nedeľa, 08 máj 2016 19:53

Chválime mladších žiakov, druholigistov Rožňavy a ich 37 strelených gólov v jednom zápase

Napísal(a) MG-OD

Aj keď nie je veľkým zvykom dávať dospelým futbalistom za príklad žiakov a ešte mladších, tentoraz to spravím, lebo existujú aj voľajaké výnimky. Sobota 7. mája 2016 predpoludním patrila v Rožňave futbalu najmladších. Zavítal k nim na odvetu podobný klub z Kechneca a aj keď v súťaži II. ligy nepatrí medzi najlepších, Rožňavskí žiaci si na nich veľmi dobre zgustli. Pustili sa do nich ako sa patrí a veru ťažko bolo aj rozhodcovi rátať rýchlo padajúce góly do brány spomínaných hostí. Narátali ich spolu až 37, čiže tridsaťsedem. To, aby sme sa nepomýlili v presnosti, tak som ho napísal aj slovami.

Mladší žiaci Rožňavy sa stále držia v súťaži na poredných miestach a robia svojim trénerom i fanúšikom veľkú radosť. Uvidíme, čo z nich pre náš futbal vyrastie.

Výborne si počínajú aj futbalisti Á-čka Krásnohorského Podhradia. V tomto kole hrali v Malej Ide a tri body, toré získali, im stále napomáha držať sa v uctyhodnej vzdialenosti od súperov v piatoligovej tabuľke. Do konca súťaže nie je ešte 5 bodový náskok rozhodujúci, ale stačil by na prvenstvo. Ako to bude pokračovať v tomto klube, ukáže čas.

V nižších súťažiach okresu najviac prekvapila vysoká prehra Bystranov doma s Drnavčanmi. Výsledok napovedá, že súper bol tentoraz nad ich sily. Povšimnime si výsledky všetkých zápasov našich mužstiev z horného Gemera.

DOSPELÍ

IV. liga JUH – 25. kolo 7.5.2016 16.30

MFK Rožňava - FK Geča 73 3:2 (1:1). G: P. Gere 39´), F. Kovács (48´ PK), J. Figúr (81´) - Ľ. Leško (21´), M. Pach (90´). ŽK: F. Kovács (46´) - M. Pach (59´). R: J. Mano – S. Bíro, M. Fedeák. D: 200. Na jeseň sa súperi s bodmi rozdelili. Hostia v tomto zápase brnkali na nervy domácim tiež, keď sa ujali vedenia. Po vyrovnanom polčase sa na začiatku druhého domáci priklonili váhu gólov na svoju stranu z pokutového kopu zásluhou Kovácsa. Pred koncom stretnutia ešte svojím najlepším strelcom Figúrom zvýšili domáci vedenie na 3:1, aby hostia ešte v poslednej minúte uzvareli tesný stav pre domácich. Rozhodujúce góly padli však medzi prvým a posledným a tie vyhovovali skôr domácim.

V. liga K-G – 21. kolo: 7.5.2016 16.30

FK Gemerská Hôrka - FK Košická Nová Ves 2:2 (0:1). Vl. Vávra (57´), D. Bodnár (59´) - R. Papaj (37´), D. Šomrák (87´). ŽK: 0 – R. Papaj (44´), M. Urban (68´). R: D. Alexa – M. Jakubčo. P. Palaščák. D: 100. Už sa v tomto zápase zdalo, že domáci na svojom ihrisku predsa len získajú tri body. Hosťom však patril záver a ním i zisk bodu. Hôrčania však vedú súťaž nerozhodných zápasov aj naďalej a zdá sa že bezkonkurečne s 9. príležitosťami. To je však málo na to, aby sa zdvihli z 10. miesta v tabuľke vyššie.

8.5.2016 16.30
Kokšov-Bakša - Dobšiná 4:3 (2:1). G: M. Stoľár 2 (33´, 52´), J. Rusnák (6´), M. Peterčák (67´) - M. Putnocký 2 (66´, 87´), P. Husár (12´). ŽK: I. Hriš (50´), J. Rusnák (63´) - M. Martinko (70´), M. Putnocký (84´), M. Dudra (90´). R: J. Kunaj – J. Sučka, A. Baniková. D: 100. Takmer pravidelne hostia z Dobšinej odpovedali na gól domácich gólom, ale nakoniec stihli iba znížiť na rozdiel jedného. V závere sa sice viac snažili získať aspoň bod, ale rozhodca ich od 70 minúty iba trestal žltými kartami a tak sa vrátili z Kokšov-Bakše naprázdno.

Malá Ida – Krh. Podhradie 0:2 (0:1). G: R. Kuzma (40´), Z. Zdechovan (62´). ŽK: J. Fabian (21´), V. Balog (28´), Š. Sarka (58´) - M. Róth (18´), Z. Zdechovan (23´), J. Piater (38´), J. Jurin (90´). R: P. Greško - D. Alexa, J. Juščík. D: 100. Hru charakterizovalo veľké množstvo žltých kariet, ktoré udelil hlavný rozhodca na obidve strany. Viac ich shytali hostia, ktorí boli favoritmi v tomto stretnutí. Vedú tabuľku súťaže a po tomto zápase majú až 8-bodový náskok. Gólovo sa presadili v obidvoch polčasoch a zaslúžene vyhrali.

I. trieda 20. kolo 7.5.2016 16.30:

Dlhá Ves - Bohúňovo 0:0. ŽK: G. Ferdinand (43´) - 0. R: D. Poťmák - T. Gyenes. D: 70. Hoci v zápase dostali slovo aj piati náhradníci z obidvoch strán, nik nevedel v hracom čase strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci získali na jar iba prvý bod a nectí ich ani postavenie v tabuľke, kde visia na 12. mieste o 6 bodov před poslednými Honcami.

8.5.2016
Vlachovo - Rudná 2:3 (0:2). G: B. Vysoký (60´), M. Gál (80´) - M. Chochol 2 (4´, 61´), R. Madarász (15´). ŽK: M. Šivec (59´) - R. Madarász (68´). R: M. Uharček - I. Tokoly. D: 80. Oddýchnutí domáci, keď před týždňom nenastúpili na zápas do Jablonova n/T, mohli v tomto stretnutí dosiahnuť aj viac. Hostia z Rudnej si však v 1. polčase spravii dostatočný náskok, aby v druhom polčase udržali víťazstvo. Vlachovčania však neskoro začali a hosťom, známim jako prvopolčasové mužstvo, v druhom stihli iba skorigovať stav a ten preto dopadol v prospech hostí.

Dedinky (odst.)

Honce - Jablonov n/T 2:9 (1:4). G: J. Pástor (31´), M. Pástor (50´) - P. Pál Balázs 5 (9´, 30´, 55´, 85´, 89´), F. Rohály 3 (40´, 77´, 78´), L. Zajdó (15´). ŽK: J. Tomi (66´) - 0. R: J. Molnár - R. Farkaš, E. Zsebik. D: 50. Domáci zrejme berú zápas po svojom - zahrať si s každým súperom do sýtosti. Stojí ich to síce veľká strata bodov, ale športový cieľ splnia. Streleckým vzorom sa stal Pál Balázs z hosťujúceho mužstva spod Sorošky s 5 gólmi. S ďalšími troma gólmi sa k nemu priblížil spoluhráč Rohály.

Jednota Krh. Dlhá Lúka - Tatran Betliar 4:1 (2:1). G: Š. Bodnár (20´), J. Čižmár (24´), P. Klárik (80´), L. Héger (86´) - J. Benedikty (18´). ŽK: R. Bubenčík (63´), M. Szilágyi (70´) - J. Benedikty (40´). R: L. Gyenes – A. Farkaš, V. Martinko. D: 50. Domáci vedú bezpečne tabušku súťaže, ale fanúšikov, akoby ich hra a výsledky ich nepriťahovala. Hostia dali o sebe vedieť už v 18 minúte gólom Benediktyho, ale potom na ihrisku kraľovali iba domáci, strieľali góly a pohodlne získali aj tri body.

Nižná Slaná - Hrhov 1:1 (1:0). G: D. Valko (40´) - T. Szakács (67´). ŽK: D. Valko (60´), P. Kašai (72´) - 0. R: L. Šalamon - Š. Iglai, M. Uharček. D: 50. Domáci mali v tomto stretnutí preskočiť svojho suseda z tabuľky, ale strelci sa uspokojili po jednom góly na obidvoch stranách a tak cennejšia je remíza pre hostí.

Rožňavské Bystré - Drnava 2:5 (2:3). G: J. Urban ml. (19´), O. Ujházi (34´) - J. Rencsok 3 (17´, 36´, 71´), B. Šoltés (43´), J. Čeľovský (86´). ŽK: J. Lipták-Giba (55´), T. Kuchta (88´) - 0. R: J. Gyenes – M. Nemčko, T. Gyenes. D: 100. Ostatné výsledky napovedali, že domáci Bystrania môžu s Drnavou získať body a lepšie umiestnenie v tabuľke. Stal sa však opak, hostia od začiatku udávali tempo hry a dominovali najmä v druhom polčase. Strelecky sa uplatnil najmä ich 32-ročný hráč Rencsok, s tromi gólmi, ktoré sa mu zídu aj do streleckej tabuľky.

II. trieda 15. kolo 7.5.2016 10.30

FK Gem. Hôrka B – FK Krh. Podhradie B 4:2 (3:2). G: Vl. Zsóri 4 (9´, 22´, 32´, 55´) - G. Polyák (10´), Š. Tolvaj (43´). Bez kariet. R: V. Martinko – L. Gyenes, J. Gyenes. D: 50. Rezerva Gemerskej Hôrky sa stále nevzdáva postupového miesta a robí takto súťaž zaujímavejšiu. Zrejme v boji o prvenstvo bude pokračovať až do konca hoci tabuľka hovorí jasne v prospech koho hrá do karát. V súboji strelcov sa najlepšie predstavil domáci Zsóri, ktorý trafil bránu až štyrikrát.

Rakovnica - Kružná 2:7(1:3). G: T. Viola 2 (4´, 7´) - L. Varga 2 (19´, 67´), Ľ. Lukáč 2 (43´, 62´), O. Kerekes 2 (77´PK, 86´) , P. Fabián (26´). ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák - M. Šimčák. D: 60.  V súboji o postup do I. triedy Kružná ani tentoraz nenarazila na silnejšieho súpera a v Rakovnici poľahky získala tri body. Pomohli si aj jej strelci, ktorí si polepšili v tabuľke najlepších "mieričov" do sietí brankárov.

Mladosť Brzotín - Krh. Dlhá Lúka B 6:2 (1:1). G: I. Čopak 2 (42´, 82´), J. Lázók 2 (68´, 79´), E. Lázók (58´), K. Rezmuves (70´) - T. Zagiba (14´z PK), J. Rusznyak (86´). Bez kariet. R: R. Mikulec - K. Baczúk). D: 30. Domáci hráči brzotínskej Mladosti dosiahli v tomto súboji svoje prvé tohtoročníkové

víťazstvo. Sused z neďalekej Krh. Dlhej lúky i z tabuľky sa ujal síce vedenia z pokutového kopu v 18. minúte, ale potom skórovali šesťkrát za sebou domáci. Hostia uzavreli gólostroj druhým gólom až v 86. minúte. Podčiarkuť treba skutočnosť, že sa hralo bez kariet.

III. liga K-G 21. kolo 7.5.2016 14.00:

MFK Ťahanovce - FK Baník Drnava 2:10 (0:3). G: Š. Tóth 2 z PK (67´, 83´) - R. Kováč 2 (45´, 82´), D. Babič 2 (64´, 78´) v 75 min . nepremenil PK. T. Lipták 2 (69´, 86´), M. Ondrej (24´), D. Benedik (32´), N. Vozár (89´). ŽK: N. Pokuta (75´) - 0. R: M. Hrebeňár. D: 10.

Družstevník Malá Ida – FK Krh. Podhradie 2:0 (0:0). G: D. Nalevanko (71´), M. Seman (76´), v 8. min. Nepremenil PK. ŽK: P. Seman (70´) - P. Šoltés (47´), R. Jobbáď a R. Rezmuves (78´). R: S. Gaľa. D: 49.

FK Hrhov – Roma Moldava n/B 1:1 (1:0). G: M. Žiga (20´) - M. Horváth (55´). ŽK: Z. Halász (75´) - A. Gruľo (76´). R: P. Gonos. D: 33.

I. trieda 11. kolo 7.5.2016 14.00:

Baník Rožňavské Bystré - Jednota Krh. Dlhá Lúka 2:0 (2:0). G: C. Koncz 2 (9´, 10´) ŽK: M. Uhrin (70´)J. Spišák (8´). R: L. Marton. D: 30.

8.5.2016 14.00:

FK Gem. Hôrka - Jablonov n/T 2:4 (2:2). G: N. Ronyecz (8´), M. Laven (31´) PK – A. Ragán 2 (2´, 54´), O. Keller (28´), Š. Rigó (73´). ŽK: M. Laven (4´), T. Balázs (77´) - E. Mackovják (47´). R: K. Baczúk. D: 20.

II. liga 21. kolo 7.5.2016 10.00:

MFK Rožňava - Kechnec 2:1 (1:0). G: M. Ikri 2 (6´, 43´) - J. Horváth (64´). Bez kariet. R: V. Gallo. D: 20.

Mladší žiaci 11.45:

MFK Rožňava - Kechnec 37:0 (18:0). G: M. Domik 9 (1´, 4´, 14´, 21´, 24´, 30´, 31´, 39´, 39´), O. Slavkay 7 (5´, 7´, 9´, 15´, 23´, 54´, 59´), M. Gallo 5 (6´, 16´, 17´, 37´, 51´) v 18 min. nepremenil PK, K. Kocis 3 (12´, 29´, 57´), F. Szabó 3 (19´, 49´, 53´), K. Šikur 3 (40´, 44´, 57´), J. Horvát 2 (28´, 50´), A. Mihók 2 (42´, 55´), T. Beno (42´), T. Miškovič (47´), P. Minčík (58´). R: V. Gallo. D: 35.

I. trieda 9. kolo 7.5.2016 10.30:

FK Krh. Podhradie – MFK Dobšiná 1:1 (1:0). G: O. Pápezsík (30´) - A. Labuda (62´). ŽK: 0 – G. Holmok (10´), L. Polanecký (14´), P. Holmok (55´). R: K. Baczúk. D: 20.

8.5.2016 10.00
Baník Drnava – FK Plešivec 0:13 (0:6). G: T. Béke 7 (1´, 16´, 18´, 23´, 39´, 41´, 49´), Dav. Beke 2 (40´, 48´) Dom. Beke 2 (52´, 70´), L. Krištof (14´), L. Parti (21´). R: Š. Iglai. D: 20.

10.30
Papiereň Slavošovce - Jednota Krh. Dlhá Lúka 3:1 (0:0). G: F. Viola 3 (36´, 47´, 65´) - A. Bodnár (59´). R: M. Nemčko. D: 20.