×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/folklor/nanebo
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/folklor/nanebo
nedeľa, 29 november 2015 17:40

Spevácky zbor QUIRIN z Revúcej má za sebou prvú desaťročnicu

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Spevácky zbor Quirin z Revúcej Spevácky zbor Quirin z Revúcej Peter Poboček

quirin 16 aV sobotu, 28. novembra 2015 o 16:00 hodine sa v Mestskom dome kultúry v Revúcej stretli nadšenci spevu a umenia, aby sa mohli započúvať do Jubilejného koncertu pri príležitosti 10. výročia založenia speváckeho zboru Quirin, ktorý zorganizoval Spevácky zbor QUIRIN pri ZUŠ v Revúcej a občianske združenie SRDCOM K UMENIU pri ZUŠ v Revúcej.

Primátorka mesta Revúca, poslanci Mestského zastupiteľstva, primátori a starostovia z okolitých miest a obcí, sponzori Speváckeho zboru, poverená riaditeľka MsKS, riaditelia škôl a školských zariadení, zástupcovia cirkevných zborov, zástupcovia médií, ale aj priatelia a rodinní príslušníci našich Quirinistov prišli do MsDK trošku spomaliť a zároveň sa nadýchať predvianočnej atmosféry plnej hudby a pokoja v sprievode nádherných tónoch adventu a v podaní Speváckeho zboru Quirin, ktorý bol založený pred 10 rokmi – na jeseň roku 2005. Združuje predovšetkým učiteľov, bývalých absolventov a riaditeľov Základnej umeleckej školy. Zbor, ktorý sa zúčastňuje rôznych slávností, prehliadok či festivalov veľakrát aj na medzinárodnej úrovni, má v súčasnosti približne 30 členov a vedie ho Jaroslav Petr.

UDEĽOVALI SA ĎAKOVNÉ A PAMATNÉ LISTY

Po koncerte sa zboru prihovorila primátorka mesta, ktorá im v mene svojom i v mene mesta Revúca poďakovala za účasť na kultúrnych podujatiach, za reprezentáciu a prínos pre mesto a popriala im veľa zdravia, radosti, úspechov a mnoho krásnych pesničiek, ktoré majú vo ich podaní neopakovateľné čaro... Zároveň odovzdala zboru, Jaroslavovi Petrovi a Renáte Brezovskej ďakovné listy a všetkým členom zboru pamätné listy. Potom nasledovala slávnostná recepcia, na ktorej bolo o zábavu a dobrú náladu veľmi dobre postarané.
Text: Mgr. Martina Urbanová, foto: Peter Poboček

 

Čítať 5300 krát Naposledy zmenené nedeľa, 29 november 2015 18:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!