utorok, 16 január 2018 11:18

Mladým športovcom zo ZŠ J. A. Komenského sa znovu darilo

Napísal(a) ZŠ

Druhá januárová sobota roku 2018 patrila v Banskej Bystrici Majstrovstvám kraja mladšieho žiactva a prípraviek. Športová výprava Atletického klubu pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej si odniesla z týchto pretekov kompletnú zbierku medailí - zlatú, striebornú aj bronzovú. Zlatá medaila patrí Nine Natálii Vavrekovej vo vrhu guľou s výkonom 9,82 m. Striebornú medailu vybojovala Zuzana Kiselová s výkonom 9,75 m. Tieto výkony dávajú dievčatám sľubnú šancu zabojovať o medaily na halových majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia o mesiac v Bratislave.

Bronzovú medailu si skvelým bojovným výkonom vybehal Maťko Hudec v behu na 1000 m časom 3:50,97. Veľmi sa tešíme, že sme v Banskej Bystrici objavili nový bežecký talent a veríme, že Maťko nášmu klubu vybojuje ešte mnoho medailí.

Nepopulárne štvrté miesto získala Saška Hižnayová v behu na 600 m časom 2:20,52. a tiež v skoku do výšky výkonom 105 cm. Obrovskú smolu mala Lucka Ďurišková, ktorá súťažila v najpočetnejšej kategórii v behu na 60 m , kde sa registrovalo 78 dievčat. Lucka postúpila do finále s celkovo druhým najlepším časom, ale počas behu sa zranila a vo finále dobehla piata.

8. miesto 1000 m Leo Kapusta 4:33,29,
10. miesto vrh guľou Bianka Čipková 6,63 m.

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným pretekárom ďakujeme za reprezentáciu školy, atletického klubu a nášho mesta. Veríme, že sa im bude dariť aj na ďalších pretekoch v tomto roku. Veď pohyb je radosť.

Čítať 2013 krát Naposledy zmenené utorok, 16 január 2018 11:36