nedeľa, 14 máj 2017 19:40

Z ligových hornogemerských mužstiev naplno bodovala iba MŠK Dobšiná

Napísal(a) MG od

Druhý májový víkend priniesol najmä fanúšikom pre MFK Rožňava prekvapujúce výsledky. Najväčším prekvapením bola prvá strata troch bodov A-čka na domácom ihrisku s jedným z ašpirantov na postup, s futbalistami Mladosti Kalša. To isté sa stalo aj ich dorastencom na druhý deň s rovesníkmi z rezervy Lokomotívy Košice, ale s vyšším rozdielom. V I. triede si dlhoveskí futbalisti ešte v sobotu 13. mája hravo poradili s Jablonovčanmi, ktorým vsietili až sedem gólov. Až šesť z nich padlo v 1. polčase.

Nedeľný zápas Jovičanov s brzotínskymi hráčmi priniesol jasné víťazstvo s hosťami, ktorí síce nastúpili iba desiati, ale výsledok 11:1 jasne potešil domácich. Prekvapením sú výsledky dorastencov Baníka Rožňavské Bystré, ktorí si stále držia líderskú pozíciu v tabuľke a na konečné víťazstvo v tomto ročníku im bude stačiť aj jedno víťazstvo z dvoch zostávajúcich. Ak sa tak stane, bude to veľký úspech bystränského futbalu v mládežníckom mužstve.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 13.5.2017 25. KOLO

MFK Rožňava - Mladosť Kalša 2:3 (2:2). G: I. Petruk, R. Greško - J. Janči 3. ŽK: 0 – P. Vaško, J. Capík, E. Takáč, M. Vaňo. R: M. Mišenčík - S. Vaňo, P. Adamčo. DS: M. Čaga. Di: 200. V tomto ročníku iba tretia prehra domáceho mužstva, ktoré bojuje o postup do vyššej súťaže. Po nerozhodnom polčase rozhodol o víťazstve hostí ich najlepší strelec Janči. Rožňavčanom sa už nepodarilo do konca zápasu zmeniť výsledok v prospech seba. Prvá priečka v tabuľke im však stále s minimálnym náskokom patrí. Výsledok zápasu na jeseň Kalša - Rožňava 1:0.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid na margo zápasu povedal: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktivne a súpera hneď zatlačiť pred ich bránu. Na david mfkrozmočenom teréne sme však začali ustráchane a súper skóroval už v druhej minúte. Rýchly gól nás prebral a už v 7. minúte sme dokázali vyrovnať a v 15. minúte sme vyhrávali 2:1. Hostia pozorne bránili a hrozili hlavne zo štandardných situácií, ktorých sme im dopriali až priliš veľa a keďže naše šance zostali nevyužité, tak po priamom kope nás Kalša potrestala vyrovnávajúcim gólom a do šatní sme išli s vysledkom 2:2. V druhom polčase sme chceli zvýšiť aktivitu a pohyb, čo sa nám darilo len do 61. minúty, keď sme dovolili súperovi po brejku skórovať. Po inkasovanom góle sme vrhli všetky sily do útoku, no pozorná obrana hosťujúceho celku nás do vážnejšej šance nepustila. Do konca zápasu sme už nedokázali skórovať my a ani hostia, ktorí útočili do našej otvorenej obrany, a tak sa zápas pre nás skončil prvou prehrou v tomto kalendárnom roku. Z tohto neúspechu sa musíme poučiť a na posledné zápasy sa čo najlepšie pripraviť, lebo víťazstvo v súťaži máme stale vo vlastných rukách."

Mária Huta Gelnica – FK Krásnohorské Podhradie 3:2 (2:0). G: T. Labun, L. Čegiň, M. Hudák - M. Almáši 2. ŽK: 0 – D. Vozár. R: P. Leško - P. Konečný, D. Gorel. DS: J. Roka. Di: 38. Podľa výsledku hostia vyhrali druhý polčas a to svedčí, že chceli na tomto ihrisku bodovať. Nepodarilo sa. Naďalej budú však bojovať o záchranu v súťaži.

OSTATNÉ ZÁPASY: Strážske - Krompachy 0:2, Rudňany - Hrabušice 1:0, Geča - Parchovany 11:0, Čaňa - Veľký Folkmar 20:0, Veľké Kapušany - Medzev 1:1

14. Turňa n/B 20 2 3 15 23:69   9

MFK Dobšiná - Družstevník Perín 5:1 (1:0). G: F. Fabián,M. Martinko, J. Barnák, A. Gallo (11m), P. Hutník - K. Grega (11m) , ŽK: A. Gallo, M. Majerčák - Š. Kolesár, M. Hrabčák + ČK , R: M. Maličký - J. Pavlovský, J. Pavlovský, DS: J. Tkáčik. Di: 50. Po sebe už druhé vysoké víťazstvo Dobšinčanov na domácom ihrisku. Tak by mali pristupovať k zápasom aj vonku a nevešať hlavu ešte pred odchodom na stretnutie.

Kokšov-Bakša - FK Gemerská Hôrka 2:2 (1:1). G: Ľ. Tomčo, M. Korínek - B. Vysoký, Á. Gyurán, ŽK: M. Stoľar, L. Ružička - J. Kovács, B. Vysoký, R: P. Židišin - D. Olejník, J. Kunaj. DS: M. Čekan. Di: 150. Bod je pre hostí síce dobrý, ale dostali sa k nemu až v závere stretnutia. V tabuľke si držia až 12. priečku a to je na udržanie sa v súťaži aj na budúci rok stále málo.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Košická Nová Ves - Slávia Košice 2:0, Čečejovce - Ťahanovce 0:0, Poproč - Sokoľany 0:1, Kechnec - Veľká Ida 5:2.

I. TRIEDA 13.5.2017 13.5.2017 21. KOLO

Zlatý klas Dlhá Ves - ŠK Jablonov n/T 7:1 (6:0). G: A. Orvos 2, P. Mičinský, G. Ferdinand, K. Segyo, M. Makkai, L. Novák - L. Zajdó. ŽK: 0 – L. Zajdo. R: L. Marton – R. Drenko, V. Martinko, DS: F. Drenko. Di: 66. Vysoké víťazstvo domácich sa zrodilo ešte v 1. polčase, kedy súperovi zo spodnej priečky tabuľky vsietili až 6 gólov. O sedem gólov dlhoveských sa postaralo až šesť hráčov.

14.5.2017 10.30

Gemtex Rudná - Apex Kružná 2:0 (1:0). G: F. Čapó, O. Sanisló. ŽK: A. Hanzlík - R. Garan, R: L. Gyenes – J. Szor, T. Gyenes. DS: J. Bobrík. Di: 70.

16:30

FK Hrhov - Baník Drnava 1:2 (1:0). G: G. Veverica – B. Šoltés, J. Maliňák, ŽK: A. Bartók, T. Zsigrai.M. Hranyó - 0, R: G. Rási - D. Poťmák, L. Šalamon. Di: ?

OFK Vyšná Slaná - Jednota Krh. Dlhá Lúka 4:1 (1:0), G: M. Gallo 3, O. Kračún - Š. Bodnár, ŽK: J. Krásný, M. Laurinc - P.Klárik, J. Čižmár, R: P. Galík - L. Gyenes, M. Nemčko. DS: P. Béreš. Di: 50. Súboj dvoch popredných mužstiev I. triedy sa skončil vysoko pre domácich, ale pred slabou návštevou divákov.

OTJ Honce – Tatran Betliar 3:4 (1:1). G: S. Dzureň, J. Pástor, %L. Árvay (vl.) - I. Lorinc 2, L. Lorincz, Zs. Barkász. ŽK: 0- Zs. Barkász, R: J. Szor - R. Mikulec, T. Gyenes. DS: O. Vysoký. Di:. 70.

II. TRIEDA 14.5.2017 15.KOLO

Baník Rakovnica - ŠK Baník Štítnik 1:8 (0:4). G: L. Gemerský - J. Rochl 4, A. Rochl 3, A. Krága. ŽK: bez kariet. R: J. Gyenes – L. Marton. DS: L. Nagy. Di: 50.

10. Mladosť Brzotín 15 2  0  13 11:111   6

Polom Gemerská Poloma – FK Mladosť Lipovník 5:4 (3:2). G: T. Švihla a M. Dorčák po 2, P. Kašai. ŽK: 0 - Ľ. Gyenes. R: V. Martinko – R. Farkaš, M. Uharček. DS: F. Drenko. Di: 70.

Družba Čoltovo - FK Krh. Podhradie B 3:8 (1:3). G: K. Karasz 2, M. Baláž - Š. Darvaš 4, R. Horváth 2, G. Polyák, J. Gulykáš, ŽK: bez kariet, R: Š. Iglai – M. Šimčák, DS: G. Gašpar. Di: 40.

Mladosť Jovice - Mladosť Brzotín 11:1 (5:0). G: N. Barczi 4, A. Kerekeš, T. Gebe po2, O. Kerekeš, D. Barczi, R. Genči po 1 – K. Rezmuves, ŽK: bez kariet, R: J. Molnár - A. Farkaš, DS: Š. Bodnár, Di: 70. Hostia tradične na súperových ihriskách nastupujú iba desiati. Tak to potom dopadne s výsledkom nielen v susedných Joviciach. Strelecky sa darilo najmä  domácemu Nándorovi Barczimu, ktorý 4 krát skóroval.

Sokol Pača - FK Baník Štítnik zápas preložený na 10.6.2017.

DORASTENCI

III. LIGA K-G 13.5.2017

FK Kechnec – FK Krh. Podhradie 0:0. ŽK: bez kariet. R: L. Bucko. Di: 50. PODHRADIE: D. Ďžačár - R. Šoltés, D. Freivolt, P. Šoltés, J. Petergáč, M. Smrek, P. Darvaš, T. Doboš, A. Klement, D. Genči, D. Šimko

Poproč - Drnava 1:4 (0:1). G: P. Schmiedl – T. Lipták 2, D. Babič. ŽK: P. Štovčík - 0. R: P. Kriak. Di: 50. DRNAVA: T. Parada - D. Fodor, S. Sliva, D. Tisza (90. J. Bernáth), R. Kováč C, E. Mackovják, A. Herczeg, M. Ondrej, T. Lipták, T. Fabián, D. Babič.

FK Hrhov – FK Krásna 1:4 (1:1). G: G. Šmajda - P. Koblíšek 2, R. Behun, D. Bajus. ŽK: bez kariet. R: P. Gonos. Di: 30. HRHOV: Á. Kapczi - J. Fazekaš, M. Žiga (34 M. Rybár, 82 B. Barkai), O. Tóth, P. Ribár, R. Grosmann, A. Ragán, G. Šmajda, T. Szakács C, D. Grulyo, A. Gruľo.

MFK Rožňava - LOKO Košice B 1:4 (1:2). G: D. Palenčár (vl.) - J. Palko 2, M. Jochman, Š. Kuruc. ŽK: J. Hovorka – M. Šuca, R. Placetka. R: R. Drenko. Di: 25. ROŽŇAVA: M. Deméň - T. Ivanič, J. Hovorka, R. Árvai, B. Harabin, M. Ikri, R. Ďurský (61 D. Lipták), M. Bakoš (58 M. Ogurčák).

I. TRIEDA 13.5.2017 - 9. KOLO

FK Plešivec - MFK Dobšiná 9:0 (3:0). G: R. Vila 4, D. Viola 2, A. Imre, K. Csocso, V. Šereš. ŽK: bez kariet. R: L. Gyenes. Di: 50.

Baník Rožňavské Bystré - Tatran Betliar 1:0 (0:0). G: Cs. Koncz. ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák. Di: 25.

Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Gemerská Hôrka 4:4 (0:3). G: J. Brúgoš, A. Máté, A. Lovaš, F. Ungváry-Szabo – S. Laven2, F. Ferenc, D. Kokény. ŽK: bez kariet. R: R. Mikulec. Di: 20.

ŽIACI

I. TRIEDA 13.5.2017 9. KOLO

Papiereň Slavošovce - MFK Dobšiná 2:1 (1:0). G: S. Gunár 2 – L. Fedirko. ŽK: bez kariet. R: M. Nemčko. Di: 20.

FK Baník Drnava - FK Plešivec 1:17 (0:8). G: J. Bernáth - M. Kliment 6, D. Beke, Zs. Bernáth, L. Molnár všetci po 3, G. Tomi 2, ŽK: bez kariet. R: V. Martinko. Di: 10.

Polom Gemerská Poloma – FK Krh. Podhradie 0:6 (0:4). G: Zs. Prékop 2, A. Domik, O. Pápezsík. ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák. Di: 30.

1. Papiereň Slavošovce 9  9  0  0 66:4  27
2. FK Krh. Podhradie 9  6  1  2 43:21  19
3. FK Plešivec 9  5  0  4 51:24  15
4. MFK Dobšiná 9  4  1  4 37:22  13
5. Polom Gemerská Poloma 9  1  1  7 9:55    4
6. Baník Drnava 9  0  1 8 6:86    1