piatok, 02 august 2019 14:05

Gymnazisti Martina Kukučína z Revúcej reprezentovali vo Francúzsku Doporučený

Napísal(a) Mgr. Katarína Hviščová
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Prázdninový týždeň od 12.7 do 19.7 2019 sa vo francúzskom mestečku Marmoutier niesol v duchu priateľstva. Konalo sa tam už 23. stretnutie mladých ľudí vrámci medzinárodného projektu „Svet priateľov“. Naše Gymnázium Martina Kukučína v Revúcej sa ho zúčastňuje už 9 rokov. Reprezentujeme v ňom našu školu, mesto Revúca a Slovensko. Tento rok sa projektu s témou „Európa bez hraníc“ zúčastnili študenti z Francúzska, Nemecka, Česka, Poľska, Litvy, Talianska a Slovenska. Našu školu reprezentovali žiaci Vanesa Ďuráková, Romana Poprocká, Martin Danko, Dominik Hutka a Filip Vavrek, ktorých sprevádzali učiteľky Mgr. Katarína Hviščová a Mgr. Anna Hricovínyová. Bol pre nich pripravený veľmi bohatý a zaujímavý program. Neplytvalo sa ani minútou. Navštívili mestá ako Štrasburg, Metz, Schengen a Trier.

Okrem výletov pripravili pre nich organizátori aj workshopy, v ktorých pracovali na farme, maľovali svoju predstavu o hraniciach nielen v Európe, do rozostavaného bieleho múru ktorý je súčasťou mesta zamurovali svoje „odkazy vo fľaši“ a učili sa variť tradičné francúzske dobroty. V prezentácii predstavili svojim novým kamarátom naše mesto, našu školu a naše Slovensko. Vo voľnom čase si všetci precvičovali svoju angličtinu, ktorá je oficiálnym dorozumievacím jazykom projektu, ale využili aj znalosti nemčiny. Naši žiaci s tým nemali najmenšie problémy. Aj keď francúzština by sa tiež bola zišla. Posledný večer všetky delegácie predviedli niečo typické zo svojej kultúry. Naši žiaci zatancovali ľudový tanec v typických slovenských krojoch a zožali obrovský úspech. Po dojímavom lúčení s novými priateľmi, plní zážitkov sme absolvovali dlhých 1 200 km späť domov.
Mgr. Katarína Hviščová

 

Čítať 1393 krát Naposledy zmenené sobota, 03 august 2019 07:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!