utorok, 22 marec 2016 22:50

Krátke nahliadnutie do výsledkov futbalového klubu Slovmag Revúca v rokoch 2001-2002

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Jedným zo zástupcov Gemera v IV. futbalovej lige SsFZ je Slovmag Revúca. Klub je pokračovateľom Jelšavy, ktorá v roku 1999 vypadla z II. ligy. Mužstvo pôsobilo v III. lige, avšak zostúpilo o súťaž nižšie, kde pôsobí dodnes.

Prostredníctvom Bc. Štefana Tomášika si pripomenieme jeho účinkovanie sezóne 2001/2002. Uvedené sú dosiahnuté výsledky, tabuľky a káder mužstva.

Revúca – V. Krtis 4:0 9. Nová Baňa 26   9  5  12  37:63  32
Žiar n/Hr. B/Ladomerská Vieska – Revúca 0:1 10. Hrochoť 26   8  6  12  31:36  30
Revúca - Tisovec  2:1 11. Kalinovo 26   9  3  14  35:47  30
Podbrezová B – Revúca 0:2 12. Brezno 26   7  2  17  23:56  23
13. Kremnica  26   5  3  18  28:77  18
14. V. Krtíš 26   3  4  19  21:58    7

Káder Revúcej: Igor Schmiedl, Igor Ostapčuk - Roman Medvec, Roman Pazúr, Ivan Vranec, Miroslav Belica, Jozef Buvala, Zoltán Gömöri, Daniel Vojčík, Stanislav Fulajtár, Dušan Sarvaš, Maroš Gočaltovský, Miroslav Meškan, Ján Košút, Michal Ruttkay, Milan Barna, Vladimír Gallo, Jozef Schelling.

Odchody: pred jeseňou Kubus, Belica, na jar Pazúr, Fulajtár
Tréner: Mgr. Ján Fatľa

Na foto: Revúca v roku 2011, zo zápasu Revúca – V. Krtíš

Prípravné zápasy

Mužstvo odohralo viaceré prípravné zápasy. Vyberáme z ich 2 zápasy s Nižnou Slanou: Jeseň Nižná Slaná – Revúca 0:3. V úvodných minútach sa mužstvá oťukávali, hra sa rozdrobila na množstvo osobných súbojov v strede poľa. Hostia domácich herne prevýšili a strelili im dva góly. Ďalšie šance mali po rohoch, k dispozícii mali aj priamy kop. Slovmag mal útočnú akciu vľavo a aj vpravo. V druhej polovici polčasu mali domáci dve akcie po ľavej strane, ktoré režíroval G. Keršák. Dva prieniky po pravej strane mal Krak. G. Keršák zahrával dva rohy sprava. Najväčšiu šancu na skórovanie mal G. Keršák asi v polovici polčasu, ale nepremenil.
Druhý polčas začal rozohrávkou Revúcej. Hostia zahrávali roh zľava a mali brejk po pravej strane. Lindák musel viackrát zasahovať, napr. po strele z pravej strany. Slovmag mal útočnú akciu na ľavej strane. Napokon skóroval po akcii na ľavej strane. Domáci sa častejšie dostávali pred šestnástku hostí, avšak chýbal im strelec, ktorý by túto snahu gólovo zakončil. Jednu šancu zblízka mal domáci útočník. G. Keršák mal akciu po spolupráci s ľavým útočníkom. Jar Revúca – Nižná Slaná 4:1