×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/muran/danielik
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/muran/danielik
utorok, 23 jún 2015 11:14

Na oslavách oslobodenia mesta Fryšták v Čechách bola aj delegácia odbojárov z Muráňa

Napísal(a) Jozef Kubaško
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

fry dolezal 1aV predvečer oslobodenia mesta Fryšták v časti Vitová o 17.00 hod. po československej štátnej hymne preleteli lietadlá nad pamätníkom Oldřicha Doležala. Oldřich Doležal, ktorý potopil najväčšiu nemeckú vojnovú loď, pôsobil ako letec v skupine Raf v Anglicku počas 2. svetovej vojny. Odhalenia pamätnej tabule sa zúčastnil jeho syn, ktorý žije v Anglicku a jeho priateľka Češka nám sprostredkovala rozhovor s nim, nakoľko už neovládal češtinu hovorového slova. Tento akt ešte viac umocnilo vystúpenie fryštáckych mažoretiek, ktoré za zvukov hudobnej skupiny Javorina krásne defilovali v krásnych uniformách striebornými paličkami svoje vystúpenie.
Na druhý deň 6. mája 2015 sa z námestia pred radnicou vo Fryštáku pohol sprievod veteránov, hasičov s vlajkami, občanov k pamätníku, aby sa poklonili pamiatke tým, ktorí položili svoje životy, aby bol mier. Za slovenskú stranu sa zúčastnili a položili veniec vo Fryštáku a Vitovej podpredseda oblastného výboru SZPB a členka základnej organizácie Muráň.

fry oslobodenie 1fry oslobodenie 2Chceli by sme poďakovať pánovi starostovi Mgr. Ľubošovi Doležalovi za pozvanie na oslavy oslobodenia mesta Fryšták a 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

Taktiež by sme sa chceli poďakovať pani Mgr. Sylve Knedlovej (čestnej občianke obce Muráň) a pánovi Česlavovi Zapletalovi (kronikárovi mesta Fryšták) za príjemne strávené chvíle v ich spoločnosti.
Jozef Kubaško

Čítať 3168 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:28

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!