nedeľa, 12 júl 2020 19:32

Festival FRAJ prinesie do Rimavskej Soboty skupinu Para Doporučený

Napísal(a) Fikip Kubelka
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

12. júla 2020 – Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota pravidelne organizuje podujatia prinášajúce do mesta rôzne formy kultúrneho vyžitia. Unikátom v tomto ponímaní je festival FRAJ, ktorý predstavuje formát dvojdňového multižánrového festivalu pre náročnejšieho diváka. Uskutoční sa 21. a 22. augusta v centre Rimavskej Soboty a jeho témou budú hranice. Hlavným hudobným lákadlom druhého ročníka festivalu FRAJ bude skupina Para. Okrem nej sa môžu návštevníci tešiť na koncerty Mateja Tále, Džumelca či skupiny Klipers. Svoj nový elektronický projekt predstaví Zuzana Mikulcová. Fanúšikov literatúry poteší čítačka a diskusia s jedným z najuznávanejších slovenských spisovateľov Michalom Hvoreckým. Diskutovať sa bude aj o vážnosti klimatických zmien. Divadlo zastúpi Juraj Mitro so svojou inscenáciou Cesta kolem mého pokoje.

rs frej plagat 1Vôbec po prvý raz v teréne si budú môcť diváci naživo vychutnať humoristický podcast Lužifčák. Na festivale sa zastaví aj Potulná galéria, ktorá do slovenských regiónov prináša mobilné výstavy, performance a koncerty, prostredníctvom ktorých upozorňuje na potrebu kriticky myslieť.

Organizátori majú ambíciu vytvoriť z festivalu niečo ako regionálnu miniverziu Pohody: “Našim cieľom je z FRAJ-u vybudovať etablovaný festival alternatívnej kultúry, kde návštevníci zažijú kontakt so známymi umelcami, ktorí v našom meste bežne nevystupujú, ale zároveň prídu objavovať novú, nepoznanú kultúru,” hovorí riaditeľ festivalu Tomáš Bálint, ktorý má na svedomí aj projekty Ťahaj domov, Konfereska či Kvízmajster.

Tomáš vo festivale vidí aj prostriedok na zlepšenie imidžu mesta a verí, že naň prídu tiež ľudia z iných regiónov: “Rimavská Sobota je na Slovensku známa najmä ako centrum nezamestnanosti. My sme ale presvedčení, že mesto, ako aj celý región má čo ponúknuť a chceme to prezentovať ľuďom z rôznych kútov Slovenska.”

Kompletný program a lístky vo zvýhodnenej predpredajovej cene 9 EUR sú dostupné na stránke festivalu www.fraj.sk.

Filip Kubelka 

Čítať 1074 krát Naposledy zmenené nedeľa, 12 júl 2020 20:17

Media

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!