pondelok, 01 jún 2020 20:37

Aj keď sú naše futbalové štadióny tejto jari prázdne, pripomeňme si aspoň základné štatistiky 6. futbalovej ligy Doporučený

Napísal(a) Š. Tomášik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Futbalové mužstvo Baníka Drnava Futbalové mužstvo Baníka Drnava Foto: Baník Drnava

Koronavírus COVID-19 zastavil v roku 2020 pravidelné futbalové súťaže aj na území rožňavského okresu. Týka sa to najmä 6. a 7. ligy dospelých, ale tiež dorastenecké i žiacke súťaže, ktoré sú riadené ObFZ Rožňava. V tomto čase, keď po niekoľkých týždňoch núteného zastavenia odvetných častí majstrovských súťaží riadených UEFA a ich následnom pokračovaní, stihli sa doteraz rozbehnúť aspoň pohárové súťaže na území Slovenska. V tejto nepriaznivej situácii nášho futbalu, keď sa na území nášho okresu nevykonávajú žiadne súťaže, sme prijali príspevok o situácii, ktorou sa skončila naša regionálna súťaž v jesennej časti ročníka 2019-2020. Prostredníctvom príspevku Ing. Štefana Tomášika si tak pripomíname jesennú časť 6. futbalovej ligy, aj keď dnes už vieme, že spomínaný ročník nebude mať víťaza. Článok obsahuje tabuľku po jesennej časti, súpisky mužstiev a prehľad najlepších strelcov. 

TABUĽKA 6. LIGY PO JESENI 2019

1. Krásnohorská Dlhá Lúka 13 13 0 0 47:13 39
2. Vyšná Slaná 13 10 0 3 60:14 30
3. Drnava 13 9 1 3 50:26 28
4. Dlhá Ves 12  7 2 3 39:19 23
5. Betliar 12  7 2 3 33:18 23
6. Gemerská Hôrka 13  6 1 6 31:30 19
7. Honce 13  6 1 6 35:38 19
8. Rožňavské Bystré 13  6 0 7 43:35 18
9. Pača 13  5 2 6 24:32 17
10. Hrhov 13  4 2 7 40:45 14
11. Rakovnica 13  4 1 8 25:47 13
12. Plešivec 13  3 2 8 25:33 11
13. Dobšiná 13  3 0 10 31:54   9
14. Štítnik 13  0 0 13 11:90   0
 

TABUĽKA DOMÁCICH ZÁPASOV 6. LIGY PO JESENI 2019

1. Vyšná Slaná  7  6 0  1 36: 5 18
2. Dlhá Lúka  6  6 0 0 23: 6 18
3. Drnava  8  6 0 2 26:18 18
4. Betliar  7  5 1 1 21:11 16
5. Honce  7  5 0 2 26:16 15
6. Gemerská Hôrka  6  4 1 1 20:10 13
7. Rožňavské Bystré  6  4 0 2 26:12 12
8. Dlhá Ves  5  4 0 1 20: 7 12
9. Pača  7  3 2 2 12:15 11
10. Hrhov  6  3 1 2 24:14 10
11. Rakovnica  7  3 0 4 14:24   9
12. Plešivec  6  2 2 2 13: 8   8
13. Dobšiná  6  2 0 4 22:17   6
14. Štítnik  6  0 0 6  9:44   0
 

 TABUĽKA ZÁPASOV 6. LIGY VONKU PO JESENI 2019

1. Dlhá Lúka  7  7 0  0 24: 7 21
2. Vyšná Slaná  6  4 0  2 25: 9 12
3. Dlhá Ves  7  3 2  2 19:12 11
4. Drnava  5  3 1  1 24:12 10
5. Betliar  5  2 1  2 12: 7   7
6. Pača  6  2 0  4 12:17   6
7. Rožňavské Bystré  7  2 0  5 17:23   6
8. Gemerská Hôrka  5  2 0  5 11:20   6
9. Rakovnica  6  1 1  4 11:23   4
10. Honce  6  1 1  4  9:22   4
11. Hrhov  7  1 1  5 16:31   4
12. Plešivec  7  1 0  6 12:25   3
13. Dobšiná  7  1 0  6   9:37   3
14. Štítnik  7  0 0  7   2:46   0

 

Súpisky:

Betliar: Lukáš Fabian, Ľubomír Šofranko – Zsolt Barkasz, Tomáš Handlovič, Martin Arvay, Ľubomír Arvay, Matej Oravec, Boris Szilardi, Dominik Szilardi, Viktor Mihalík, Ivan Lörinc, Ladislav Lörinc, Marián Marciš, Marcel Roth, Samuel Cirbus, Lukáš Poťmák, Dávid Poťmák, Ladislav Buday

Dobšiná: Milan Ogučák, Matej Oravec, Marián Bubenčík – Patrik Hutník, Jaroslav Hutník, Ivan Gallo, Miroslav Majerčák, Ivan Tököly, Štefan Brondoš, Marek Gál, Adam Bašták, Matej Dudra, Július Strelka, Adrián Klement, Peter Revay, Jerguš Barnák, Mário Tokarčík, Jakub Polanecký, Stanislav Ogurčák, Matúš Poliak, Marek Ogurčák, Michal Langer, Marián Gábor, Peter Repel, Ondrej Leskovjanský, Róbert Gotthardt

Krh. Dlhá Lúka: Marián Manko, Tomáš Parada, Csaba Koncz – Kristián Albert, Ákos Kerekeš, Ľudovít Gyenes, Alexander Kovács, Róbert Dókuš, Jozef Parditka, Vojtech Danko, Roderik Šoltés, Attila Kerekeš, Ján Čižmár, Štefan Bodnár, Patrik Klárik, Arnold Rigo, Rastislav Pásztor, Patrik Maté, Mário Lovaš, Lukáš Héger, Jozef Péči, Nandor Barczi, Dominik Šoltés, Tomáš Zagiba, Oto Kerekeš, Frederik Ungváry – Szabó

Vyšná Slaná: Roman Lindák, Matúš Pitoňák – Gustáv Keršák, Štefan Domik, Marek Laurinc, Filip Gallo, Peter Rogos, Miloš Bendík, Branislav Kuzma, Milan Fifik, Martin Gallo, Peter Zabrel, Ján Gallo, Roland Revúcky, Jozef Barnák, Ondrej Liptai, Ondrej Kračún, Dušan Kalis, Adam Gallo

Plešivec: Mikuláš Štefánik, Kristián Molnár – Sebastián Kovács, Zsolt Liptai, Zoltán Halász, Richard Lörincz, Róbert Kováč, Róbert Kováč II, Koloman Horváth, Denis Szkokan, Attila Balázs, Roland Volčko, Kristián Illés, Tomáš Čech, Tomáš Gebe, Dávid Bodnár, Attila Prónyai, Ján Fabian, Marcel Laven, Alexander Polyák, Miroslav Fandák, Štefan Jankóšik, Zoltán Laven, Adrián Szaniszló

Dlhá Ves: Vojtech Hegedüs, Gabriel Pomaj – Gabriel Beke, Kristián Segyo, Miroslav Lörinc, Milan Makkai, Zsolt Mezei, Csaba Flander, Dávid Zsóri, Attila Pomaj, Marián Dusza, Tibor Segyo, Tomáš Lörincz, Norbert Csotó, Attila Labina, Viktor Kováč, Miloš Kliment, Marek Cvíba, Viktor Ferdinand, Patrik Mičinský, Attila Örvös, Dávid Novák, Attila Mezei, Patrik Peprík, Viktor Segyo

Honce: Dárius Forgáč – Ladislav Varga, Marián Molnár, Peter Boroš, Jozef Sklenár, Filip Čapó, Marek Kováč, Peter Gere, Michael Boroš, Lukáš Hajdu, Nikolas Boldi, Roland Madarász, Ján Pástor, Marek Pástor, Dušan Forgáč, Vladimír Tököly, Dominik Gere, Jakub Hovorka, Ján Hric, Stanislav Dzureň, Milan Gallo, Marek Mogyoróši, Oto Varga, Adrián Pipoly

Rožňavské Bystré: Tomáš Kandalík, Igor Čopák – Dominik Palašta, Adam Rochl, Štefan Dorkin, Tomáš Kuchta, Filip Znak, Juraj Tomi, Denis Koncz, Martin Kuchárik, Jaroslav Gonos, Ján Gonos, Peter Kubej, Jakub Rochl, Ján Rochl, Róbert Rochl, Csaba Koncz, Ján Fazekaš, Ján Harvan, Ján Urban, Peter Minčík, Adrián Hanzlík, Peter Milko, Jozef Lipták – Giba, Nikolas Boldi

Drnava: Gabriel Jósza – Peter Búlik, Erik Polyák, Norbert Vozár, Jaroslav Barczi, Adam Víglaský, Daniel Tisza, Zoltán Búlik, Brian Šoltés, Dalibor Babič, Róbert Kovács, Peter Gavlák, Jakub Maliňák, Zoltán Répasi, Miroslav Mázik, Roland Szilágyi, Florián Emödi, Ján Bernáth, Jozef Kömlei, Kilián Šoltés, Attila Polyák, Róbert Fabian, Dávid Fodor, Gellert Zsilla, Tomáš Fabian

Štítnik: Marcel Čipka – Dávid Gábor, Alexander Gábor, Roman Kolesár, Ján Kolesár, Milan Gallo, Štefan Karalo, Jakub Bakeš, Marek Gábor, Ján Žiga, Marek Puškáš, Dominik Tolvaj, Ervín Ferenc, Adrián Krága, Adam Milko, Martin Škvareniak, Patrik Bene

Pača: Roman Nemec – Ivan Demjan, Marcel Lopata, Gabriel Ongyik, Milan Cmorik, Jozef Liška, Tomáš Sentandráši, Roman Bubenčík, Bohuslav Rupp, Marián Szilágyi, Ján Bocko, Radovan Dlugoš, Ján Bocko, Michal Tóth, Dominik Gere, Matej Zagiba, Ľubomír Gajdoš, Ľubomír Lukáč, Juraj Mikolaj, Oliver Pačay, Roland Klinko, Ondrej Šomšák

Gemerská Hôrka: Jozef Šálek – Mikuláš Lukáč, Gábor Farkaš, Ákos Gyurán, Štefan Tóth, Daniel Valent, Attila Balázs, Ladislav Kovács, Vladimír Zsóri, Tomáš Šofranko, Csaba Várady, Ján Lokos, Dominik Kökeny, Dávid Kökeny, Erik Csupori, Michal Csupori, Ján Szaban, Zoltán Beke, Martin Šmíro, Szabolcs Gergely, Gabriel Šušán, Attila Gergely, Patrik Ferenc, Róbert Kónya

Rakovnica: Slavomír Paliha, Gabriel Labina, Gabriel Rusnák, Lukasz Prodochl – Ladislav Fabian, Peter Szöllös, Michal Džara, Pavol Brdár, Juraj Červenák, Ľubomír Karalo, František Čapó, Lukáš Gábor, Ondrej Vavrek, Igor Čižmár, Peter Jágerský, Peter Hecel, Jozef Gábor, Adam Burdiga, Marek Štefan, Ladislav Gemerský, Miroslav Bodor, Filip Viola, Stanislav Grančák

Hrhov: Alexander Bartók, Florián Halász – Tomáš Zsigrai, Roman Grosmann, Attila Herczeg, Róbert Hajdu, Ján Štefan, Róbert Kardos, Mário Rybár, Ľudovít Kardos, Peter Kónya, Gabriel Veverica, Zoltán Üveges, Michal Hranyó, András Herczeg, Erik Mackovjak, Radko Mikulec, Gabriel Šmajda, Marián Žiga, Adrián Kocsík, Ladislav Kovács, Peter Ribár

Najlepší strelci:

25 gólov: Héger (Krh. Dlhá Lúka)
23 gólov: M. Žiga (Hrhov), K. Šoltés (Drnava)
14 gólov: Csaba Várady (Gemerská Hôrka)
12 gólov: Domik (Vyšná Slaná), Ján Rochl (Rož. Bystré), Mičinský (Dlhá Ves) , Tokarčík (Dobšiná)
11 gólov: Kuzma (Vyšná Slaná),
10 gólov: Adam Gallo (Vyšná Slaná), Patrik Peprík (Dlhá Ves)
8 gólov: Bodnár (Plešivec), R. Fabian (Betliar), R. Kovács (Drnava), R. Rochl (Rož. Bystré), A. Prónyai (Plešivec)
7 gólov: O. Vavrek (Rakovnica), Jozef Péči (Krh. Dlhá Lúka)
6 gólov: M. Boroš, Dzureň (obaja Honce), Bubenčík (Pača), L. Gábor (Rakovnica), Kalis, Liptai (obaja Vyšná Slaná), Kliment (Dlhá Ves), Hanzlík (Rož. Bystré)
5 gólov: M. Gallo (Vyšná Slaná), J. Pástor, P. Boroš (obaja Honce), Jer. Barnák (Dobšiná), I. Lörinc (Betliar), Grosmann (Hrhov)

Pripravil Ing. Štefan Tomášik

Čítať 137 krát Naposledy zmenené utorok, 02 jún 2020 18:22

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.