piatok, 30 november 2012 21:37

Spievaj si vtáčatko... Doporučený

Napísal(a) -kk-
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V stredu popoludní 28.11.2012 divadelná sála MsDK v Revúcej hostila seniorov a pozvaných hostí, ktorí sa zúčastnili v poradí už siedmeho Stretnutia troch generácií pri pesničkách. V úvode prítomných pozdravili primátorka mesta a poslankyňa BBSK Eva Cireňová, poslanec BBSK Ján Šeševička, predsedníčka OO JDS Slovenska Zuzana Homoliaková a predseda krajskej organizácie JDS František Šušlík. Ako napovedá samotný názov podujatia predstavili sa nám v ňom tri generácie spevákov

a hudobníkov od detského až po seniorský vek. Blížiaci sa advent nám v úvode svojím vystúpením pripomenul učiteľský spevácky zbor Qurin pri ZUŠ Revúca. Ľudové pesničky zo Slovenska a milovaného Gemera zaspievali a zatancovali deti MŠ Sládkovičova a detský folklórny súbor Lykovček. V programe vystúpili súbory: Úsvit z Revúcej, Super babičky z Tornale, Evanjelický cirkevný zbor z Chyžného, Chabenec Jasenie, Levenda z Muráňa a spevácke súbory z Brezna, Hnúšte a Muránskej Dlhej Lúky. Mladí tanečníci zo súboru Happy Dance Revúca, síce nespievali, ale zmesou latinsko-amerických spoločenských tancov spestrili kultúrny program. Na záver nechýbala spoločne zaspievaná Tichá noc, svätá noc... Potlesk v divadelnej sále bol odmenou účinkujúcim ako aj organizátorom za ďalšie vydarené podujatie. 
–kk-

Príhovor na stretnutí predsedníčkou OO JDS v Revúcej pani Zuzanou Homoliakovou:

Srdečne Vás vítam v Revúcej v mene okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku i v mene svojom na dnešnom stretnutí troch generácií pri pesničkách. Rok 2012 vyhlásila EK za rok aktívneho starnutia, tolerancie a spolupráce medzi generáciami. Zajtra bude práve rok, kedy sme sa stretli už  po 8-krát na takomto podujatí  a  ktorým naplňujeme poslanie  výzvy EK.
Tri generácie – tri rôzne vekové kategórie - vnuci, naše deti a seniori
                   - tri  rôzne  názory na život,
                   - tri rôzne životné skúsenosti, ale všetky tri späté životom, ani jedna nemôže existovať bez tej druhej.
Seniori sú najstaršia generácia, ktorá sa snaží odovzdávať múdrosť, kultúru, tradície a lásku Vám  - mladšej generácií.
My seniori si uvedomujeme  silu úcty, lásky a priateľstva. Človek sa musí vedieť tešiť zo šťastia toho druhého, vyjadriť úctu k životu, ľuďom a dokázať, že je naozaj človekom. Že to tak je, dokazuje i dnešné stretnutie a Vaša prítomnosť na tomto trojgeneračnom stretnutí.
Stretávame sa  a utužujeme priateľstva, lebo priateľ je  oporou, ktorú nám poskytne v ťažkých chvíľach  a znásobí radosť v šťastí  - priateľ je v každej chvíli pri nás.
Dnešné stretnutie troch generácií je umocnené blížiacimi sa Vianocami. V nedeľu zapálime prvú adventnú sviečku, je to začiatok najkrajších sviatkov roka. Sviatkov radosti, pohody, obdarovania a pokoja v rodine. Vy všetci svojim programom a prítomnosťou na dnešnom stretnutí  prispievate k sviatočnej pohode  - nech v každom z nás sa usídli šťastie pohoda a pokoj v duši.
Prajem všetkým príjemný zážitok.
Poďakovanie sponzorom:  Chcem sa v mene všetkých členov JDS poďakovať sponzorom, ktorí činnosť okresnej organizácie podporovali finančne alebo materiálne počas celého roka, a nielen dnešnú akciu.
Čaro VIANOC má tisíc podôb, rozžiarené očká detí, líčko vnúčat, bozk, objatie najbližších - to všetko sú Vianoce.
Tichá noc svätá noc nech rozcíti naše srdcia, naplní šťastím, veď nastal čas radosti a pokoja, preto zaspievajme si spoločne.

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA:

Tri generácie v Revúcej 2012


{jcomments on}

Čítať 3394 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:48

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.