Previerkové cvičenie dobrovoľného hasičského zboru riešilo požiar v Zariadení opatrovateľskej služby v Jelšave

Na ohlasovňu požiarov Dobrovoľného hasičského zboru mesta Jelšava (DHZM) bol Krajským operačným strediskom v Banskej Bystrici oznámený požiar v kotolni Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Ulici 9. mája v Jelšave. Jednotka DHZM vykonala výjazd na CAS 32 T 815 v počte 1 + 3, CAS 15 IVECO DAILY v počte 1+ 4 a na DA MITSUBISHI v počte 1 + 1. 

Po príchode na určené miesto boli vytvorené 2 zásahové úseky. Prvý zásahový úsek – štyria členovia mali za úlohu urobiť prieskum v kotolni, vytvoriť útočné vedenie, odstaviť prívod plynu a elektriky a uhasiť požiar. Druhý zásahový úsek – piati členovia vykonali prieskum v ubytovacej časti, kde je umiestnených 14 klientov. V čase požiaru tam bolo aj 10 zamestnancov. Počas hasebných prác boli evakuovaní dvaja zamestnanci. Počas zásahu boli použité ADP.

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava začínajú s očkovaním detí vo veku od 5 do 11 rokov proti ochoreniu COVID-19

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava v piatok 21. januára t. r. začínajú s očkovaním detí vo veku od 5 do 11 rokov proti ochoreniu COVID-19. V nemocnici ich budú očkovať každý piatok od 14.00 do 15.00 hod. vo vakcinačnej ambulancii. Je potrebné, aby rodičia svoje deti na očkovanie prihlásili prostredníctvom národného portálu korona.gov.sk.

štvrtok, 20 január 2022 17:15

Rockový spevák Robo Šimko má nový prírastok

Napísal(a)
Rockový spevák Robo Šimko má nový prírastok

Na prelome rokov prišlo na svet ďalšie dieťa tohto speváka. Nejde o prírastok do rodiny, ale o nový album skupiny Massriot, ktorej zakladajúcim členom je spevák a hudobník Robo Šimko. Novým dieťaťom tejto skupiny je teda ich najnovší, v poradí už 5. štúdiový album s názvom Bude To Fajn, ktorý vyšiel 26. decembra 2021.

„Som nesmierne hrdý na prácu, ktorú sme s Miškom a Jankom odviedli. Viem, trvalo to dlho, ale výsledok stojí za to,“ vyjadril sa známy hudobník.
Album ale prináša obrovskú zmenu, a to v zmysle ďalšieho štýlového zaradenia kapely Massriot. Síce sú počuteľné aj rockové vplyvy, rockeri z východu prešli k štýlu známemu ako Indie Folk. Tvrdé zvuky elektrických gitár a razantných bubnov vystriedali zvuky akustických gitár a hudobných nástrojov, ako napríklad banjo, mandolína, cimbal, husle, ústna harmonika a iné. Celé dielo je navyše doplnené aj jemnou dávkou elektroniky, ktorá je použitá vkusne, nenútene a s mierou. Tieto ingrediencie robia z albumu vysoko počúvateľný štúdiový počin, ktorý v sebe textovo skrýva veľké myšlienky a posolstvá.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave obnovila svoje priestory

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pripravila v rámci projektu „Hravo i vážne medzi knihami“ v roku 2021 obnovu priestorov, aby sa vytvorilo estetickejšie a útulnejšie prostredie pre prácu s knihou. Projekt, realizovaný v mesiacoch jún až december 2021, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
„V rámci poskytovania kvalitných služieb sa snažíme nielen vyhovieť požiadavkám čitateľov ohľadom informácií, ale aj o vytvorenie príjemného prostredia v knižnici,“ povedala na úvod riaditeľka knižnice Iveta Kyselová. „Vďaka Fondu na podporu umenia sme pokračovali s obnovením priestoru a zariadenia pre čitateľov mladšej vekovej kategórie,“ dodala.

Futbalový klub ŠK Jablonov nad Turňou v sezóne 2013/2014

Futbalový klub ŠK Jablonov nad Turňou v minulosti pôsobil päť sezón v V. lige – JZ (1998 – 2003). Po vypadnutí pôsobil v najvyššej súťaži ObFZ Rožňava až do svojho zániku. Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vo svojom príspevku opisuje jeho účinkovanie v sezóne 2013 / 2014 kedy patril medzi priemerné kluby okresu Rožňava. Článok obsahuje káder, výsledky, tabuľky a prehľad strelcov. Text dopĺňa fotografia mužstva.

Káder: Ladislav Spišák – Martin Fifik, Lórant Zajdó, Mikuláš Szabó, Zsolt Mezei, Slavomír Zubriczký, Alfonz Viszlay, Róbert Tamás, Adam Kardos, Paskal Milata, Zoltán Derján, Pavol Ungváry, Ladislav Miliczký, Tamás Cseh, Pavol Hutník, Ákos Kerekeš, Štefan Szilasi, Attila Mezei, Gabriel Páll, Patrik Pál – Balázs, Tomáš Szücs, František Szücs, Róbert Szücs.

Strana 1 z 1519