štvrtok, 27 január 2011 13:34

GMOS pripravuje súťažnú prehliadku amatérskeho filmu a videa CINEAMA 2011 Doporučený

Napísal(a) Jaroslava Jelchová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote si dalo za cieľ zmapovať súčasnú amatérsku filmovú a video tvorbu v našom regióne. V tomto duchu vyhlasuje aj nultý ročník regionálnej prehliadky amatérskeho filmu a videa CINEAMA 2011.
Prehliadka je súťažná a postupová. Na celoslovenskej úrovni sa organizuje už 19-ty rok. Môže sa jej zúčastniť každý filmový amatér, ktorý je občanom Slovenskej republiky. Súťaží sa v rámci jednotlivých kategórií, ktoré sa členia podľa vekových, vzdelanostných a žánrových kritérií. Všetky podrobnosti sú uvedené v priložených propozíciách Národného svetového centra.


Ak natáčate, tvorivo pracujete s natočeným materiálom a chcete sa o svoju tvorbu podeliť aj s divákmi – dajte nám o sebe vedieť,... alebo možno poznáte niekoho, kto prostredníctvom kamery (fotoaparátu) zaujímavo zaznamenáva svet okolo seba, alebo dokonca vytvára svoj vlastný filmový svet – posuňte mu prosím informáciu o tejto súťaži.
Filmy a videá na DVD nám zasielajte poštou, alebo ich môžete doniesť aj osobne do 15. marca 2011 na adresu: Gemersko-malohontské osvetové stredisko, Jesenského 5, 979 01 Rimavská Sobota, každé DVD by malo obsahovať údaje ako: meno autora/autorov, adresu, e-mail, vek autora/autorov, názov filmu, žáner, rok vzniku, dĺžku, spôsob ozvučenia (mono/stereo) a súťažnú kategóriu,... (viď. propozície).
Podľa kvality a počtu prihlásených filmov a videí, zvolíme aj vhodný spôsob ich prezentácie a vyhodnotenia. Predpokladaný dátum vyhodnotenia je 1. apríl 2011. Vybrané a ocenené filmy a videá postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 16. apríla 2011 v Žiari nad Hronom.
Pripomienky a otázky k súťaži môžete písať na dole uvedené adresy. Prípadne; ak máte informácie o amatérskych a nezávislých filmároch pôsobiacich v našom regióne; alebo informácie o krúžkoch a rôznych iných zoskupeniach venujúcich sa amatérskemu filmu; alebo o zaujímavých amatérskych filmoch, ktoré na území nášho regiónu za posledné roky vznikli; budeme veľmi radi, keď nám o nich dáte vedieť.
Kontakty: Gemersko-malohontské osvetové stredisko, Jesenského 5, 979 01 Rimavská Sobota.
E-mailové adresy: ,  .Tel. čísla: 047/5631095, 0905/682962.
Tešíme sa na Vaše videá, filmy, informácie a tvorivú spoluprácu.
Jaroslava Jelchová,
GMOS

Čítať 2188 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.