JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/betliar
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/betliar
pondelok, 04 jún 2012 20:29

Aj zápas Rožňavské Bystré – Betliar 5:1 ukázal, že s futbalom na hornom Gemeri to ide dole vodou Doporučený

Rožňavské Bystré - Betliar 5:1 (2:0). Góly Bystrého:  Urban ml. 2, Leng 2, Čapó. Bystranom v 24. kole I. triedy stačil na splnenie štvorgólovej normy, ako v posledných štyroch zápasoch, iba priemerný výkon, pretože hostia nastúpili len ôsmi. Od začiatku sa na bránu Betliara valili útoky jeden za druhým a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. Po nepremenených šanciach Rusnyáka a Minčíka  v 17. minúte vystrelil z 20 metrov Leng a jeho strela prešla pomedzi nohy brankára Betliara.1:0. V 26. minúte potiahol loptu po pravej strane Minčík a jeho prihrávku pred bránu presne zakončil Čapó. 2:0. Po tomto góle sa Bystrania uspokojili a nepochopiteľne sa prispôsobili pasívnej hre hostí. Betliarci v 1. polčase raz ohrozili bránu

Koncza, no neprekvapili ho.
Druhý polčas začali Bystrania náporom a v 50. minúte odrazenú loptu od brvna Leng vrátil do brány. 3:0. V 54. minúte sa prebil sám obranou hostí Urban ml. a strelou k tyči zvýšil na 4:0. Po jednej z mála lôpt, ktorá sa dostala do 16-ky Bystranov si Rusnyák v snahe odkopnúť loptu Priebežná tabuľka I. triedy zo zápasov hraných doma po 24. kolenastrelil vlastnú ruku a hostia z nariadenej penalty znížili na 4:1. Po ďalšom Urbanovom góle na 5:1 v 70. minúte, ktorý strelil krížnou strelou k žrdi, bolo už každému jasné, že sa zápas nedohrá do konca, lebo hostia v tomto čase už boli na ihrisku iba siedmi.  V 73. minúte sa pri výkope zranil brankár Betliara a rozhodca musel zápas predčasne ukončiť. Aj tento zápas ukázal, že s futbalom v Rožňavskom okrese to ide dole vodou. Stále častejšie sa objavujú prípady, že mužstvo nedokáže postaviť 11 hráčov. Futbalistov ochotných hrať je v okrese stále menej a veľa ľudí si kladie otázku dokedy to bude ešte takto fungovať.
Pred 100 divákmi rozhodoval Bakoš.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz - Krága, Jaro Gallo, Kuchta, Valent, Leng, Rusnyák, Dorkin, Čapó, Urban ml., Minčík. Striedali: Račko, Urban st.