nedeľa, 24 apríl 2011 11:20

Futbalisti Nižnej Slanej získali na jar prvý bod, a to na pôde súpera z Brzotína Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Ilustračné foto z futbalu v okrese Rožňava.Mladosť Brzotín – Nižná Slaná  1:1 (0:0). Gól hostí: M. Boroš. Hostia cestovali v 21. kole II. triedy OM do Brzotína. Ich súperom bolo mužstvo, ktoré sa nachádza nižšie ako oni - Mladosť Brzotín. Mužstvu v útoku výrazne pomohol Vandrášik, na druhej strane chýbal zranený Juraj Junger, chýbali ešte J. Cangár a V. Karas. V minulom kole sa s aktívnou činnosťou rozlúčila opora zadných radov Nižnej Slanej  - Vladimír Hlaváč - hráč, ktorý obliekal dres Nižnej Slanej v časoch, keď hrala V. ligu – JZ, a v minulej sezóne sa dostal aj medzi náhradníkov jedenástky ObFZ Rožňava.
Hostia pricestovali na zápas s viac ako hodinovým predstihom.

V úvode zápasu sa po nepresnej rozohrávke hostí  dostali ku strele domáci, ich zakončenie bolo však nepresné. Hostia odpovedali okamžite. Po päťke rozvinuli akciu, avšak strela bola takisto nepresná. Hostia mali miernu prevahu. Obrovskú šancu na gól mal Boroš, keď loptu vybojoval J. Pitoňák, prihral Gállovi, ten dlhou loptou za obranu našiel Boroša, ktorému sa ale nepodarilo zakončiť podľa predstáv. Loptu vykopával z bránkovej čiary domáci obranca. Brzotínčania ohrozili brankára hostí po hlavičke, ktorá  nebola prudká  a tak ju kryl. Veľkú šancu mali aj po krídelnej akcii, ich prihrávku  našťastie  zachytil D. Hajči. Domáci pokračovali v útočení, ich prízemnú strelu Krnáč kryl. Dobrú akciu vytvorili hostia po spolupráci Vandrášika a Boroša. K lopte sa dostal J. Pitoňák, jeho strela však nenarobila problémy domácemu brankárovi. Hostia zahrávali priamy kop po faule na Vandrášika,  O. Junger však nastrelil do múru. Po ňom nasledoval roh, z ktorého hostia nič nevyťažili. Hostia útočili viac po ľavej strane, keď stredný záložník Gáll nevyužíval M. Pitoňáka  na pravej strane, ktorý bol často voľný. Domáci mali  v závere polčasu možnosť priameho kopu, ich strela však bola nepresná.
Do druhého polčasu urobil hosťujúci tréner dve zmeny. J. Pitoňáka vymenil Slovák, ktorý sa nemohol na zápas dostaviť skôr a Ambróza vymenil Valko. Hostia začali dobre, Gáll pasom za obranu našiel Vandrášika, k lopte sa dostal  Boroš a vydarenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu 0:1. Domáci o pár minút vyrovnali, keď pri centri z ľavej strany nešiel Krnáč po lopte smerujúcej cez päťku a domáci útočník hlavou vyrovnal. 1:1. Po vyrovnávajúcom góle hra hostí výrazne upadla, v strede poľa mali veľa nepresných prihrávok. Domáci si vypracovali obrovskú gólovú príležitosť, ktorú však domáci útočník trestuhodne zahodil. Z dobrej pozície trafil len do stredu bránky, kde stál Krnáč.  Z hostí potom pekne vystrelil D. Hajči. Jeho strela takmer z polovice ihriska po odskoku tesne pred bránkou  narobila značné problémy domácemu brankárovi, ktorý ju vyrazil len na roh. Hosťom sa však v tomto zápase nedarilo vytvoriť šance po rohových kopoch. Ohrozili aj bránu domácich po akcii Vandrášika s Borošom, strelu Boroša  z pravej strany brankár domácich však kryl. Domáci mali šťastie pri strele Slováka,  ktorá letela tesne nad bránku domácich. Domáci sa snažili streliť gól, čo sa im však už nedarilo. V druhom polčase sa o niečo lepšie darilo Gunárovi na poste predstopéra  po zranení, keď sa zranil v jesennej časti práve proti domácemu mužstvu. Na druhej strane, na ľavej strane obrany O. Jungerovi  v druhej polovici druhého polčasu dochádzali sily, hostia sa presadzovali hlavne po jeho strane. Väčšina ich útokov končila buď pred šestnástkou, alebo ich strely boli nepresné. Domáci hráč vysokou strelou z veľkej vzdialenosti takmer prekvapil Krnáča, ten však jeho strelu našťastie chytil. Hostia útočili po krídlach, R.Hajči dostal dobrú prihrávku od M. Pitoňáka, na ihrisku však boli dve lopty a tak nasledovala rozhodcovská lopta. Po sérii prihrávok  hostia ohrozili domáceho brankára, ten si však so strelou do stredu  brány poradil. Veľa nechýbalo ani Borošovi po prihrávke od Vandrášika, ktorú však domáci stopér zachytil. Niektoré akcie hostí zastavil aj faul domácich, ktorý bol neodpískaný,  niekedy aj ofsajd. Pri jednej strele hostí zahral domáci obranca rukou, čo si však rozhodca nevšimol.
V záverečných minútach stretnutia sa hralo viac na polovici hostí,  domáci si však streleckú príležitosť nevypracovali.
Pred 35 divákmi rozhodoval Š. Lucza, na čiarach boli A. Farkaš a J. Gyenes.

Zostava hostí z Nižnej Slanej:
Krnáč - O. Junger, D. Hajči (C), Gunár, Prónai - Ambróz (Valko), J. Pitoňák, (P. Slovák), Gáll (R.Hajči), M. Pitoňák - M. Boroš, Vandrášik. Do hry nezasiahli Ján Junger a náhradný brankár Tomášik.

Štefan Tomášik

Ďalšie výsledky II. triedy 21. kolo: Hrhov - Jovice 3:1 (1:1), Slavošovce - Čoltovo 3:1 (1:0), Gemerská Poloma B - Pača 0:8, Bohúňovo - Dedinky 4:1, Kečovo - Kovstav 4:1.
Dohrávka: Gemerská Poloma B - Slavošovce 1:12 (1:1).

TABUĽKA ODVETNÝCH ZÁPASOV JARNÉHO KOLA

Poradie najlepších strelcov II. triedy po 21. kole: 33 gólov - J. Urban (Rožň. Bystré), 26 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 25 gólov - M. Mázik (Drnava), 18 gólov - F. Kovács (Drnava), 17 gólov - M. Balco (Nižná Slaná), 15 gólov - G. Zoller (Kečovo), O. Varga (Slavošovce), 14 gólov - G. Veverica (Hrhov), 13 gólov - R. Lorinc (Kečovo), 12 gólov - L. Grulyó (Hrhov), J. Váradi (Bohúňovo), T. Novák (Dedinky), 11 gólov - F. Čapó (Rožň. Bystré), R. Orbán (Drnava), 10 gólov - T. Lorinc (Kečovo), I. Széplaky (Čoltovo), J. Spišák (Jovice), atď.

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY - 22. KOLO:
Slavošovce a Bohúňovo majú voľno. Čoltovo - Drnava, Dedinky - Brzotín, Nižná Slaná - Gemerská Poloma B, Pača - Kečovo, Jovice - Rožňavské Bystré, (sobota 30.4.2011 o 13.00) Kovstav - Hrhov.

Výsledky zápasov I. triedy - 18. kolo:

Betliar síce v Dlhej Lúke prehral 0:3, ale nestarnúci brankár Dorkin mal svoj deň

Krásnohorská Dlhá Lúka - Betliar 3:0 (2:0). Domáci hráči sa ujali vedenia už v 1. min. po hrubke obrany hostí. Mali prevahu, ale nestárnuci bránkár hostí Jano Dorkin mal svoj deň. V 37. min hráč hostí zahral v pokutovom území rukou a rozhodca nariadil pokutový kop. Hráč domáceho mužstva až na dvakrát prekonal brankára. 2:0.
V druhom polčase hostia pridali, ale svoje šance nepremenili. Tretia bránka padla v 81. min. po úniku domáceho hráča Hegedúša a po jeho krásnej prihrávke do pokutového územia, kde už Korintuš nemal problém loptu zasunúť do brány. Hráči hostí boli nervózni, stále komentovali výkon rozhodcu, ale ten zápas zvádol. Aj keď sa niekoľko razy pomýlil, tieto rozhodnutia nemali vplyv na konečný stav zápasu. Góly: Zsilla 2-krát - jeden z PK a Korintuš 1. Rozhodoval Iglai. Delegátom bol L. Székely. Divákov prišlo 150.
L. Székely

Kompletné výsledky:
Dlhá Ves - Rudná 1:1, Dobšiná - Vlachovo 7:1, Plešivec - Brzotín 0:4, Gemerská Poloma - Kružná 3:2, Honce - Vyšná Slaná 1:2, Krh. Dlhá Lúka - Betliar 3:0, Lipovník - Jablonov n/T 2:2.