P. Milata, P. Hutník (71´ A. Kerekes), Á. Kardos, A. Kerekeš, A. Vislay, G. Lázár, F. Rohály (90´ R. Mezei). Súboje týchto súperov prinášajú vždy prekvapivé výsledky. Tak tomu bolo aj tentoraz. Po hodine hry bol stav 0:2 pre Jablonovčanov. Domáci sa síce snažili všelijakými spôsobmi zvrátiť stav, ale hostia nerezignovali ani po nepremenenom pokutovom kope v 65 minúte. Domáci si v 88 minúte prikúrili aj vlastným gólom. V tomto zápase padlo aj najviac žltých kariet kola.

Nižná Slaná - Rudná 1:3 (0:2). G: J. Gelda (48´) - O. Vysoký 2 (17´, 90´). ŽK: M. Lipták (83´) - 0. R: D. Poťmák – V. Martinko. D: 100. ZOSTAVA - N SLANÁ: R. Nemec - P. Lipták, M. Schvarz, M. Gallo, M. Prónai (K), G. Keršák, P. Kuchta (70´ M. MAťo), V. Mihalík, L. Urban, P. Kašai (54´ B. Olexa), J. Gelda. RUDNÁ: R. Szöllös (K) - L. Šimon, M. Galajda (46´ L. Dávid), O. Sanisló, Cs. Óvary, O. Vysoký, V. Konček (70´ Z. Molčan), R. Madarász, S. Ďuriček, T. Pavlík, R. Štefán. Nižnoslanci sa proti ostrieľanému súperovi priblížili iba na rozdiel gólu. Na viac nemali. Po dobrom vstupe do súťaže teraz padajú na chvost tabuľky. Vysoko pred nimi je aj ich posledný tohtoročný súper - Vlachovo.

Bohúňovo - Vyšná Slaná 0:2 (0:2). G: B. Kuzma (2´), R. Kováč (11´ vlastný). ŽK: R. Lorinc (17´), P. Pál Baláž (61´) - M. Molčan (44´). R: M. Uharček - L. Šalamon. D: 50. ZOSTAVA - BOHÚŇOVO: G. Dókuš - R. Lorincz, L. Kovács (K), R. Kováč (80´ F. Király), A. Szaniszló, G. Urbán, K. Illés, R. Kulik, T. Antóny, P. Pál Baláž (86´ M. Szabó), M. Lovas (65´ D. Kalo). V SLANÁ: R. Lindák - M. Molčan, M. Vido, A. Rogos, M. Gallo, P. Zabrel (K), O. Kračún (73´ T. Gebe), B. Kuzma, F. Gallo, O. Liptai, J. BArnák (80´ m. Revaj). Kým sa dováci porozhliadali po areály ihriska a začali poznávať hráčov hostí stav zápasu už v 11 minúte ukazoval 0:2. To v druhej minúte poslal vizitku domácemu brankárovi najlepší strelec súťaže Branislav Kuzma. Domáci mali tak pomýlenú situáciu, že v 11 minúte neváhal vsietiť do vlastnej siete Robo Kováč. Hosťom to nakoniec stačilo, kontrolovali hru a prispeli tak k výprasku domácich mužstiev v tomto kole, keď zo 6 zápasov iba jeden vyhrali domáci (Hrhov – Betliar 3:2).

III. LIGA
12. kolo: Drnava – Medzev 4:0 (1:0). G: D. Babič 2 (54´, 83´), D. Benedik (40´), R. Kováč (68´). ŽK: R. Sliva (34´), E. Polyák (75´) - M. Polyák (18´). R: S. Haviarik. D: 20. ZOSTAVA – DRNAVA: R. Sliva – E. Polyák, M. Ondrej, K. Bakoš (85´ T. Tóth), D. Fodor, R. Kováč, N. Vozár, D. Džačovský (84´ D. Brutovský), D. Benedik (76´ T. Silágyi), D. Babič (K), S. Sliva (70´ A. Mujzer).

Poproč - Rožňava 9:0 (3:0). G: A. Veselý 4 (21´, 57´, 64´, 85´), M. Michalko 2 (40´, 76´), B. Borovský (17´ PK), P. Schmiedl (73´ PK), Š. Novotný (90´). ŽK: T. Sciranko (44´), M. Raščák (66´) - A. Palečko (44´), M. Gyurek (73´). ČK: 0 - T. Ivanič (16´). R: M. Šeršeň. D: 50.

I. TRIEDA

7. kolo: Betliar – Jablonov n/T 0:11 (0:4). G: P. Hundza 3 (6´, 22´, 71), A. Ragán 3 (26´, 68´, 75´), Š. Rigó 2 (19´, 64´), Á. Kerekes (48´), J. Grundza (61´), R. Grosmann (89´). ŽK: bez kariet. R: R. Mikulec. D: 15. ZOSTAVA – BETLIAR: M. Lukáč, B. Szilárdi, M. Bitto, M. Bikár, M. Zentko, T. Lux (K), P. Smorada, R. Szilágyi, L. Buday (71´ P. Leštach), P. Karalo, M. Hatvaník. JABLONOV N/T: D. Ragán - R. Grosmann, E. Mackovják (K), E. Kardoš (66´ G. Šmajda), O. Keller, J. Mata, J. Grundza, Š. Rigó (74´ D. Lengyel), Á. Kerekes, A. Ragán, (76´ K. Demeter), P. Hundza (71´ F. Filip pai).

ŽIACI

II. LIGA
SŽ - 12. kolo: GALAKTIK - Rožňava 1:1 (0:1). G: M. Komárek (49´ PK) – S. Vápeník (31´). ŽK: 0 - M. Bakoš (34´), S. Vápeník (31´). R: M. Djordjevič. D: 60.

MŽ - 12. kolo: GALAKTIK - Rožňava 3:1 (0:0). G: D. Makkai (46´), B. Benedik (47´), M. Tóth (68´) - J. Horvát (56´). ŽK: B. Benedik (49´) - 0. R: M. Djordjevič. D: 100.

Čítať 2755 krát Naposledy zmenené pondelok, 26 október 2015 18:41