sobota, 28 február 2015 16:59

Športovcom roka 2014 v Revúcej sa stal DÁVID TOMEČKO

Napísal(a) Mgr. Martina Urbanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra sportovec 47aPre revúckych športovcov bol piatok 27. februára 2015 veľmi výnimočný, pretože v divadelnej sále Mestského domu kultúry sa konalo Slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov mesta Revúca za rok 2014, ktoré zorganizovalo Mesto Revúca a Mestské kultúrne stredisko v Revúcej. Sála sa okrem nominovaných a ocenených zaplnila aj vzácnymi hosťami – poslancami mestského zastupiteľstva, členmi športovej komisie, predsedami športových klubov na území mesta ako aj ďalšími malými či veľkými športovcami. Pre všetkých bol pripravený bohatý kultúrny program o ktorý sa postarala tanečná skupina OLD SCHOOL BROTHERS svojimi dynamickými choreografiami. Program moderovala Martina Urbanová a výborný moderátor a športový komentátor RTVS, rodák z Revúcej Ján Žgravčák. Po úvodnom tanečnom vstupe a privítaní hostí sa divákom prihovorila primátorka mesta MVDr. Eva Cireňová, ktorá sa všetkým športovcom poďakovala za ich reprezentáciu a prínos pre mesto. 

ŠPORTOVCOM ROKA 2014 JE DÁVID TOMEČKO 

Potom už nastalo samotné odovzdávanie ocenení pani primátorkou a predsedom športovej komisie Michalom Žgravčákom podľa jednotlivých

kategórii. V kategórií VÝZNAMNÝ PRÍNOS K ROZVOJU ŠPORTU bol ocenený tréner, funkcionár, dlhoročný biatlonista, dvojnásobný účastník Majstrovstiev Európy v letnom biatlone a držiteľ striebornej medaily z Majstrovstiev Európy v letných štafetových pretekoch DUŠAN CHRAPÁN. Ocenenie si prevzal aj tréner, funkcionár, majster Československa v letnom biatlone a viacnásobný majster Slovenska v letnom aj zimnom biatlone MGR. MILAN CHRAPÁN. Ďalším oceneným v tejto kategórii sa stal VINCENT TATARKO, ktorí sa na patričnej úrovni venoval aktívne i trénersky futbalu i hokeju. Keďže rozvoj športu je v nemalej miere závislý aj od podpory reklamných partnerov, ocenenie patrilo aj SMZ JELŠAVA a.s., ktoré zorganizovali a dlhodobo podporovali rozvoj dospelých a mládežníckych športových klubov a súťaží v našom meste. Ocenenými v kategórii

TALENT MESTA REVÚCA

sa stali JANKA GULÁKOVÁ - členka klubu Kick Box LEON Revúca a trojnásobná majsterka Slovenska, DANIEL ROGOS, ktorý pod vedením svojho otca, trénera mládeže svojím talentom už dnes v 6 rokoch poráža svojich starších spoluhráčov a TOMÁŠ GALOVIČ, ktorý je vďaka svojmu talentu ozdobou každého futbalového turnaja.

V kategórií ŠPORTOVÉ KOLEKTÍVY

bol za juniorský kolektív roka ocenený ARMÁDNY VOLEJBALOVÝ KLUB MAGNEZIT REVÚCA, ktorí v sezóne 2013/2014 skončil v 1. lige na 2. mieste a postúpil na Majstrovstvá Slovenska.
Zostava: Romana Antalová, Martin Breznaník, Ľuboš Ďuriška, Martin Frandel, Jakub Shane Galo, Karol Hatala ml., Zuzana Halušková – momentálne členka COP Nitra, Vladimír Hlačina, Martin Hudák, Ján Kotlarčík – momentálne člen COP Trenčín, Matej Schelling, Filip Vavrek, Filip Ovšonka, Matúš Ďuriška, Matej Lábaj, Frederika Adriana Rusová, Ján Lukáš, Zuzana Ištóková. Tréneri: Mgr. Karol Húšťa a Maroš Kumi.

Za seniorský kolektív roka ocenenie získal MESTSKÝ HOKEJOVÝ KLUB MAGNEZIT REVÚCA, ktorý ako nováčik vyhral Gemerskú amatérsku hokejovú ligu. Zostava: Maroš Útrata, Marek Kováč, Pavel Hutka, Timotej Vojčík, František Škorňa, Norbert Hutka, Ján Kožuch, Michal Žgravčák, Dušan Keder, Erik Švec, Andrej Varholjak, Stanislav Laboš, Nikolas Šturmankin, Adam Slabej.

V kategórii ŠPORTOVEC ROKA 2014 boli nominovaní: MAREK EMERICI, ktorý sa vypracoval do širšej reprezentácie SR v pretláčaní, volejbalista JÁN JANKOVIČ, ktorý je dvojnásobný vicemajster Slovenska starších žiakov a dvojnásobný Majster Slovenska kadetov a juniorov, JÁN KILÍK, majster sveta v hre dvojíc, ktorý figuroval na popredných priečkach v ankete nohejbalista roka SR, biatlonista TOMÁŠ SKLENÁRIK, ktorý dosiahol množstvo úspechov na celoslovenskej úrovni, ING. LUKÁŠ SMEREK kapitán a líder mužstva, účastník IV. ligy juh Stredoslovenského Futbalového zväzu, DÁVID TOMEČKO kmeňový hráč extraligového hokejového klubu HK Poprad, dvojnásobný vicemajster sveta kategóriách U 16 a U 18 v hokejbale a majster sveta v kategórii U 20. Spomedzi týchto šiestich nominovaných sa Športovcom roka 2014 stal DÁVID TOMEČKO.

Veľká vďaka za celkové zabezpečenie podujatia patrí organizačnému tímu Mesta Revúca a Mestského kultúrneho strediska a tiež aj predsedovi športovej komisie Michalovi Žgravčákovi, ktorý sa výraznou mierou podieľal pri organizácií celej akcie.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme, ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu mesta a prajeme veľa ďalších športových úspechov!

Text: Mgr. Martina Urbanová
Foto Peter Poboček

[cincopa AoKALXc0XqV5]

 

Čítať 5783 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:48

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.