Víťazom Memoriálu Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka v Rožňavskom Bystrom sa stali futbalisti MFK Revúca

Memoriál Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka, ktorý každoročne v letných mesiacoch organizuje TJ Baník Rožňavské Bystré v súčinnosti s miestnym obecným úradom, patrí na hornom Gemeri medzi jeden z najstarších futbalových turnajov. Jeho začiatok má korene ešte v šesťdesiatych rokoch minulého storočia a pravidelne sa organizuje až doteraz.

V sobotu 13. júla 2024 sa Memoriálu zúčastnili dve popredné futbalové družstvá z Revúckeho okresu – MFK Revúca a MFK Jelšava, ktoré sú účastníkmi 6. futbalovej ligy v rimavsko-sobotskom oblastnom FZ.

Okrem domáceho sedem-ligového družstva a vyššie spomínaných kolektívov pozvanie prijal i nový účastník futbalovej 7. ligy ObFZ v Rožňave TJ Papiereň Slavošovce. Futbalové zápolenie obohatili aj žiacke kolektívy MFK Dobšiná a domácej TJ Baník Rožňavské Bystré.

V rimavskosobotskej nemocnici otvorili nové darcovské centrum

Špičkové medicínske vybavenie, moderné priestory, prísny systém kontroly či nový objednávací systém. Nemocnica Penta Hospitals Rimavská Sobota otvorila nové darcovské centrum. Darcovia krvi, ktorí pomáhajú zachraňovať životy mnohých pacientov, tak teraz trávia čas v kompletne vynovených priestoroch, ktoré sú pre nich komfortnejšie a s radosťou sa do nich vracajú. Rekonštrukčné práce trvali približne štyri mesiace a investovalo sa do nich približne 125 000 eur.

Pri príležitosti slávnostného otvorenia darcovského centra ocenili aj dvoch dlhoročných darcov, ktorí krv vo svojom živote darovali už viac ako 100-krát. Peter Lecső absolvoval už 125 odberov a Branislav Bakša 120 odberov.

Návštevnícke centrum Gotickej cesty v Rimavskej Bani

Prijmite pozvanie na predstavenie vizualizácie plánovaného návštevníckeho centra Gotickej cesty, ktoré prevedie návštevníkov regiónu príbehom gotických fresiek na Gemeri. Súčasťou podujatia bude aj premietanie filmu „Fantastický stredovek“ v exteriéri gotického kostola. Stretneme sa v stredu 17.7.2024 o 19:30 v obci Rimavská Baňa.

PROGRAM: 19:30 | Privítanie hostí pri budove Evanjelickej fary v Rimavskej Bani. 19:45 | Prehliadka priestorov a predstavenie vizualizácie budúceho návštevníckeho centra 21:00 | Premietanie dokumentárneho filmu Fantastický stredovek v exteriéri gotického kostola. Svoju účasť, prosím, nahlasujte do 16.7.2024 do 12:00 hod. na email:

Úspešný denný hasičský tábor pre deti zorganizovali v Jelšave

    Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) v Jelšave v spolupráci s Mestom Jelšava zorganizovali v dňoch 08. – 12. 07. 2024 denný hasičský tábor.

     V pondelok 8. júla sedem detí s doprovodom zavítalo na Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Revúcej (OR HaZZ), kde im príslušníci ukázali hasičskú techniku, operačné stredisko, výstroj a výzbroj zasahujúcich hasičov. Ďakujeme za umožnenie návštevy a za príjemne strávené predpoludnie. Po obede na Hasičskú zbrojnicu zavítali k jedenástim jelšavským deťom aj deti z Magnezitoviec a z Muráňa na spoločný tréning. Deti si vyskúšali rôzne disciplíny, v ktorých súťažili vo štvrtok na Hrádku.

     V utorok 9. júla sme s jedenástimi deťmi zavítali do obce Muráň, kde sme navštívili Obrovisko a Sysľovisko. Muránska strela nás odviezla od obecného úradu až na Sysľovisko. Bol to príjemný zážitok previezť sa na vláčiku s kolesami. Skôr sme však vyšli na Obrovisko, kde sme videli množstvo zvieratiek, drevených obrov. Deti si zajazdili na koníkovi, videli vystúpenie sokoliarov z Muráňa. Pizzu nám priamo na Obrovisko doniesli z Penzióna U sysľa, bola veľmi chutná, ďakujeme. Potom sme sa presunuli na lúku plnú sysľov. Po kŕmení sme sa ochladili pri vodnom mlyne a vláčikom sme sa vrátili na autobusovú zastávku a vrátili sme sa do Jelšavy. 

Záverečné výsledky futbalistov horného Gemera v ročníku 2023/2024

Futbalové súťaže ročníka 2023 – 2024 aj v našom regióne horného Gemera sa už dávno skončili (16.6.2024) a my vám dlžíme záverečné komentáre k nim. Robíme tak z rôznych dôvodov až teraz. Dúfame, že nám to nebudete veľmi vyčítať. Začnime teda súťažiami dospelých a od najvyššie obsadenej súťaže, teda V. ligy JUH, v ktorej sme mali dvocjh zástupcov, a to MFK Rožňava a FK Krásnohorské Podhradie. Aj keď sme v predchádzajúcom príspevku nášho spolupracovníka Štefana Tomášika o tom písali, potvrdíme to aj my, že víťazom súťaže sa stal kolektív futbalistov MFK Rožňava, ktorý v spomínanom ročníku dosiahol výnimočný výsledok, keď zvíťazil s 18 bodovým náskokom pred druhou MFK Gelnica a postúpil tak do IV. ligy Majstrovstiev Vsl. kraja. Všetci im k tomuto úspechu, ktorý dosiahli pod vedením trénera Ladislava Dávida, blahoželáme. 

Pripomíname, že v ostatnom kole V. ligy Juh dosiahli jednotlivé družstvá tieto výsledky: Rožňava – Ťahanovce 5:2, Malá Ida – Borša 2:0, Geča – Vojčice 5:0, Budkovce – Krásnohorské Podhradie 6:0, Gelnica – Topoľany 0:4, Nacina Ves – Dvorníky-Včeláre 1:1.

Strana 1 z 1696