pondelok, 30 apríl 2018 13:01

Skvelý úvod sezóny pre revúckych atlétov zo ZŠ Komenského Doporučený

Napísal(a) ZŠ

V nedeľu 22. apríla 2018 sa na atletickom štadióne v Košiciach uskutočnilo prvé kolo krajskej súťaže družstiev mladšieho žiactva a dorastencov. Pretekov sa zúčastnil aj náš atletický klub zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej. Bola to naša premiéra v letnej sezóne a ako sa zdá, Košice nám prajú. Naši atléti ukázali výbornú formu a prvé kolo sme v konkurencii 12 atletických klubov s prehľadom vyhrali. Na  tejto súťaži družstiev sa boduje prvých desať miest v každej disciplíne. Najviac sa nám darilo tradične v hodoch a vrhoch, vo vrhu guľou sme získali 1. miesto – Nina Natália Vavreková s osobným rekordom 10,06m, 2. miesto Zuzana Kiselová  s výkonom 9,06m, v kriketke 2. miesto Nina Natália Vavreková s výkonom 52,65m , 4. miesto Zuzana Kiselová s výkonom 42,05m.

V kriketke bodovala aj Vanessa Rusová 37,23m  a Bianka Čipková 33,62m, v guli tiež Bianka Čipková 6,70m. Milan Smolko obsadil v kriketke skvelé 4.miesto výkonom 49,09m. Svoju premiéru mala na kriketke aj Sofia Michalcová.

Milo prekvapili aj naše chodkyne – Alexandra Štempelová finišovala ako prvá, Bianka Čipková ako tretia, Zuzka Viestová na piatom mieste, Rebeka Rojáková na šiestom mieste a Sofia Zatrochová tiež získala jeden bodík za desiate miesto.

Vynikajúce výsledky sme dosiahli aj v behoch. Na 600m dobehla  Tamara Molentová v osobnom rekorde 1:53.81 na treťom mieste. Výborne si počínal aj Martin Siman, ktorý tesne pred cieľom zdolal súpera a dobehol ako druhý v čase 1:59.07. Saška Hižnayová dobehla so zdravotnými problémami štrnásta.Chválime našich nováčikov – Natáliu Širillovú a Alexandru Melichovú, ktoré bežali 600m prvýkrát a dosiahli veľmi slušné výkony. Pochvala patrí aj najmladším žiakom – Filipovi Galovičovi, Leovi Kapustovi a Michalovi Bižovi, ktorí na svojom prvom štarte skvelo konkurovali svojimi výkonmi  mladším žiakom.

Vytrvalosť si otestovala v behu na 1500 m Nina Natália Vavreková - dobehla vo výbornom čase 6:03,48m na prvom mieste a Miška Hudecová na šiestom mieste v čase 6:39,26 m.Šprinty nám priniesli hneď dve finále a v nich dve štvrté miesta – v behu na 60m  Marian Antal v čase 8,64 s a Lucia Ďurišková v osobnom rekorde 8,46 s, na 300 m Lucka skončila štvrtá. Kornélia Chlebušová dosiahla na druhé miesto v behu na 60 m prekážky a na  piate miesto v behu na 300m.Obe dievčatá dosiahli pekné výsledky aj v skoku do diaľky, Lucka skončila na druhom mieste výkonom 430 cm, Nela na piatom výkonom 420 cm.Z chlapcov sa v diaľke darilo najviac Jakubovi Šturmankinovi, ktorý skočil 375 cm. Pochvalu si zaslúžia aj najmladší chlapci, naši druháci  – Filipko Galovič a Jurko Šturmankin, ktorí v skoku prekonali hranicu troch metrov.

Pretekov sa zúčastnili aj dorastenky – Sára Krštieňová, ktorá skončila na druhom mieste v hode oštepom výkonom 24,56m, v diaľke bola piata  výkonom 452 cm, Kristína Kiselová desiata v skoku do diaľky výkonom 376 cm, dorastenec Matej Paluš skončil štvrtý v skoku do diaľky výkonom 542 cm. Starší žiak Robert Biž dosiahol v skoku do diaľky výkonom 428 cm šieste miesto a v behu na 60 m prekážky tiež šieste miesto.Poďakovanie patrí všetkým pretekárom, ktorí sa nezľakli konkurencie, bojovali zo všetkých síl  a skvelo reprezentovali ZŠ J. A. Komenského a mesto Revúca.