streda, 06 august 2014 23:23

Futbalový klub Gemerská Poloma pred desiatimi rokmi

Napísal(a) Štefan Tomášik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

logo-gpMáloktorý zo súčasných fanúšikov piatoligovej Gemerskej Polomy vie, že Gemerská Poloma bola pred desiatimi rokmi po jesennej časti na prvom mieste tabuľky 1. triedy ObFZ Rožňava. Naviac, mužstvo dorastencov pôsobilo vo štvrtej lige. Samozrejme klub mal aj žiakov. Pripomeňme si, kto v tom čase tvoril A mužstvo. Súpiska: 

Brankári: Jaroslav Chanas, Peter Kristof. Obrancovia: Martin Szoják (jarná časť), Tibor Világi, Marek Galajda, Jozef Gunár, Ľubomír Ďuriček ( striedavý štart). Záloha: Karol Chomiak, Martin Arvay, Roman Die, Martin Ďuríček, Stanislav Ďuriček (všetci štyria striedavý štart), Štefan Forgáč (jarná časť), Viktor Lišuch, Július Lišuch, Branislav Kurian (jesenná časť). Útočníci: Zdenko Greško, Ľubomír Hatvaník, Libor Urban (striedavý štart), Marek Roxer. 

Výber z výsledkov: Nižná Slaná – G. Poloma 3:3, G. Poloma – Plešivec 3:2, G. Poloma – Dobšiná 8:4, G. Poloma – Rudná 0:0, G. Poloma – N. Slaná 1:3. 

Základná zostava v jesennej časti: Chanas – Világi, Gunár, Ďuriček, Galajda – V. Lišuch, Kurian, Chomiak , J. Lišuch – Hatvaník, Z. Greško. 

Poznámka:  V jednom z domácich zápasov hrala záloha v zložení: Die – Kurian - Chomiak  - Arvay, v prvom domácom zápase nenastúpil

Hatvaník. 

Čísla hráčov základnej zostavy: 1 – Chanas,  2 – Világi, 3 – Gunár, 4 – Ďuriček, 5 – Galajda, 6 – J. Lišuch, 7 – Z. Greško, 8 – Kurian, 9 – Hatvaník, 10 – Chomiak,  11 – V. Lišuch. 

Poznámka:  v jednom z domácich zápasov nastúpil Gunár s číslom 5. 

Základná zostava v jarnej časti: Chanas – Világi, Gunár, Ďuriček, Szoják – V. Lišuch, Forgáč, Chomiak, J. Lišuch – Hatvaník, Z. Greško. Po inzultácii Karola Chomiaka začal hrávať namiesto neho Martin Ďuríček. Doma s Lipovníkom nastúpil Marek Roxer. V závere sezóny dostávali čoraz väčší priestor dorastenci.

Zaujímavosti:

  • Hoci mužstvo zimovalo na prvom mieste po jesennej časti, z postu trénera odstúpil tréner Marián Ferenc, v jarnej časti viedol mužstvo Július Benedik.
  • V domácom zápase na jeseň s Dlhou Vsou Hatvaník prekonal Pavlínyiho takmer z polovice ihriska.
  • Mužstvo na jar získalo iba šesť bodov, od inzultácie Karola Chomiaka v domácom zápase s Lipovníkom nebodovalo.

Strelci v jesennej časti:

10 gólov: Greško, 5 gólov: Chomiak, Hatvaník, 1 gól: Die, Arvay.

Celkové poradie strelcov:

21 gólov: Greško, 10 gólov: Chomiak, 6 gólov: Hatvaník, 2 góly: Forgáč, 1 gól: V. Lišuch, J. Lišuch, Die, Arvay.

Tabuľka po jesennej časti

1. Gem. Poloma         14        10        3          1          34:16               33

2. Plešivec                  14        10        0          4          37:14               30

3. Dobšiná                  14        8          2          4          37:26               26

4. Vyšná Slaná           13        8          0          5          30:14               24

5. Lipovník                 14        8          0          6          30:28               24

6. Rudná                    14        7          3          4          23:21               24

7. Dedinky                 13        7          1          5          45:25               22

8. Brzotín                   14        7          1          6          35:24               22

9. Kružná                   14        5          3          6          29:29               18

10. Dlhá Ves              14        5          2          7          20:22               17

11. Nižná Slaná          14        5          2          7          28:33               17

12. Jablonov n/T.        14        4          1          9          22:40               13

13. Vlachovo              14        3          1          10        24:32               10

14. Kunova Teplica    14        0          1          13        11:81               1

Konečná tabuľka

1. Plešivec                  24        16        2          6          57:24               50

2. Dobšiná                  24        15        3          6          65:38               48

3. Lipovník                 24        14        3          7          56:41               45

4. Vyšná Slaná           24        14        1          9          52:35               43

5. Dedinky                 24        12        1          1          164:56             37

6. Rudná                    24        11        4          9          39:45               37

7. Gem. Poloma         24        11        3          10        44:49               36

8. Brzotín                   24        9          4          11        40:31               31

9. Dlhá Ves                24        8          3          13        35:45               27

10. Vlachovo              24        8          2          14        54:50               26

11. Jablonov n/T.        24        8          1          15        32:61               25

12. Kružná                 24        8          3          13        41:51               24

13. Nižná Slaná          24        6          2          16        34:66               20

Dorast.

Dorast hral v krajskej súťaži spolu s Dobšinou a mužstvami z ObFZ Košice – mesto a ObFZ Košice – vidiek.

Súpiska dorastu: Peter Gemerský – Roman Die, Martin Arvay, Ľubomír Ďuriček, Stanislav Ďuriček, Ondrej Žúdel, Lukáš Ferenčák, Miroslav Tomášik, Martin Ďuriček, Michal Mihalík, Miroslav Spišiak, Tomáš Klement, Ján Valko, Libor Urban, Marián Smerek, Matej Ďuriček, Miloš Chochol.

Tréneri: Miroslav Ďuriček, Ľubomír Ďuriček

Vedúci mužstva: Radoslav Švec

Základná zostava: Gemerský – Klement, Ľ. Ďuriček, S. Ďuriček, Chochol – Arvay, Die, Žúdel, Mart. Ďuríček – Marián Ďuriček, Urban

Strelci v jesennej časti: Marián Ďuriček 5, Arvay 4, Žúdel 3, Die 3, S. Ďuriček 2, Ľ. Ďuriček 1, Urban 1.

 

Výsledky v jesennej časti:

Poproč - Gem. Poloma 6:0 

Gem. Poloma - Medzev 2:2 

Moldava - Gem. Poloma 2:3 

Gem. Poloma - Veľká Ida 2:0 

Trstené - Gem. Poloma 0:0 

Gem. Poloma - Jasov 2:0 

Geča - Gem. Poloma 1:2 

Ťahanovce - Gem. Poloma 2:1 

Gem. Poloma - Haniska 3:4 

Turňa - Gem. Poloma 5:0 

Gem. Poloma - Krásna 0:1 

Dobšiná - Gem. Poloma 1:1 

Gem. Poloma - Barca 2:1 

Gem. Poloma - Poproč 1:5 

 

Výsledky v jarnej časti:

G. Poloma - Moldava nad Bodvou  1:2 

Veľká Ida  - G. Poloma 2:5 

G. Poloma - Trstené p/Hornáde 3:1 

Jasov - G. Poloma 2:0 

G. Poloma - Geča  6:0 

G. Poloma - Ťahanovce 2:1 

G. Poloma - Turňa n/B. 2:3 

Krásna - G. Poloma  5:1 

G. Poloma - Dobšiná 3:2 

Barca – G. Poloma 6:1 

 

Tabuľka po jesennej časti

1. Moldava n/B          14        11        0          3          78:19               33

2. Haniska                  14        10        0          4          55:36               30

3. Turňa n/B               14        9          2          3          54:27               29

4. Krásna                    14        9          2          3          41:19               29

5. Poproč                    14        8          2          4          52:25               26

6. Barca                      14        6          4          4          35:25               22

7. Medzev                  14        6          3          5          39:21               21

8. Trstené                   14        6          2          6          21:34               20

9. Gem. Poloma         14        5          3          6          19:30               18

10. Ťahanovce            14        4          1          9          25:58               13

11. Dobšiná                14        3          2          9          28:60               11

12. Jasov                    14        3          2          9          23:62               11

13. Veľká Ida            14        2          3          9          17:47               9

14. Geča                     14        1          4          9          17:41               7

Konečná tabuľka

1. Moldava n/B.         26        22        1          3          149:32             67

2. Turňa n/B.              26        18        4          4          112:51             58

3. Haniska                  26        17        0          9          112:62             51

4. Krásna                    26        14        5          7          69:41               47

5. Poproč                    26        14        4          8          89:39               46

6. Barca                      26        12        6          8          72:45               42

7. Medzev                  26        10        6          10        66:58               36

8. Trstené n/H.           26        10        4          12        38:76               34

9. Gem. Poloma         26        10        3          13        43:62               33

10. Jasov                    26        10        2          14        50:96               32

11. Dobšiná                26        7          3          16        52:91               24

12. Geča                     26        6          4          16        33:91               22

13. Ťahanovce            26        5          3          18        47:109             18

14. V. Ida                   26        3          3          20        30:109             12

Žiaci

Súpiska: Tomáš Ďuriček – Matej Zatroch, Lukáš Zatroch,  Pavel Kašai, Matúš Kalina, Viktor Mihalík, Marián Ďuriček, Ján Greško, Maroš Ferenčík, Daniel Gunár, Jaroslav Sklenár, Michael Kristof, Patrik Spišiak, Matej Chochol, Július Benedik, Matúš Debnárik, Maroš Galajda a Jakub Breznen, Miloslav Ďurán.

Tréner: Marián Ferenc

Poznámka č.1: Autor nevylučuje aj ďalších hráčov, nakoľko na ich zápasy nechodil, keďže pôsobil v inom klube.

Poznámka č.2: Hráč Daniel Gunár tragicky zahynul približne v ten týždeň, keď A – mužstvo prehralo domáci zápas s Lipovníkom.

 

Tabuľka starších žiakov po jesennej časti

 

1.

FK Lipovník

6

5

1

0

35:8

16

2.

FK Plešivec

6

5

0

1

38:4

15

3.

Družst. Gem. Poloma

6

4

0

2

31:15

12

4.

Baník Nižná Slaná

6

3

0

3

19:11

9

5.

STG Jablonov n/T

6

2

0

4

10:39

6

6.

KOVOKunová Teplica

6

1

1

4

13:18

4

7.

TJ FO Vlachovo

6

0

0

6

0:51

0

Konečná tabuľka st. žiakov

 

1.

Plešivec

12

11

0

1

67:8

33

2.

Lipovník

12

10

1

1

64:14

31

3.

Gemerská Poloma

12

5

3

4

38:29

18

4.

Nižná Slaná

12

4

3

5

30:24

15

5.

Kunová Teplica

12

3

3

6

26:31

12

6.

Jablonov n/T

12

2

3

7

18:63

9

7.

Vlachovo

12

0

1

11

4:78

1

 

Funkcionári:

Realizačný tím: Ján Chanas (predseda), Stanislav Chochol (tajomník), Július Benedik a Marián Ferenc (tréneri).

Štefan Tomášik

 

Čítať 2717 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!