nedeľa, 01 apríl 2012 23:05

Honce v prípravnom zápase vrátili Nižnej Slanej prehru z jesennej časti druhej triedy Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

FK Honce – FK Baník Nižná Slaná 2:1 (1:1). Rozhodca: tréner hostí. Gól za hostí Štefan Müller. Diváci: 18. V treťom prípravnom futbalovom zápase cestovala Nižná Slaná do Honiec, s ktorými hrá rovnakú súťaž – II. triedu. V jesennej časti dokázala v majstrovskom zápase vyhrať v Honciach 3:2. Tentokrát jej však chýbalo šesť hráčov, niektorí hráči nastúpili v rámci jarnej prípravy len po prvýkrát.
Úvod zápasu bol vyrovnaný, obrana Nižnej Slanej dokázala eliminovať útoky domácich, v útoku si však hostia výraznú šancu nevytvorili. Potom sa hra prelínala z jednej strany ihriska na druhú, hralo sa medzi oboma šestnástkami. Valko a Müller sa snažili niečo vybojovať v jednej situácii,

no nepodarilo sa. Najvýraznejšiu šancu mali domáci, keď ich hráč mal možnosť vystreliť zo šestnástky, ale nevystrelil. Zo strany hostí zase to bola šanca Valka, ktorú priniesla spolupráca Prónai – Karas – Die. Valko bol sám na šestnástke, zakončoval však unáhlene a nepresne. Za zmienku stojí roh Tomiho, ktorý ohrozil bránu domácich.
Potom iniciatívu v strede poľa prevzali domáci a boli lepším mužstvom. Jednu šancu im však zmaril Karas. Ďalšia možnosť prišla s priamym kopom Strelku, ktorý brankár hostí chytil. Domáci pokračovali vo svojej hre, napokon sa im podarilo streliť gól. Hráč domácich bol neobsadený a po centri asi z 11 metrov hlavičkou skóroval. 1:0. Hostia sa po góle snažili vyrovnať, prevahu si však nevytvorili. V jednej akcii Valko fauloval vo výskoku domáceho brankára, ktorý musel z hry odstúpiť. Do bránky išiel hráč z lavičky. Na druhej strane v podobnej situácii domáci hráč brankára hostí nefauloval. Zaujímavé bolo, že na oboch stranách po jednej strele zblokovali Strelka resp. Prónai. Hostia si dokázali vytvoriť dve šance. Prvú, keď ešte pôvodný brankár zle vybehol a brána bola prázdna. Tú sa však využiť nepodarilo. Druhú šancu mal Müller, ktorý sa zbavil obrancu domácich a prízemnou strelou k žrdi vyrovnal 1:1. Zároveň po rozohraní domácich bol odpískaný koniec polčasu.
Druhý polčas bol odlišný v hre oboch mužstiev. Za domácich sa presunul do útoku Strelka, či došlo k malým zmenám v zostave domácich. Hosťom sa až tak v druhom polčase nedarilo, prihrávky, či centre boli nepresné. Obrana až tak nedokázala eliminovať akcie domácich.
Prvých desať minút nevychádzalo Nižnej Slanej absolútne nič. Domáci ovládli stred poľa a ohrozovali bránu domácich. Gól sa im podarilo dať len po rozohrávke hostí, keď hráč hostí neotáčal stranu, domáci hráč loptu zachytil. Treba však spomenúť, že aj ľavý obranca nebol na svojom mieste. Po prihrávke hráča, ktorý zachytil prihrávku sa dostal do nájazdu pravý útočník domácich, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi strhol vedenie na stranu domácich. 2:1. Hostia o niečo spresnili hru, avšak nedokázali sa voči domácim presadiť. Vážnejšie domáceho brankára neohrozili. Strela Slováka nebola presná. Naopak, jednu akciu domácich, keď by išiel domáci hráč sám na bránu hostí zastavil ofsajd.
Z domácich bol strelecky aktívny hlavne Strelka, ďalší gól už domáci nepridali. Brankár domácich sa vrátil do hry. Hostia si vytvorili ešte dve šance. Prvú mali po brejku, keď dvojica Müller – Valko sa dostala do výhodnej šance. Müller však nedokázal skórovať do prázdnej brány. O pár minút to bola ešte strela k ľavej žrdi, ktorú brankár domácich kryl. Podobnú strelu vyslal na bránu hostí Strelka. Domáci kopali ešte jeden priamy kop, ktorý brankár hostí chytil. Domáci hráč by sa dostal do sľubnej pozície nebyť zásahu Prónaia. Ďalšiu šancu pravého útočníka domácich v poslednej chvíli zmaril Karas. Iná akcia bola po ľavej strane hostí, rozohraná však presne nebola, keď boli po kope piati hráči. Z rohov sa domáci voči hosťom nepresadili.
V závere sa hostia snažili vytvoriť tlak na vyrovnanie, to sa však nepodarilo, keď napr. v poslednej akcii center Karasa nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.
Za hostí nastúpili opäť noví hráči. Ján Tomi, ktorý napr. pôsobil v žiackom mužstve, či dorasteneckom mužstve, ale aj v A – mužstve v sezóne 2005/2006. Druhý hráč Jozef Vierg nastúpil po tom, keď Tomi musel z hry odstúpiť.
Zostava Nižnej Slanej: Š. Tomášik – O. Junger, D. Hajči, M. Prónai, V. Karas – J. Tomi, R. Die, P. Slovák, J. Gelda – Š. Müller, D. Valko. Striedal: J. Vierg.