nedeľa, 27 máj 2018 20:32

Dorastenci futbalového Baníka Rožňavské Bystré obhájili vlaňajší titul majstra okresu Doporučený

Napísal(a) MG od
(1 Hlasovať)
Pred začiatkom dorasteneckého futbalu 4. ligy ObFZ Rožňava medzi Baníkom Rožňavské Bystré (v bielo červených dresoch) vs MFK Dobšiná 4:0.  Súboj sa odohral v piatok 26.5.2018 o 17.00 hod. Pred začiatkom dorasteneckého futbalu 4. ligy ObFZ Rožňava medzi Baníkom Rožňavské Bystré (v bielo červených dresoch) vs MFK Dobšiná 4:0. Súboj sa odohral v piatok 26.5.2018 o 17.00 hod. Foto: Maroš Dorkin

Ako ste spokojní s týmto kolom futbalových súťaží nášho regiónu? Mne sa pozdávajú. Najmä niektoré zápasy aj nižších futbalových súťaží, ktoré na ihriská prilákali pomerne slušný počet divákov. Spomeňme zápas vo Vyšnej Slanej, kde hralo druhé mužstvo proti lídrovi. Videlo ho iste vyše 120 divákov. Podobne ako tomu bolo v Štítniku, kde sa stretli susedia a tiež napočítali na zápase asi 120 divákov. Horšie je, že popri góloch musíme rátať aj karty, ktoré dostávajú niektorí hráči za nekorektnú hru. Až 12 žltých kariet videli Kružnania na zápase v Dlhej Vsi, z ktorých dve boli aj červené. Sólo červenú uvidel domáci hráč v Bohúňove v zápase s Hrhovom. Pochváliť môžeme dorastencov Baníka Rožňavské Bystré, ktorí v piatkovom zápase s Dobšinčanmi po víťazstve 4:0 obhájili kolo pred

ukončením futbalového ročníka vlaňajší titul majstra okresu. Gratulujeme! K titulu sa blížia aj starší dorastenci MFK Rožňava, ktorí vedú tabuľku o bod pred Hrhovčanmi. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

D O S P E L Í

TIPOS III. LIGA VÝCHOD 27. KOLO

SEZ Krompachy – MFK Rožňava 1:0 (0:0), G: F. Jochman, ŽK: J. Dubas - 0, R: P. Ištoňa - S. Mišková, D. Gorel, DS: F. Hajdada. Div.: 150.

MFK: G. Pulen – R. Szkokan, Zs. Istók, M. Gere, J. Korfanta, T.Duczman, P. Gere, P. Sappanoš, D. Duczman (63. P. Husár), P. Štyvar (C ), J. Figúr.

Týmto víťazstvom ako aj inými súvislosťami pomohli Rožňavčania posunúť v tabuľke nad seba domáci SEZ Krompachy. Prehra je síce tesná, ale medzi bývalými štvrtoligistami pomerne vyrovnané umiestnenie.

IV. LIGA JUH 27. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie - Družstevník Čičarovce 4:3 (1:2). G: T. Hajduk 2, L. Héger (z 1 m), T. Reúcky - A. Jáger 2, F. Hornyák. ŽK: M. Róth - P. Černej, K. Szakalka, F. Hornyák, R: Š. Zvalený - M. Maličký, D. Olejník, DS: K. Zvolánek. Div.: 110.

FK: R. Bartko – I. Oravec (46. L. Héger), J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky, Š. Kun, K. Zubrický, M. Róth (66. N. Luko), M. Pollák, J. Rencsok, T. Hajdúk (87. D. Vozár), M. Mészner

Súboj dvoch celkov z dolnej polovice tabuľky mal dlho nejasný koniec. Posledné mužstvo súťaže robilo domácim Krásnohorčanom veľké problémy, keď  v 1. polčase dva razy skórovalo a aj vyhrávalo. Domáci nakoniec brali tri body po tesnom víťazstve.

16. Čičarovce 27 3 3 21 23:82 12
 OSTATNÉ VÝSLEDKY: Stropkov - Lipany 0:1, Giraltovce - Svidník 0:5, Vranov n/T - Plavnica 4:3, Tatran Prešov B - Šar. Michaľany 2:3, Veľké Revištia - Vyšné Opátske 0:1, Sabinov - Snina 3:3. Bardejovská N. Ves - Svit 0:2.,    OSTATNÉ VÝSLEDKY: Rudňany - Kechnec 1:1, Gelnica - Medzev 4:1, Geča - Sobrance 3:2, Strážske - Malá Ida 4:0, Čaňa - Sokoľany 2:0, Veľké Kapušany - Kalša 0:2, Petrovce n/L - Topoľany 1:3.

VI. LIGA 23. KOLO

ZK Dlhá Ves – Apex Kružná 1:0 (1:0). G: P. Mičinsky. ŽK: M. Dusza, A. Labina – J. Rusnyák, L. Mezei, R. Dókus, O. Kerekes, R. Szendi, M. Ruszó, R. Garan 2 + ČK, J. Salai 2 + ČK.

ZLATÝ KLAS: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand (84. L. Mezei), A. Orvos, P. Mičinsky, M. Cvíba, K. Segyo (69. Cs. Flander), D. Novák (77. L. Novák), M. Dusza (C ), M. Makkai, A. Labina.

APEX: J. Salai (C ) - J. Rusnyák, L. Mezei, M. Szabó, R. Dókus, O. Kerekes, A. Polyák (26. R. Pásztor), Att. Kerekeš, R. Szendi, M. Ruszó (C ), R. Garan.

Nebývalé množstvo žltých a následne i červených kariet nesvedčí o slušnej hre hosťujúceho mužstva z Kružnej. Aj keď na zápas do Dlhej Vsi prišli s jedným náhradníkom, karty dvom z ich hráčov v 78. minúte nedovolili riadne dohrať zápas. Dohrávali iba deviati.

ŠK Baník Štítnik - Baník Rožňavské Bystré 2:2 (1:0). G: Ján Rochl (z 11m), J. Kolesár - P. Kubej, S. Dzureň. ŽK: Ján Rochl, M. Sivok – T. Kuchta. R: L. Marton – T. Gyenes, F. Drenko. Div.: 120.

ŠTÍTNIK: M. Štefaník - J. Kolesár, A. Rochl, J. Bakeš, Ján Rochl (C ), G. Tomi, Jak. Rochl, R. Rochl, J. Ragyina R. Kolesár (88. J. Žiga), M. Sivók.

BYSTRÉ: O. Ujházi - J. Tomi, F. Čapó, R. Jakab, T. Kuchta (76. M. Gábor), P. Kubej, J. Lipták-Giba, Š. Dorkin (C ), M. Tóth, S. Dzureň, P. Mičík.

Domáci Štítničania načali hostí z Bystrého z pokutového kopu už v 6. minúte hry. V druhom polčase dva razy skórovali hostia a ešte v 86. minúte viedli o gól. Stav zápasu uzavreli vyrovnávajúcim gólom v poslednej minúte zápasu domáci, ktorého autorom bol Ján Kolesár. Smolný zápas pre hostí.

OFK Vyšná Slaná - Tatran Betliar 2:1 (1:1). G: A. Gallo, G. Keršák - R. Fabián. ŽK: M. Laurinc - Ľ. Lukáč. R: J. Szor – L. Gyenes, DS: P. Béreš. Div.: 120.

Súboj dvoch popredných mužstiev súťaže mal dobrú kulisu. Hostia neprišli iba brániť, čo sa prejavilo už v 1. minúte po otvorení hry, keď sa ujali gólom streleným Rolandom Fabiánom. O 10 minút domáci vyrovnali. Tak sa skončil aj 1. polčas. Na rozhodujúci gól čakali domáci v druhom polčase iba 15 minút, kedy o víťazstve Vyšnoslancov rozhodol skúsený Gustav Keršák.

OFK: R. Lindák - A. Gallo, F. Gallo, M. Laurinc, M. Bendik, G. Keršák, Š. Domik, D. Kalis, O. Kračún, Jer. Barnák, M. Gallo, (C ).

TATRAN: Ľ. Šofranko – M. Marciš, Ľ. Árvay (C ), D. Szilardi, L. Poťmák, M. Oravec, T. Handlovič, M. Ďuríček, R. Fabián, I. Lorinc, M. Arvay.

ŠK Jablonov n/T - Gemtex Rudná 1:6 (0:3). G: T. Hlavček - O. Vysoký a Cs. Óvary po 2, O. sanisló, Z. Molčan. ŽK: bez kariet. R: M. Šimčík - A. Farkaš. DS: Š. Bodnár. Div.: 60.

ŠK: L. Csákó - L. Zajdó (C ), E. Mackovják, G. Páll, M. Szabó T. Hlavček, Sz. Csákó, Á. Kardos, P. Hundza (60. S. Zubricky), Zs. Pogány, Á. Kerekes.

GEMTEX: M. Manko (71. L. Fabian) – L. Šimon (46. R. Ulbrik), M. Zagiba, O. Sanisló, P. Kontra, O. Vysoký, Z. Molčan (C ), A. Gyombér, Cs. Óvary, J. Urban, V. Konček.

Záver súťaže našiel domácich v zlej situácii. Jablonovčania tohto roku ešte nezvíťazili. Naposledy v novembri s Bohúňovom 5:3. Rudňania ťažili z presnej streľby svojich priebojných hráčov.

OTJ Honce - Baník Drnava 1:7 (0:3). G: J. Kamenský - T. Lipták 3, G. Zsilla 2, K. Šoltés, J. Čeľovský. ŽK: J. Kamenský . J. Barczi. R: D. Poťmák, DS: L. Nagy, Div. 80.

OTJ: P. Gere – J. Sklenár (C ), O. Varga, L. Varga, M. Kováč (71. T. Fandák), J. Kamenský, J. Hric, L. Hajdu (77. N. Gallo), D. Forgáč, M. Pástor (30. N. Boldi), D. Gere.

DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik (C ), D. Tisza, E. Polyák, J. Barczi, B. Šoltés, D. Babič (56. D. Babič), G. Zsilla, R. Kovács, K. Šoltés, T. Lipták (83. T. Parada).

Prekvapujúco vysoká prehra domácich, ktorí zrejme boli pripravení po predchádzajúcich výsledkov na jar na priaznivejší výsledok. Hostia z Drnavy sa však prejavili ako strelecky silné mužstvo.

Sokol Bohúňovo - FK Hrhov 1:0 (0:0). G: D. Betík. ČK: A. Izák. R: P. Gálik - R. Mikulec, DS: G. Gašpar, PR: J. Šmelko. Div.: 30.

SOKOL: Š. Jankóšik - A. Izák, Sz. Gerhgely, M. Lukáč, L. Kovács (C ), R. Kulik, K. Illés, D. Betík, M. Fandák (78. K. Csotó), K. Gergely (54. G. Šušán), T. Laczkó (88. Š. Gergely).

FK: A. Bartók - Att. Herczeg (C ), T. Zsigrai, An. Herczeg, O. Nagy (47. Z. Uveges), A. Kocsík (80. L. Kovács), M. Dunka, A. Gruľo, M. Rybár (55. M. Hranyó), K. Demeter, G. Šmajda (74. R. Hajdu).

Sokoli z Bohúňova už v 50. minúte po červenej karte stratili v poli svojho hráča, ktorý za kopnutie súpera bez lopty musel opustiť ihrisko. Bola to voda na mlyn Hrhovčanom, aby sa v zápase presadili, ale netrvalo to dlho, keď Dávid Betík im zavesil do brány gól. Napriek tomu, že obidve mužstvá vystriedali siedmich hráčov, stav zápasu už zostal nezmenený.

VII. LIGA 19. KOLO

FK Plešivec - FO Vlachovo – Nehralo sa, hostia neprišli.

Polom Gemerská Poloma – FK Krh. Podhradie B 7:1 (2:1). G: M. Dorčák 3, I. Harabin, P. Kašai, J. Spišiak, S. Sabadoš - J. Gulykás. ŽK: bez kariet. R: R. Klinko – J. Gyenes, DS: G. Gašpar. Div.: 100.

POLOM: M. Pitoňák – T. Švihla, M. Schvarz (8. P. Jasenka ), L. Jasenka, P. Kašai, D. Fajdek, M. Dorčák (73. S. Sabadoš), J. Spišiak, J. Valko (80. Š. Ďurán), I. Harabin (61. R. Polyák), V. Mihalik.

FK: J. Darvaš - L. Darvaš, R. Darvaš, G. Polyák (C ), Š. Tolvaj, Š. Darvaš, J. Gulykáš,  N. Gunár, J. Gulykáš, L. Zubatý, D. Žiga.

Baník Rakovnica - Družba Čoltovo  3:0 (2:0). G: O. Vavrek 2, L. Gábor. ŽK: bez kariet. R. M. Szilágyi - R. Farkaš, L. Šalamon. Div.: 50.

BANÍK: M. Šály - L. Fabian (C ), O. Vavrek, V. Vávra, D. Tolnai, P. Brdár, I. Čižmár, L. Gábor, P. Jágerský, F. Viola, A. Burdiga.

DRUŽBA: Cs. Jonáš - V. Tamáš, Sz. Lakatoš, E. Berki, M. Baláž, L. Gazsi, S. Varadi, J. Jonás, A. Pongó, G. Molnár (C ), E. Horváth.

III. LIGA K + G 23. KOLO

FK Gemerská Hôrka - Spartak Medzev 5:6 (3:2). G: Cs. Várady 3, N. Bari 2 – D. Ubelauer 4, F- Horváth. ŽK: bez kariet. R: V. Gallo. Div.: 10.

GH: FK: E. Lalík - E. Vanyo, F. Ferenc, R. Kóňa, L. Ruszó, D. Váradi, S. Kovács, P. Katona, Cs. Várady, N. Bari, P. Furješ.

FK Kechnec - Baník Drnava 5:5 (1:4). G: P. Juhís 3, M. Horváth, S. Horváth - L. Buday 2 (1 z 11m), T. Lipták2, D. Tisza. ŽK: D. Tóth, P. Horváth - M. Kováč. R: S. Horváth. Div.: 30.

BANÍK: A. Ďurán - N. Vozár, T. Fábián (81. T. Szilaágyi), M. Kováč, A. Viglaský, M. Zentko, D. Tisza (C ), L. Buday, S. Sliva, R. Szilágyi (61. A. Polyák), T. Lipták.

Hostia si proti oslabenému súperovi, ktorý nastúpil iba s desiatimi hráčmi, v prvom polčase ľahko poradili a viedli už 1:4. Domáci Kechnec po 23. kolách je na predposlednom mieste a o záchranu zrejme chce ešte niečo podniknúť. Bolo by to možno aj na úkor Drnavčanov, ktorí tu stratili vlastne dva body.

FK Hrhov – LOKO Košice B 11:1 (3:1). G: S. Žiga 4, A. Máté, A. Gruľo, P. Ribár po 2, R. Grosmann – M. Kováč. ŽK: bez kariet. R: R. Drenko. Div.: 55.

Á. Kapczi – D. Grulyo, M. Žiga, A. Máté, R. Grosmann (C ), G. Šmajda, P. Kónya, P. Ribár, O. Nagy, A. Gruľo, J. Koteles (17. S. Žiga).

FK Krásnohorské Podhradie – FK Junior Šaca 6:1 (3:1). G: J. Hovorka a P. Darvaš po 2, D. Šimko, M. Smrek – K. Rybár. ŽK: M. Smrek – 0. R: M. Macko. Div.: 20.

FK: D. Džačár (C ) - C. Konc, P. Šoltés, J. Petergáč, M. Smrek, D. Beke, T. Doboš, D. Šimko, J. Hovorka, P. Darvaš, A. Pípoly (70. A. Domik).

MFK Rožňava - Družstevník Malá Ida 4:0 (2:0). G: B. Harabin, A. Ragán, Á. Tamás. ŽK: 0 – A. Rusnak, P. Seman. R: P. Gonos. Div.: 50.

MFK: MFK: M. Deméň - M. Ikri, M. Domik, T. Ivanič, A. Ragán, Á. Tamás (67. R. Ďurský), B. Harabin (C ), F. Znak (58. S. Garguš), D. Lindák, M. Gallo (65. P. Milko), M. Horvát.

6. Krh. Dlhá Lúka 8 1 1 6 18:36 4

Baník Rožňavské Bystré - MFK Dobšiná 4:0 (1:0), G: M. Gábor, P. Milko, M. Polyák, J. Danko, ŽK: bez kariet, R: M. Szilágyi, Div.: 50.

BYSTRÉ: M. Uhrin – R. Jakab (C ), P. Zakhar, V. Lalík (46 J. Danko), M. Lorincz, M. Polyák, P. Milko (63 I. Čopák), R. Ďurský, F. Znak, M. Gábor, L. Samko.

MFK: B. Fajdek – M. Bubenčík, J. Polanecký, M. Tokarčík (C ), G. Holmok, J. Gábor, L. Polanecký, L. Dunka, M. Ogurčák, M. Paločaj, P. Sura.

Domáci dorastenci už v tomto kole víťazstvom nad MFK Dobšiná obhájili vlaňajšie víťazstvo v okresnej súťaži. Celý ročník doteraz bojovali bez jedinej prehry, keď dosiahli v 9 zápasoch skóre 34:8 a získali 23 bodov. Posledný zápas odohrajú 3. júna o 14.00 s rezervou FK Krásnohorské Podhradie.

FK Krásnohorské Podhradie - Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 2:2 (1:0). G: R. Gažik, D. Kótai - E. Spišák, F. Bernáth..

FK Plešivec - Tatran Betliar 3:4 (2:2). G: V. Šereš 2, A. Seres - L. Buday 2, B. Silardi, R. Fabini.

Ž I A C I

3. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 11. KOLO

Baník Drnava - MFK Rožňava B 4:23 (2:11). G: A. Polyák 2, P. Pilát, G. Bimbó - L. Felezky 8, J. Krajlik 4, K. Kocis 3, F. Szabó 2, P. Minčík,  M. Timár, F. Gyenes, M. Vávrová, J. Horváth. R: L. Gyenes.

MFK Dobšiná - FK Krh. Podhradie 4:4 (3:1). G: D. Čonka, J. Fedor, Š. Krága - S. Gunár, A. Zubatý, M. Gulykáš, R: M. Šimčák.

Polom Gemerská Poloma - FK Plešivec 2:0 (1:0). G: S. Petergáč, M. Sklenár. R: M. Ďuríček.