pondelok, 21 október 2013 18:46

Gemerská Poloma vysoko prehrala v Ďurkove

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

fk gem poloma1aV jedenástom kole VI. ligy Košicko – Gemerskej skupiny cestovala Gemerská Poloma do Ďurkova. Zo základnej zostavy chýbali štyria hráči (Miloš Gallo, Fecko, Milko, R. Greško). Kapitán mužstva však bol duchom prítomným na zápase.
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Už v prvej minúte mali príležitosť na strelenie gólu, avšak Mišinu z priameho kopu neprekonali. V druhej minúte po faule hráča hostí zahrávali domáci ďalší priamy kop spoza šestnástky. Domáci hráč technickou strelou prekonal Mišinu, 1:0. Domáci mali neskôr síce prevahu, ale veľké šance si nevypracovali. Jednu strelu z pravej strany kryl Mišina. Hostia hru vyrovnali. Hlavička Gráca tesne minula domácu bránku. Prvú strelu hostí vyslal Gere v 20. minúte, bola nepresná. Strela Maroša Galla z 25 metrov ľavou nohou tesne minula domácu bránku. Hralo sa medzi oboma šestnástkami. Za domácich zahodil veľkú šancu ľavý útočník, ktorý hlavičkoval z piatich metrov vedľa bránky. Hostia mali možnosť vyrovnať po priamom kope. Strela Gereho letela tesne nad domácu bránku. Ďalší priamy kop zahrával z väčšej vzdialenosti

Chochol, trafil múr. Domáci strelili síce druhý gól, pre ofsajd nebol uznaný. Poslednú strelu hostí v tomto polčase vyslal na domácu bránu Gere. V závere polčasu zasahoval Mišina po strele domáceho hráča.

Do druhého polčasu nastúpili hostia v nezmenom zložení. Domáci mali prevahu, ktorú vyjadrili dvoma gólmi. Oba padli po prihrávke z pravej strany pred domácu bránku a útočník skóroval do prázdnej bránky. 3:0. Tretí gól si strelili hostia sami, po brejku domácich Benedik kopol loptu do bránky hostí. Stav zápasu mohol byť aj vyšší, brankár hostí chytil domácim hráčom štyri samostatné nájazdy. Po faule na Kováča, ktorý vymenil zraneného Šuboviča, mali hostia k dispozícii priamy kop. Brankára domácich neohrozili.
Zostava Gemerskej Polomy: Mišina – Chochol, Hatvaník, Grác, Lipták – Boroš, Mar. Gallo, Gere, Ďuriček – Benedik, Šubovič. Striedal Kováč.