piatok, 22 marec 2019 14:42

Prezentácia knihy Rožňava a Miškovec – priemyselné dedičstvo prilákala mnoho záujemcov

Napísal(a) Róbert Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Občianske združenie MEDZA, pôsobiace pri Baníckom múzeu v Rožňave, prezentovalo vo štvrtok, dňa 21.3.2019 širokej verejnosti dvojjazyčnú slovensko-maďarskú knižnú publikáciu Rožňava a Miškovec – priemyselné dedičstvo (Rozsnyó és Miskolc – ipari örökség), ktorú vydalo na sklonku minulého roka.
Podujatie sa konalo v zasadacej miestnosti Zážitkového centra SENTINEL, kde po úvodnom privítaní pána riaditeľa Pavla Lackaniča prezentovali múzejníci aj zaujímavé regionálne témy. Ako prvý sa predstavil Norbert Mogyorósi, ktorý prezentoval lanové dráhy na Gemeri, do histórie chaty Volovec zúčastnených zasvätila Gabriela Kolesárová, po ktorej sa dostal na rad Pavol Horváth, ktorý predviedol 3D vizualizáciu priemyselnej časti Rožňava Bane.

V závere podujatia vystúpila Jaroslava Neubauerová a prítomným predstavila aj samotnú knihu, ktorú si potom mohli záujemcovia vziať so sebou ako darček. My pevne dúfame, že sa táto kniha, ako aj iné publikácie Baníckeho múzea v Rožňave, bude naďalej tešiť veľkému záujmu verejnosti.
Róbert Šimko

 

Čítať 2145 krát Naposledy zmenené pondelok, 25 marec 2019 10:34

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!