streda, 04 december 2013 22:28

Odišiel od nás skvelý človek a priateľ - Jaroslav URBAN

Napísal(a) RNDr. Ondrej Rozložník
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

urban jaroslavS veľkým smútkom sme prijali správu, že člen nášho spolku: „Gemerský banícky spolok Bratstvo“ – Rožňava, Jaroslav Urban vo veku 64 rokov náhle a nečakane skonal. Odišiel mimoriadne pracovitý a zbožný človek, ktorý celý svoj život aktívne pracoval a venoval sa svojej rodine. Pochovali sme ho v nedeľu 1. decembra 2013 na cintoríne v Rožňavskom Bystrom, kde sa s ním prišlo rozlúčiť veľké množstvo ľudí. Samozrejme, nechýbali sme ani my, členovia baníckeho spolku a jeho kamaráti. Práve v tejto, jeho rodnej obci si postavil moderný rodinný dom a po mnohých rokoch sa tam presťahoval z Rožňavy. Pred mesiacom sme ho boli navštíviť v jeho novom dome, ktorý nám poukazoval a porozprával ako chce ešte upraviť jeho okolie. Aj vtedy sa spolu so svojou manželkou tešil z tohto pekného prostredia s výhľadom na Plešiveckú planinu, na pasúce sa srnky na jej úpätí. Skonal nečakane, vonku, blízko domu.
Patril medzi nás – baníkov, vyštudoval banícku priemyslovku v Banskej Štiavnici a následne v tomto odbore i pracoval. Pri návšteve nám, okrem iného, rozprával tiež o práci v uhoľných baniach v Nemecku, kde tvrdo a v ťažkých podmienkach pracoval ako banský technik.  Zúčastňoval

sa aktívne pri činnosti nášho baníckeho spolku. Naposledy, v septembri na členskej urban jaro2schôdzi pri príležitosti Dňa baníkov, sme spolu spievali banícku hymnu. Žiaľ, on už naposledy. 

Dlhé roky bol presbyterom a členom spevokolu Evanjelického a.v. cirkevného zboru v Rožňave a aktívne sa podieľal na oprave interiéru a exteriéru evanjelického a.v. kostola.
Bol to človek veľmi spoločenský a vždy ochotný komukoľvek pomôcť.
Česť jeho pamiatke, nech ho to horninové podzemie, kde zdravý tvrdo pracoval, prijme s úctou.
ZDAR BOH!

RNDr. Ondrej Rozložník

Ing. Dušan Oravec

{jcomments on} 

 

Čítať 6144 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:33

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.