×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/sport/turistika/elan/szalona
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/turistika/elan/szalona
utorok, 08 november 2011 13:14

Poznávaním Aggtelekského národného parku sme si pozreli aj najväčšiu knihu na svete Doporučený

Napísal(a) Ing. Martin Markušovský
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V rámci poznávania krás prírody Aggtelekského národného parku (ANP) sme si na  5. novembra 2011 naplánovali jesennú túru do pohoria Szalonna-hegy v Maďarsku. Túru sme začali v obci Bódvarákó. Hrebeňom pohoria, lesnými cestami sme sa dostali k zrúcanine kláštora Martonyi na úpätí vrcholu Szár-hegy (521 m n.m.). Po oddychu a prehliadke zrúcaniny kláštora sme pokračovali do údolia a cez obec Martonyi k vodnej nádrži Rakaca a do cieľa túry v obci Szalonna. Túra mala cca 16 km. Počasie nám prialo. Slnko svietilo a bolo príjemne teplo.
Cestou domov sme sa zastavili v múzeu v obci Szinpetri. Je tam zrekonštruovaný vodný mlyn, ktorý slúžil na výrobu papiera.

Zároveň v ňom bola aj tlačiareň. Exponátom v múzeu je aj najväčšia kniha na svete. Kniha je obsahovo zameraná na Aggtelekský národný park. Jej rozmery sú 4,18 m x 3,77 m. Hmotnosť knihy je 1420 kg. Kniha je zapísana v Guinnessovej knihe rekordov.
Ing. Martin Markušovský
KST TJ Elán Rožňava

{gallery}sport/turistika/elan/szalona{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 1904 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:38

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.