×

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/jov
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/jar/poloma
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/14kolo
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/jov
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/jar/poloma
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/14kolo
pondelok, 13 september 2010 10:14

Gólostroj Bystranských futbalistov i smutná správa o úmrtí bývalého funkcionára i verného fanúšika

Z majstrovského futbalu II. triedy Rožňavské Bystré - Jovice 8:0 (1:0). Foto: P. UrbanRožňavské Bystré  - Jovice 8:0 (1:0). Domácim Bystranom sa podarilo odčiniť posledný nepriaznivý výsledok z Hrhova a po dlhšom čase súperovi nadelili v siedmom kole II. triedy futbalového majstrovstva 8 gólov. Bystrania mali od začiatku hernú prevahu, no ich kombinácie končili zväčša pred 16-kou hostí, slabým, alebo nepresným zakončením. Hostia sa do 2 - 3 šancí dostali iba zásluhou nepresnej rozohrávky z domácej obrany, no ich koncovka bola tiež nepresná. V 34. minúte centroval Leng do 16-ky, Urban dal spätnú loptu Hajduovi, ktorý sa vrátil do mužstva po štvorzápasovom dištanci, ten strelou z 12 metrov dal prvý gól Bystrého.
Cez polčas prišla na ihrisko smutná správa, že zomrel Peter Ďurský st., bývalý dlhoročný funkcionár a verný fanúšik Rožňavského Bystrého. Jeho pamiatku si prítomní uctili na začiatku druhého polčasu minútou ticha.

Gólostroj domácich hráčov v druhom polčase začal domáci Bernát, ktorý z piatich metrov strelou pod brvno dorážal Urbanovu prihrávku. V 55. minúte Čapó vnikol do 16-ky a strelou medzi nohy brankárovi hostí zvýšil na 3:0. Potom prišli veľké chvíle Jána Urbana ml., ktorý v rozpätí 15 minút strelil 4 góly. Prvý po individuálnej akcii, druhý z pokutového kopu, ďalšie dve po narážačkách so spoluhráčmi. V ceste mu nestál ani brankár, ktorý bol už len štatista a čakal kedy už bude koniec zápasu. Posledný gól dal v 88. minúte Čapó, ked technickou strelou k žrdi obstrelil brankára Jovíc a stanovil stav zápasu na 8:0.
Pred 50 divákmi rozhodoval Šofranko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Krága, Valent, Hajdu, Uhrin, Dorkin, Leng, Čapó, Rusnyák, Bernát, J.Urban ml. Striedal Ujházi.