nedeľa, 07 august 2016 20:57

Na úvod v prvej triede dve vylúčenia a jedno víťazstvo hostí

Napísal(a) MG od

Futbalové dianie sa v novom ročníku rozšírilo v prvý augustový víkend aj o futbalové súťaže mužstiev V. ligy z horného Gemera, tiež I. triedy, dorasteneckej súťaže III. Ligy a druholigové súťaže starších i mladších žiakov. Po prvýkrát sa na domácej pôde predstavili divákom štvrtoligisti Rožňavy. Zatiaľ neprehrali a očakáva sa,

že aj v druhom kole Slovnaft Cupu, ktorý bude 10. augusta na ihrisku v Rožňave svojich divákov nesklamú. Zatiaľ do správneho tempa ssa nedostal nováčik z Krásnohorského Podhradia a v 3. kole vonku prehral. Dobrý nástup do súťaže V. ligy zaznamenali dobšinskí futbalisti ziskom troch bodv s Veľkou Idou. Prijateľný výsledok uhrala aj Gemerská Hôrka v Sokoľanoch a treba pochváliť aj dorastencov, ktorí nás reprezentujú v III. lige skupiny K-G. Ani jedno mužstvo z nich neprehralo, ba Rožňavčania si priviezli tri body z Kechneca. Veľký záujem diváci prejavili aj o zápasy 1. kola mužstiev hrajúcich v I. triede. Chod narušilo iba odstúpenie nižnoslanských Baníkov zo súťaže, ale v našom regióne sme si na podobné prejavy už zvykli. I tak to bude na škodu pre mládež celej nižnoslanskej doliny. Vedia o tom už rozprávať aj Polomci. Zaznamenali sme troch trojgólových strelcov, ale aj dvoch hráčov, ktorí po udelení červenej karty, resp. druhej žltej, nedohrali zápas a poškodili seba i mužstvo. U žiakov MFK Rožňava sme zaznamenali prvé neúspechy v súboji so súpermi, obidve na domácom ihrisku. Ale futbal je aj taký.

DOSPELÍ

IV. Liga JUH 6.8.2016 – 3. kolo:

MFK Rožňava - MFK Sobrance 1:1 (0:0). Podrobnejšie v samostatnom príspevku Sobranciam vychytal bod v Rožňave brankár Liutnianskyi

FK Slovan Veľký Folkmar – FK Krásnohorské Podhradie 6:1 (3:1). G: M. Belej 3 (34´, 50´, 57´), J. Drozd (18´), R. Školník (29´PK), V. Turek (62´) - L. Héger (38´). ŽK: 0 – L. Héger (28´), J. Piater (54´). R: Z. Lang – Vl. Michalík, M. Baloga. DS: M. Černica. Di: 150. Hostia neprišli do Veľkého Folkmára s veľkými očami. Dva predchádzajúce zápasy im dali pocítiť, do akej súťaže a medzi aké kluby prišli. Navyše sa im zapísal iba jeden strelec L. Héger, ktorý zatiaľ dal dva góly, ale čakalo sa, že im ešte v tomto smere bude nápomocnejší. Hlavné slovo tak mali domáci, ktorí nováčikovi z Gemera dobre zaťažili konto obdržaných gólov. Fanúšikovia však zatiaľ sú trpezliví a veria, že sa to bude musieť so ziskom bodov v nasledujúcich zápasoch prelomiť.

V. liga K-G 1. kolo 7.8.2016

MFK Dobšiná - ŠKO Veľká Ida 3:1 (0:1). G: R. Gotthardt (52´), M. Martinko (56´ PK), M. Putnocký (76´) - D. Vereščák (30´). ŽK: M. Dovčík (47´), J. Barnák (82´), M. Poliak (87´) - J. Olajoš (62´). R: S. Zemčák - I. Sedláčková, M. Greš. DS: V. Gavalier. Di: 100. Prvý majstrovský zápas piatoligistov v novom ročníku preveril najmä domácich, ktorí 1. polčas prehrali 0:1 gólom, ktorý zinkasovali v 30. minúte. V druhom polčase zabrali a zefektívnili svoju hru najmä strelci. Vyrovnali stav zápasu krátko otvorení hry a potom sa už len tešili z ďalších dvoch gólov, z ktorých jeden padol z pokutového kopu.

FK Tatra Sokoľany - FK Gemerská Hôrka 2:1 (1:0). G: R. Lumtzer (45´), G. Majoroš (65´) - D. Bodnár (79´). ŽK: D. Varga (55´), G. Kocsis (72´), J. Kerekeš (75´) - Š. Tóth (45´). R: M. Bajo – M. Jančár, J. Čisárik. DS: J. Feckanin. Di: 80. Domáci vlani mali namierené do vyššej súťaže, kde rok predtým ešte hrali. Očakáva sa, že rovnaký postup budú voliť aj v tomto ročníku, preto sa netrpezlivo očakávalo ako dopadne vlani slabá Gemerská Hôrka. Nič zvláštne sa však nedialo, hostia síce prehrali, ale dosiahli prijateľný výsledok. Potešila aj početná lavička, čo vlani nebývalo. Len aby sme ich "nezariekli".

1 trieda 1. kolo 7.8.2016

FK Sokol Bohúňovo - Zlatý klas Dlhá Ves 0:2 (0:1). G: V. Ferdinand (17´), P. Mičinsky (85´). ŽK: L. Kovács (31´), K. Illés (41´), M. Demko (53´), P. Kubík (85´) - D. Zsóri (37´), Cs. Flander (39´), A. Labina (50´), M. Pavlínyi (77´). R: M. Uharček - L. Marton, DS: Z. Kovács. DFi: 80. Súboj týchto súperov sprevádzala najmä nervozita, ktorá sa prejavila v množstve žltých kariet. Dokonca domáci ani nepremenili pokutový kop, zahrávaný Patrikom Kubíkom v 50. minúte. To už domáci prehrávali gólom zo 17. minúty, čo by v opačnom prípade znamenalo vyrovnanie gólového pomeru. Na prekvapenie hosti si odviezli po dlhom čase z Bohúňova tri body. Do troch bodov si zapísali i premenený pokutový kop 5 minút pred koncom zápasu.

Vyšná Slaná - OTJ Honce 3:1 (1:1). G: P. Zabrel 3 (25´), (72´), (87´) - S. Dzureň (36´). ŽK: V. Baluch (36´) - 0. R: L. Gyenes – V. Martinko, P. Gálik. DS: F. Drenko. Di: 50. Domácim v zápase chýbal tvorca hry, a to sa prejavilo v ich hre najmä v prvom polčase. Hostia z Honiec dlho držali krok s Vyšnoslancami a 1. polčas napovedal, že sa môže zrodiť prekvapenie. Stav skóre ukazoval nerozhodne 1:1. Tabuľu však vo Vyšnej slanej na ihrisku nemajú, nebolo ju treba ani mazať, lebo v poslednej dvadsaťminútovke hry pridal ešte dva góly jediný strelec domácich Peter Zabrel a po prekvapení nebolo nič. I tak hostia uhrali s týmto súperom prijateľný výsledok.

FK Baník Drnava – FO Vlachovo 6:1 (3:0). G: K. Šoltés 2 (38´, 76´), J. Kovács 2 (78´, 89´), J. Čeľovský (7´), K. Bakoš (29´) - M. Gál (55´). ŽK: 0 – R. Sýkora (72´), J. Matula (89´). R: J. Molnár - A. Farkaš, R. Mikulec, DS: J. Šmelko. Di: 100. Na prvý majstrovský zápas v novom ročníku zrejme netrpezlivo čakali fanúšikovia, ktorých sa tu zišlo okolo sto. Možno boli zvedaví aj na hostí, ktorí si vlani v súťaži počínali dosť dobre. Zázraky sa však teraz nediali a domáci pohodlne získali nielen tri body, ale dosiahli i najvyššie skóre kola po výhre 6:1.

FK Hrhov – Gemtex Rudná 4:3 (3:0). G: T. Szakács 3 (37´, 45´, 55´), M. Hranyó (22´) - L. Dávid (60´), M. Chochol (75´PK), V. Konček (90´). ŽK: Z. Halász (74´) - M. Galajda (81´), F. Čapó (84´). R: J. Szor – T. Gyenes, M. Nemčko. DS: Š. Bodnár. Di: 70. Hrhovčania najmä v prvom polčase začali hrať veľmi dobre a vtedy najviac zaťažili gólmi aj brankára hostí. Dokonca v 55. minúte bol stav jednoznačný pre domácich 4:0! Potom prevzali strelecké opraty hostia a postupne znižovali, až v 90. minúte upravili stav na konečných 4:3. Strelecky sa darilo Hrhovčanovi Szakácsovi, ktorý sa v novom ročníku zapísal tromi gólmi do súťaže strelcov.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - Jablonov n/T 6:2 (5:0). G: R. Klinko 2 (2´, 32´), Cs. Korintuš 2 (20´, 28´), Š. Bodnár (42´), K. Albert (51´) - F. Rohály 2 (54´, 76´). ŽK: K. Albert (51´), I. Bošela (66´) - 0. ČK: 0 - P. Hutník (60´). R: D. Poťmák - L. Šalamon, Š. Iglai, DS: O. Vysoký. Di: 200. Najvyššiu návštevnosť kola v I. triede zaznamenali na tomto zápase. Diváci okrem 8 gólov videli aj jednu červenú kartu a dve žlté. Zaujímavé, že okrem červenej karty hostia neobdržali žiadnu inú. Dlholúčania zrejme potešili divákov a budú aj tohto roku útočiť na najvyššiu priečku. Ako víťaz uplynulého ročníka nevyužili možnosť postupu do vyššej súťaže a možnosť posilniť tak dvojicu hornogemerských klubov.

Tatran Betliar - Baník Rožňavské Bystré 4:0 (1:0). G: M. Ďuríček 3 (58´, 63´, 90´), I. Lorinc (11´). ŽK: M. Ďuríček (16´) - F. Čapo (10´, 67´), O. Šomšák (36´), M. Szilágyi (50´), R. Bubenčík (81´). R: J. Gyenes – M. Šimčák, R. Farkaš. DS: P. Béreš. Di: 100. Už dlho si hráči Bystrého nepamätajú, kedy naposledy v úvodnom kole súťaže tak vysoko prehrali. Zrejme tomu napomohla nová zostava mužstva a začiatočná nesúrodá spolupráca spoluhráčov, ale aj druhá žltá karta Čapovi, ktorý v 67. minúte oslabil svoje mužstvo. Hosťom nepomohli ani striedania potrebné na skorigovanie výsledku. Strelecky sa uviedol domáci Martin Ďuríček, ktorý si zapísal prvý hatrick.

DORAST

III. liga K-G 1. kolo 6. - 7.8.2016

FK Hrhov – FK Bidovce 3:3 (2:1). G: T. Szakács 3 (22´, 32´, 75´) - F. Hunyor 2 (29´, 86´), R. Bodnár (49´). ŽK: D. Grulyo (12´), M. Rybár (58´), Á. Kapczi (85´) - F. Hunyor (12´), M. Azari (32´). R: P. Gonos. Di: 40.

FK Kechnec – MFK Rožňava 0:3 (0:0). G: M. Mitrík (47´), M. Laven (85´), M. Bakoš (90´). ŽK: J. Darjanin (51´), D. Horvátha (70´), R. Vinter (77´), E. Švenk (84´) - M. Ikri (82´). R: M. Šeršeň. Di: 50.

FK Baník Drnava – TJ Družstevník Malá Ida 2:2 (0:0). G: T. Fábián (83´), D. Tisza (86´) - D. Nalevanko (81´), K. Figura (90´). ŽK: R. Kováč (79´), D. Fodor (90´) - Š. Uhaľ (79´), F. Pištej (85´). R: V. Gallo. Di: 30.

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Spartak Medzev 2:2 (0:1). G: D. Genči (53´), B. Harabin (90´) - O. Knap (10´), P. Pačay (74´). ŽK: bez kariet. R: S. Haviarik. Di: 30.

ŽIACI

II. liga starší žiaci - 1. kolo 6.8.2016

MFK Rožňava - OKI ACADEMY Vyšné Opátske 2:4 (0:2). G: S. Vápeník 2 (40´, 65´) - J. Barkáč 2 (27´, 30´), M. Čabra (45´), R. Koch (64´). ŽK: bez kariet. R: P. Béreš. Di: 40.

II. liga mladší žiaci - 1. kolo 6.8.2016

MFK Rožňava - TJ FK Vyšné Opátske 0:12 (0:6). G: M. Sovič 4 (3´, 12´, 34´, 39´), P. Bojčík 3 (13´, 15´, 45´), S. Zavacký 2 (7´, 58´), J. Janočko (1´), M. Bernát (42´), V. Gazsi (60´). ŽK. Bez kariet. R: P. Béreš. Di: 100!