JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/19

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/19
pondelok, 30 apríl 2012 19:58

Ešte jedno nazretie na nedeľný futbal v Krásnohorskej Dlhej Lúke Doporučený

Napísal(a) Ladislav Székely

Futbalový zápas 19. kola I. triedy medzi Krásnohorskou Dlhou Lúkou a Rožňavským Bystrým prilákal na naše pomery nebývalý počet divákov. Odhadovalo sa ich asi 200. Vedúce mužstvo tabuľky podáva najlepšie výkony spomedzi ostatných účastníkov a pomerne slušné výkony podávajú aj hostia. Zrejme nebol problém pre viacerých fanúšikov futbalu aj z okolia vybrať si na nedeľu zaujímavý zápas. Prvá časť zápasu tomu aj nasvedčovala, mužstvá predvádzali vyrovnaný súboj a nebyť dvoch žltých kariet najstaršieho z Urbanovcov, takým mohol byť zápas až do posledného hvizdu rozhodcu. Preto môžu hostia len ľutovať, že nenastúpili

kompletní, keď im chýbal vykartičkovaný ich najlepší strelec a niekoľkí zranení hráči.
Spomedzi tých, ktorí pravidelne navštevujú futbalové zápasy na hornom Gemeri je aj pán Ladislav Székely z Rožňavy. Známy je aj ako autor príspevkov z turistiky, ale i futbalu. Aj tentoraz si vybral spomínaný zápas v snahe, že uvidí pekný technický futbal. Zo zápasu poslal okrem svojho pohľadu na zápas napísaný písomne aj niekoľko fotografií s výstižnými textami. Jeho názor na stretnutie, ktoré sa skončilo výsledkom 5:1 je takýto:
"Hostia pricestovali bez svojich štyroch hráčov, ktorí boli kostrou mužstva. Aj to sa podpísalo na ich hre, ktorá bola nevýrazná. Aj preto hostia v prvom polčase vobec neohrozili domáceho gólmana. Naopak, domáci využili dokonale priamy kop, z ktorého Bodnár v 25. minúte nádhernou strelou prekonal hosťujúceho brankára. Tento gól bol aj posledným v prvom polčase, a tak sa do šatní hostia pobrali s jednogólovým mankom. V druhom polčase domáci Čižmár z pokutového kopu zvýšil na 2:0 a následne Minčík zo skrumáže znížil na 2:1. Po vylúčení hráča hostí  domáci ovládli hru a aj dominovali. Góly za domácich: Anna 2x, Bodnár, Albert a Čižmár, za hostí  Minčík. Brankár hostí Koncz niekoľkokrát čaroval. Rohodca Šalamon udelil 2 žlté karty domácim a 2 žlté karty hosťom a po druhom polčaseaj červenú. Pred veľmi peknou diváckou kulisou (cca 200 divákov) rozhodoval Šalamon." K svojmu komentáru pridal aj niekoľko fotografií. Tak si ich ešte pozrite.