nedeľa, 04 máj 2014 20:03

Bohúňovčania nevedia plávať proti prúdu rieky Slaná a tak pod Radzim na futbal nedorazili

Napísal(a) MG-OD

rv futbal-20-koloDvadsiate kolo I. triedy vo futbale bolo v prvý májový víkend na hornom Gemeri neúplné. Aj keď bolo priaznivé počasie na futbal, jediný súper, ktorým futbal v nedeľu "nevoňal" boli futbalisti Bohúňova, ktorí nepricestovali na zápas do Vyšnej Slanej.  Zrejme prídu o tri body a neminie ich ani finančná pokuta za neodohratý zápas. Ako Bohúňovčania vyriešia túto situáciu, keď v jeseni nehrali zle, uvidíme už v najbližšie dni. Kolo sa začalo už v sobotu zápasom Štítnik - Dlhá Ves. Stretli sa mužstvá, ktoré v jarnej časti dosiahli rovnaký počet výhier, remíz i prehier. V tabuľke pravdy boli na tom síce lepšie domáci, ale očakával sa vyrovnaný zápas. V ňom sa o výsledku rozhodlo už v prvom polčase, keď domáci stačili iba odpovedať na súperov gól. V spomínanej tabuľke sú na jar teraz o tri body lepšie na tom Dlhovešťania. Celkove sú však obidve mužstvá v dolnej polovici.  V zápase Dedinky -Honce sa potvrdilo, že ak za Honce nehrá Branislav Kuzma, mužstvo je o triedu slabšie. Hostia sa síce v tomto zápase ujali vedenia gólom Rada Kuzmu už v 10. min., ale domáci kontrovali v 17. min. Frankom a potom gólom Repelu vyhrali aj prvý polčasDruhý polčas sa začal rovnako ako prvý, keď hostia na začiatku

druhého polčasu stav ešte zrovnali. Potom už do brány súpera triafali iba domáci. Červenú kartu obdržal hosťujúci brankár asi štvrťhodinu pred koncom zápasu a Hončania tak dohrávali iba desiatiHrhovčania aj vo Vlachove potvrdili, že na jar hrajú dobré zápasy. Nad súperom z konca tabuľky zvíťazili hoci tesne 1:0 a odviezli si cenné tri body. V Rožňavskom Bystrom sa stretli súperi, ktorí bojujú o tretimiesto v tabuľke. Keďže Drnavčania v ňom nestrelili ani gól, zápas sa skončil 2:0 pre domácich. Nakoniec zápas s najväčším počtom gólov - Krásnohorská Dlhá Lúka - Slavošovce 9:2. Priebeh hry i výsledok potvrdzujú, že išlo o jednoznačný zápas v prospech domácich, ktorí patria medzi lepšie mužstvá súťaže, kým hostia sa dostali minulý týždeň na chvost tabuľky. Navyše sa u hostí prejavil nižší stav hráčov o jedného s akým na zápas nastúpili. Dlholúčania majú najlepší útok súťaže, ktorý má blízko pred sebou hranicu stého gólu v tomto ročníku, keď doteraz už vsietili súperom 92 gólov.

Výsledky 20. kola I. triedy: Štítnik - Dlhá Ves 1:1 (1:1). G: Eltschläger, Flander, ŽK: Kolesár - Ferdinand, DuszaBeke, R: HaviarikRepaský, DP: Bodnár, D: 100. Rudná - Jablonov n/T 3:1 (1:0). G: Čapó, R. JakabRabas - Szillasi. ŽK: Jakab - 0, R: Nemčko, T. Gyénes, DP: Šmelko, Dedinky - Honce 6:2 (2:1). G: Franko 2, PutnockýMajerčák (11m), Révay - R. KuzmaDrenko, ŽK: Putnocký - ČK: 76´ L. Fabián, R: GalíkSchvarz, DP: Hadar, D: 50. Rožňavské Bystré - Drnava 2:0 (1:0). Góly: Lompart a Jaro Gallo, ŽK: Lompart a Dorkin - M. MaliňákČeľovskýDókus, R: S. Gallo, A. Farkaš, DP: Z. Kovács, D: 90. Krh. Dlhá Lúka - Slavošovce 9:2 (3:2). G: Čižmár, Klinko, Bodnár a Rigo po 2, Klárik - Oravec 2, ŽK: Korintuš, Klinko - S. Lalik, Kúdela, Dzureň, R: L. Gyénes, Zsebík,DP: Šimšík, D: 100, Vlachovo - Hrhov 0:1 (0:1). G: Bernáth, ŽK: Hricko, Leskovjanský - Zsigrai, Bodnár, Herczeg, D: 70.

14. Slavošovce      20   3 1 16  24:88 10

Výsledky 20.kola II. triedy vo futbale: Dobšiná B - Krh. Dlhá Lúka B 3:1, Nižná Slaná - Kružná 2:3, Ml. Brzotín - Pača 1:3.