nedeľa, 05 jún 2016 21:36

O chvíľu preladíme aj na hornom Gemeri futbalové súťaže na majstrovstvá do Francúzska

Napísal(a) Mg - od

Futbalové súťaže na Slovensku pomaly končia. V niektorých súťažiach aj na hornom Gemeri už poznáme víťazov v niektorých zase zostáva odohrať ešte kolo, či dve. Potom ich vymenia stretnutia Majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré začíajú 10. júna vo Francúzsku. Vráťme sa však k našim futbalovým zápasom a začnime od najvyššieho zástupcu - dospelými MFK Rožňavy.

Hrali v sobotu na domácej pôde a potvrdili, že zápasy berú zodpovedne a zbierajú aj body. Najprv po nevydareonej jeseni na záchranu v IV. lige a teraz na vylepšenie svojho postavenia v tabuľke. Druhou najvyššou súťažou je V. liga K-G skupiny. V nej zaznamenali čiernu nedeľu všetky musžtvá z nášho regiónu, keď sa ani jednému nepodarilo získať ani bod. Najlepšie postavenie má pred koncom FK Krásnohorské Podhradie, ktoré aj keď prehralo v Períne, neohrozene vedie súťaž. V I. triede okresného majstrovstva sme zaznamenali niekoľko zaáujímavých výsledkov. Medzi prekvapivé môžeme zaradiť prehru Rudnej v Dlhej Vsi, remízu Drnavy doma s Betliarom, ale aj vysoké víťazstvo lídra súťaže Krásnohorskej Dlhej Lúky s Honcami v pomere 14:0 má taký nádych, hoci sa hostia - tak sa v kuloároch okresu hovorí - že tohto roku sa v okresných súťažiach všeličo bude meniť. Potešiteľná je strelecká výdrž niektorých hráčov, napr. R. Klinku so 4 gólmi, či Braňa Kuzmu s 3-mi. Pochváliť môžeme i to, že nikto z hráčov v tomto kole nebol vylúčený.

DOSPELÍ

IV. liga - JUH 29. kolo
MFK Rožňava - MFK Sobrance 3:1 (2:0). G: P. Gere (7´), J. Figúr (19´), Á. Lippai (89´) - J. Tokár (90´). Bez kariet. R: M. Maňkoš - J. Nosáľ, I. Havrila. D: 240. Domáci v sobotu zdolali ďalšieho účastníka IV. Ligy, ktorý v tabuľkovom postavení si drží od nich vyššiu priečku. Rožňavčania aj v tomto zápase iba potvrdili, že na jar sú v faufe a dokážu bodovať aj s takýmto súperom. Môžu iba ľutovať, že ich čas prišiel dosť neskoro, aby sa zaradili medzi úspešnejšie mužstvá. Aj tak ich chváli zisk bodov v odvetnej časti súťaže.

V. liga K-G 25. kolo

Čečejovce - Dobšiná 6:1 (3:1). G: O. Juhás 4 (11´, ´32´, 49´, 71´), P. Dieneš (81´) - P. Husár (9´). ŽK: P. Ignáth (89´) - 0. R: V. Laskovský - D. Kostráb, P. Palaščák. 153. Naši Dobšinčania by sa zrejme boli po 1. polčase vytratili z ihriska. Dali síce domácim vedieť o sebe Husárom už v 9. minute, ale potom akoby uťal. Domáci prevzali streleckú iniciatívu a kým to šlo, nakladali len do siete brány hostí. Tých môže tešiť len to, že im rozhodca neuštedril žiadnu kartu.

Družstevník Perín - Krh. Podhradie 2:0 (1:0). G: J. Plichta (23´), K. Grega (65´). ŽK: 0 – M. Mészner (32´), Z. Zdechovan (45´). R: J. Mišenka - M. Marušin, T. Štefanič. D: 200. Utešená návšteva na tento zápas bola zvedavá nielen na už víťaza V. ligy, ale aj na domácich. Najmä preto, ako si s nimi poradia. A poradili si. Po nedeli im patrí druhé miesto v abuľke o bod pred Ťahanovcami.

FK Gemerská Hôrka - MFK Ťahanovce 1:2 (0:0). G: Vl. Vávra (76´), R. Ferdinand nepremenil v 58´min. PK - T. Koľvek 2 (54´, 75´). ŽK: Zs. Liptai (39´) – D. Koľvek (80´). R: M. Jančár - F. Sendek, S. Zemčák. D: 50. Gemerskohôrčania sa súperom mimo Gemera stavajú ako milosrdní bratia. Hoc hrali na domácom ihrisku, najprv nepremenili pokutový kop a potom ľahko pustili tri body Ťahanovským, ktorí sa tak dostali do úzkeho závesu za Perínom. Domáci zaklincovali tak skutočnosť, že v tomto kole ani jedno mužstvo z horného Gemera nezískalo ani bod.

I. trieda - 24. kolo

Zlatý klas Dlhá Ves – Sokol Gemtex Rudná 4:3 (3:1). G: P. Mičinsky 2 (18´, 30´), M. Makkai (31´), A. Orvos (68´) - A. Hanzlík (5´), F. Čapó (53´), M. Chochol (61´). ŽK: A. Flander (28´), V. Ferdinand (35´), A. Orvos (472´) - F. Čapó (45´), M. Chochol (76´), A. Hanzlík (90´). R: L. Gyenes – R. Mikulec, I. Tokoly. D: 50. Druhé mužstvo súťaže odspodu doma dokázalo získať tri body s tretím najlepším. Aj keď sa hostia z Rudnej ujali vedenia už v piatej minúte, a ďalšiu hodinu trval gólostroj obidvoch mužstiev, zrodilo sa v Dlhej Vsi prekvapenie. Dlhoveskí využili v ostatnom čase nestabilné výkony hostí a získali tak doma po dlhšom období tri body.

Hrhov - Vyšná Slaná 0:3 (0:2). G: B. Kuzma 3 (15´, 45´, 90´). ŽK: T. Szakács (88´), Z. Halász (89´). R: J. Szor – V. Martinko, K. Baczúk. D: 50. Tento zápas môžeme smelo označiť, že bol zápasom hráča hostí Branislava Kuzmu. Po krátkom výpadku nastúpil do zostavy Vyšnoslancov a odmenil sa troma strelenými gólmi. Aj keď jeden z nich padol po zahranom pokutovom kope v 90. minúte, jednoznačne potvrdil svoje kvality. Rozhodca zapísal do zápisu o stretnutí 50 divákov na zápase. Toľko chodí v Hrhove aj na majstráky ich dorastencov v III. lige.

Bohúnovo sa ujalo vedenia. V 78. minúte bol stav 2:2, kedy hostia  stihli vyrovnať. Domáci nakoniec tri minúty pred koncom zápasu dvoma gólmi rozhodli o svojom potrebnom víťazstve. Vraví sa, že rozhodca nevyplnil správne zápis o stretnutí, ale kapitáni ho podpísali...

Baník Nižná Slaná - Jablonov n/T 4:2 (1:2). G: G. Keršák 2 (59´, 82´), A. Bodnár (23´), J. Gelda (85´) - F. Rohály (3´), P. Pál Baláž (18´). Hralo sa bez kariet. R: D. Poťmák - A. Farkaš, Š. Iglai. D: 60. Jablonovčania sa už dlhšie s Bystranmi ťahajú za prsty v snahe obsadiť piatu priečku v tabuľke. Strata troch bodov v Nižnej slanej im nepriniesla tentoraz výhodu, lebo s domácimi sa držali iba prvých 20 minút, keď vyhrávali už 0:2. Potom sa začal prejavovať aj strelecky najstarší hráč domácich Gustav Keršák a postupne sa jazýčky váh presúvali na stranu domácich. Tie tam zostali až do konca stretnutia a domácim sa veru viac zišli tri body, ako hosťom.

Baník Drnava – Tatran Betliar 3:3 (3:1). G: D. Zakhar (27´PK), J. Rencsok (39´), B. Šoltés (40´) - R. Fabián 2 (44´ PK, 86´), M. Ďuríček ˇ49´). ŽK: J. Barczi (51´), T. Kardoš (83´) - L. Poťmák (47´), K. Ivanko (66´), S. Cirbus (90´), Ľ Šofranko (90´). R: J. Gyenes – T. Gyenes, E. Zsebik. D: 81. Kto by bol pred zápasom povedal,

Baník Rožňavské Bystré - Sokol Bohúňovo 4:2 (1:1). G: P. Minčík (23´), Jaro Gonos (52´), Š. Dorkin (87´), J. Urban ml. (89´). ŽK: Bez kariet. R: J. Molnár - R. Farkaš, L. Marton. D: 60. Pre domácich to bol náročný zápas. Chceli ním potvrdiť výsledok zápasu v Honciach, ale dlho sa im to nedarilo. Lepšie začali hostia a už 21´minúte posadili domácu obranu do úlohy štatistov, keď

13. OTJ Honce 23   3  0  20  32:120   9

že Betliar si odvezie z Drnavy bod. Najmä, keď sa domácim na jar darí. Prvý polčas jasne patril domácim, ktorí ho vyhrali 3:1. Hostia však v druhom akoby zhromaždili posledné sily a najprv krátko v druhom polčase Ďuríčekom znížili a 4 minúty pred koncom stihli aj Fabiánom vyrovnať.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - Honce 14:0 (7:0). G: R. Klinko 4 (14´, 50´, 65´, 80´), R. Bubenčík 3 (6´, 55´, 74´), L. Héger 3 (25´, 25´, 86´), Š. Bodnár (5´), J. Čižmár (33´), O. Šomšák (69´). Hralo sa bez kariet. R: L. Šalamon - M. Nemčko, M. Šimčák. D: 150. Posledné mužstvo tabuľky sa na ihrsiku v Krásnohorskej Dlhej Lúke mohlo snažiť ako chcelo. Ich blízki susedia sa bodovo od nich vzďalujú a rozhodnuté je už aj o víťazovi súťaže, na ktorého si nijako netrúfli. Domáci nešetrili hostí a výsledok naznačuje, akoby chceli zápas využiť na to, koho si určia za najlepšieho strelca v mužstve i v I. triede. Najviac sa z nich snažil Roland Klinko, ale polepšili si aj ďalší domáci strelci.

Najlepší strelci  I. triedy po 24. kole

futba najlepší strelci 1t

DORAST

III. liga K-G 25. kolo

Spartak Medzev - Baník Drnava 3:3 (1:2). G: G. Ballasch 2 (61´, 90´ PK), N. Mrozek (2´) - D. Babič (26´), T. Lipták (40´), R. Kováč (58´). V 18 min. Nepremenil PK. ŽK: bez kariet. R: M. Bajo. D: 11. Hostia zrejme mrzí, že si odviezli z Medzeva iba bod. Po prvom polčase viedli 2:1, ale najprv nepremenili pokutový kop a v poslednej minúte dovolili domácim vyrovnať na 3:3 z pokutového kopu.

FK Hrhov - Družstevník Malá Ida 5:1 (3:0). G: T. Szakács 2 (32´, 34´), T. Šimon (40´), G. Gecs (53´), M. Žiga (88´) - Š. Mihalik (51´ PK). Hralo sa bez kariet. R: P. Béreš. D: 50. Pol hodinu trvalo, kým sa rozstrieľali domáci hráči. O ďalších 8 minút už bolo 3:0 pre Hrhov. Víťazstvo domácich pečatil v 88. minúte Marian Žiga. Hrhov neskončí v tohtoročnej tabuľke zrejme na horšom ako 6. mieste.

MFK Rožňava - Slovan Poproč 5:1 (2:0). G: Z. Répási 2 (19´, 65´), D. Szilardi 2 (49´, 66´), M. Gelda (29´) - A. Veselý (70´). ŽK: A. Rochl (89´) - 0. R: V. Gallo. D: 35. Druhá päťka gólov hornogemerského mužstva na domácom ihrisku v tomto kole padla v Rožňave. Bola ako vykúpenie spred týždňovej nádielky mladých rožňavčanov v Moldave od lídra súťaže. Zrejme si uvedomili, že nemali tentoraz tak silného súpera ako v minulom kole. Posledný zápas tohto ročníka ich čaká ďalší moldavský klub Roma, ktorý aj keď vinou trestov drží na 12 mieste, strieľať góly dokáže tiež. Veď v počte strelených gólov je druhý za Bodvou so 109 zásahmi.

II. liga starší žiaci 25. kolo

MFK Rožňava - FK Galaktik 2:1 (1:0). G: M. Bakoš (8´), S. Vápeník (47´ PK) - S. Szabó (56´ PK). ŽK: 0 - Ľ. Polačko (46´). R: R. Drenko. D: 30.

Mladší žiaci 25. kolo

MFK Rožňava - FK Galaktik 1:5 (0:2). G: F. Szabó - D. Makkai 2 (36´, 51´), M. Gallo (1´vlastný), M. Tóth (11´), M. Šmajda (56´). Bez kariet. R: R. Drenko. D: 25. Bola to najvyššia prehra domácich v tomto ročníku. Paradoxom je, že Rožňavčania vsietili až 209 gólov, čo je najviac spomedzi všetkých účastníkov súťaže.
(Obidva zápasy sa hrali ešte 1. júna 2016 ako predohrávky kola.)