pondelok, 21 január 2019 15:30

Spoločné chvíľky s projektom finančnej gramotnosti u Zocháčov Doporučený

Napísal(a) Mgr. Alžbeta Motyčková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Projekt finančnej gramotnosti, do ktorého sú zapojené všetky materské školy v Revúcej, pokračuje ďalej. Má za sebou tri mesiace, kedy sme sa snažili osloviť aj samotné rodiny. Podtitul „Darujme si chvíľku“ sa nám úspešne darí napĺňať. Najväčšiu radosť nám robí dobrovoľnosť, s akou sa rodiny s deťmi zapájajú do nami ponúknutých aktivít. „Prvou“ (poslednou) jesennou lastovičkou bola sobotná rozprávková cesta lesom a za ňou opäť sobotné tvorivé a hlavne spoločné chvíľky prežité v priestoroch našej školy počas EDRaŠ. Decembrové predvianočné stretnutie dalo zarobiť šikovným ručičkám, no a potom nastal čas otvoriť peňaženky. Počas jednotlivých stretnutí deti plnili úlohy, za ktoré mohli získať zocháče. Svoje našetrené zocháčiky teraz konečne použili.

Vianočné trhy v priestoroch našej školy ponúkali širokú paletu možností, kam deti mohli investovať. Zároveň sa často ukázalo, že nenakupujú len pre seba, ale ich investícia sa stáva darčekom pre mamku, ocka, či bračeka….

Dúfame, že ich zámer zahrial presne tie srdiečka, ktoré mal. A možno i skrášlil domov v uplynulých týždňoch.
Aktuálne sa tešíme na pokračovanie projektu a ďalšie chvíľky spoločne rozumne strávené. :-)

Mgr. Alžbeta Motyčková

 

Čítať 444 krát Naposledy zmenené pondelok, 21 január 2019 15:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.