pondelok, 29 jún 2015 19:03

Hviezdne štvrtky pod hviezdnou oblohou v Rožňave na hvezdárni už siedmykrát

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv hviezdne kinoUž o niekoľko dní, keď vypuknú letné prázdniny, opäť otvorí svoju bránu pre filmových nadšencov rožňavská hvezdáreň. 
"Gemerské osvetové stredisko vo svojom zariadení – rožňavskej hvezdárni – pripravilo už siedmykrát ponuku letnej zábavy pre prázdninujúcich, dovolenkujúcich, proste oddychujúcich Rožňavčanov, ale aj návštevníkov nášho mesta," pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje: „naším záujmom je, aby mládež počas letných prázdnin mala možnosť zmysluplne tráviť voľný čas. Hvezdáreň nad mestom je miesto, kam možno vyjsť na príjemnú podvečernú prechádzku s priateľmi aj so štvornohým miláčikom a spojiť filmovú zábavu s pozorovaním letnej oblohy. A nezaskočí nás už ani nepriaznivé počasie, keďže v takom prípade sa môžeme presunúť do vynovených priestorov Domu tradičnej kultúry Gemera (GOS, Betliarska 8)." 
Pracovníci GOS okrem odborného výkladu k astronomickým úkazom, v spolupráci s filmovým klubom Gemerfilm, pripravili stretnutia s hviezdami filmového plátna. Na spríjemnenie a skrátenie času potrebného na prestriedanie návštevníkov hvezdárne v kupole vybrali hviezdnu ponuku filmov.
„Skladbou programu sa

vždy snažíme osloviť celé spektrum návštevníkov, takže tentokrát začneme animovaným rodinným fimom Ja, zloduch 2 (2. 7.), ktorý je predchodcom v premiére očakávaného filmu o Mimoňoch.

Pokračujeme akčnou komédiou britsko-americkej produkcie Charlie Mortdecai (9. 7.) s hviezdym obsadením," hovorí dom tradicnej kultury logoAnežka Kleinová (GOS) a pokračuje: „ďalší júlový večer rozhorúči romantických Päťdesiat odtieňov sivej (16. 7.) - film natočený podľa knižného bestselleru, ktorý aj vo filmovej podobe láme svetové rekordy v návštevnosti. Čo sme komu urobili? (23. 7.) je komédia osvedčenej francúzskej kvality, ktorá si aj s kontroverznou a aktuálnou témou multikulturalizmu poradí elegantne s inteligentným humorom. A na posledný júlový štvrtok sme pripravili v spolupráci s filmovým klubom Excalibur psychologickú drámu o komplikovanom vzťahu matky a dospievajúceho syna Mami! (30. 7.), ktorý mladý kanadský režisér dokázal vykresliť s bláznivým humorom a nadhľadom tak, že získal Cenu poroty na tohtoročnom MFF v Cannes.“ 
Srdečne pozývame stráviť letné večery v spoločnosti hviezd na plátne aj na oblohe!
Premietanie letného kina pokračuje na hvezdárni aj v auguste, ale určite pripravíme mimoriadne klubové premietania počas leta aj v átriu Domu tradičnej kultúry Gemera.
Pozorovanie nočnej oblohy a premietanie začína pri zotmení, teda v júli o 21.00 hodine na rožňavskej hvezdárni (Lesná 1, Rožňava).
Vstupné na hvezdáreň je 1 € alebo kultúrny poukaz.
Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu.
Anežka Kleinová

Plagát hviezdnych štvrtkov

 

Čítať 1532 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:20

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.