pondelok, 17 september 2012 18:33

Futbalisti Nižnej Slanej získali prvé body na pôde súpera Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Jovice – Nižná Slaná 1:4 (0:1). Góly Nižnej Slanej: O. Junger, Gelda 2, Milko. Pred 45 divákmi rozhodovali M. Nemčko a Kováčová. Zostava: Tomášik – Karas, Slovák, Prónai, Schwarz – O. Junger, Keršák, Die, Hajči – Gelda, Cangár. Striedali: Milko, Leštach, Valko.  V siedmom kole II. triedy cestovala Nižná Slaná do Jovíc, kde v posledných troch sezónach nebodovala. Zo základnej zostavy chýbali iba dvaja hráči, Krnáč a Soják. Po dlhšom čase nastúpil za Nižnú Slanú Peter Milko. Mužstvo hostí prišla podporiť menšia skupina divákov.
V úvode zápasu sa hralo v strede poľa. Neskôr boli lepším mužstvom hostia, ktorí prevýšili domácich v strede poľa. V defenzíve domácich do

výraznej  šance nepustili, obrancovia pomáhali náhradnému brankárovi. Po ucelenej  akcii hostí po pravej strane bola strela Prónaia nepresná. Ďalšia možnosť bola po faule na O. Junger v šestnástke domácich, rozhodca penaltu neodpískal, iba nepriamy kop. Po prihrávke Slováka strela Keršáka bola zahraná do múru.  Hostia napokon strelili domácim gól, po lopte Keršáka domáci brankár loptu nemal a O. Junger skóroval. 0:1. Hostia mali ešte prevahu, výraznú šancu si nevypracovali. Z úniku Keršáka veľa nevyťažili. Neskôr mali domáci výhodu priameho kopu po ojedinelom faule pred šestnástkou hostí. Domáci brankára hostí neohrozili, avšak od tohto momentu domáci pridali. Hralo sa viac v strede ihriska, obrana hostí pracovala dobre. Domáci mali dva priame kopy a jeden roh, ktorý odvrátil Prónai. Hostia si vypracovali ešte jednu šancu, O. Junger však z uhla netrafil do odkrytej domácej bránky. V závere polčasu bola hra vyrovnanejšia.

V druhom polčase rozohrávali hostia. Domáci si vytvorili menší tlak, ktorý sa podaril hosťom ustáť. Následne sa hra hostí zlepšila. Ich hra mala v niektorých momentoch hlavu i pätu. Po spolupráci Hajčiho a Geldu zvýšil vedenie hostí Gelda. 0:2. O pár minút hostia pridali ďalší, vyrazenú strelu dorazil Gelda, 0:3. Ďalšie príležitosti na skórovanie mali O. Junger asi dvakrát a raz Geldu, ktorý minul center pred domácou bránkou.  Domáci začali častejšie útočiť, dve strely mali nepresné. Nebezpečnejší boli po centrovaných či nakopávaných loptách, ktoré hostia odvrátili, raz zasahoval aj brankár. Po ruke Karasa mali domáci k dispozícii penaltu. Striedajúci hráč prekonal brankára hostí, 1:3. Tréner hostí začal striedať, do hry prišli v priebehu zápasu traja náhradníci. Domáci začali útočiť po pravej strane, raz sa voči dvojici O. Junger – Karas nepresadili, druhýkrát zasahoval brankár. Po výkope prevzal loptu Gelda. Po jeho prihrávke Milko strelou z ľavej strany do šibenice prekonal domáceho brankára. 1:4. Hostia si vypracovali aj iné šance, hlavičku hráča hostí zneškodnil domáci gólman na dvakrát. Neskôr sa hra vyrovnala, hostia dokázali hru aj udržať na súperovej polovici, keď sa dostávali do protiútokov po loptách na Milka. Domáci sa do výraznej šance nedostali, až na menšiu chybu stopéra hostí, brankár však vybehnutím túto chybu napravil. V záverečných minútach zápasu sa hralo v strede poľa bez výraznejšej šance..