JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/11/r
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/11/rb
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/11/rb
nedeľa, 03 október 2010 20:52

Kvôli zahodeným šanciam (aj pokutového kopu) si z Jovíc Nižná Slaná nedoviezla ani bod

Napísal(a) Štefan Tomášik

Z majstrovského futbalu 11. kola II. triedy Rožňavské Bystré - Dedinky 8:1. Foto: P. URBANJovice - Nižná Slaná 4:0 (2:0). V 11. kole II. triedy OM cestovala Nižná Slaná do Jovíc, odkiaľ si plánovala doviesť tri body. Minulú sezónu u nich však prehrala, čo nasvedčovalo, že vonku sa proti nim nevie presadiť. Hostia nastúpili oslabení o viacerých hráčov a preto bola základná zostava slabšia, čím na lavičke boli len dvaja hráči.
V úvodných minútach prvého polčasu sa mužstvá oťukávali. Prvú strelu vyslal po odrazenej lopte P. Slovák. Letela však tesne nad bránu domácich. Domáci kontrovali, strela z uhla tesne minula bránu hostí. Po rohu Leštacha zvonilo brvno. Čakalo sa, kto spraví chybu. Po chybe v obrane hostí sa domáci ujali vedenia 1:0. Hostia si vytvárali príležitosti,

no nevedeli ich gólovo vyjadriť. Najväčšiu mal Juraj Junger, ale z päťky neprekonal brankára domácich. Naopak, domáci útočník po nakopávanej lopte medzi Hlaváča a Krnáča zvýšil vedenie na 2:0. Hostia sa nevzdávali, chceli streliť kontaktný gól. Často však chýbala prihrávkam presnosť, problémy občas robil aj terén. Po prieniku Karasa a jeho centri zahral domáci obranca v šestnástke rukou. Nasledovala jedenástka, prízemnú strelu R. Hajčiho brankár domácich však kryl. O pár minút prudkú prízemnú strelu Ambróza brankár domácich vyrazil. Domáci prevzali iniciatívu v strede poľa, ale veľké príležitosti si nevytvorili. Po strele zo šestnástky trafil domáci útočník spojnicu brvna a žrde.V súboji s domácim hráčom sa zranil Ambróz. Krátko potom sa skončil prvý polčas.
Do druhého polčasu Ambróza vymenil Drábik, do obrany sa posunul Prónai, do stredu zálohy išiel P. Slovák. Hostia sa snažili streliť gól, no nedarilo sa. Nepomohla ani hra na troch útočníkov. Domáci  strelili tretí gól  po prízemnej strele z uhla k ľavej žrdi. Hostia chceli niečo spraviť s výsledkom, ale  ich snaha končila pred šestnástkou domácich. Šancu na gól mal Cangár, keď mal celú bránu odkrytú, trafil však len do žrde. Veľkú šancu mal aj nepokrytý R. Hajči, ale jeho strela zblízka letela vysoko nad bránu domácich. Na druhej strane priamy kop z uhla nenarobil Krnáčovi problémy. V ďalšej fáze zápasu boli na oboch stranách nepresnosti. Hostia sa nevedeli dostať pred šestnástku domácich, domáci nakopávali lopty, tie však novovytvorená obrana odvracala. Dobre v nej zahral po dlhšom čase M. Boroš.
Domáci hrali s chuťou, hrali na brejky. Pár minút pred koncom sa pri jednom z nich domáci útočník posunul s loptou do stredu šestnástky a odtiaľ strelou k pravej žrdi zvýšil na 4:0 . Domácim vyšlo v zápase takmer všetko, kým hosťom nebolo súdené streliť gól.
Zostava Nižnej Slanej: I. Krnáč -M.Boroš, V. Hlaváč, P. Slovák, V. Karas -J. Leštach, R. Hajči, M. Ambróz (S. Drábik), M. Prónai - J. Cangár, Juraj Junger. Do hry nezasiahol Š. Tomášik (NB). Tréner: Milan Petergáč.
Štefan TOMÁŠIK

Gólové hody v Rožňavskom Bystrom proti Dedinkám. Janko Urban ml. si pripísal ďalších päť gólov

Rožňavské Bystré – Dedinky  8:1 (4:0). Rožňavskobystrania potvrdili svoju momentálnu dobrú formu a súperovi z Dediniek dali v 11. kole II. triedy vo futbale 8 gólov. Strelecky opäť exceloval Ján Urban ml., keď strelil 5 gólov. Dva góly dal Minčík a jeden Leng.
Gólové hody začal Leng v 8. minúte, keď strelou z vyše 20 metrov trafil ľavý horný roh brány hostí.1:0. Tlak Bystrého bol sústavný a čakalo sa na ďalšie góly. Šance Čapa a Urbana sa ešte neujali, no v 22. minúte unikol po ľavej strane Minčík a technickou strelou prehodil vybiehajúceho brankára hostí. 2:0 Tretí gól pridal Urban ml. v 28. minúte po individuálnej akcii. 3:0  V 35. minúte po vyšachovaní obrany Dediniek Urban pohodlne zvýšil na 4:0. Dedinky sa v 1. polčase na dostrel Máťašovej brány nedostali.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v nátlakovej hre. V 54. minúte prenikol za chrbát obrany hostí Urban a presne zakončil na 5:0. V 57. minúte po ďalšej peknej akcii Urban zvýšil už na 6:0. Hostia sa dostali k slovu až v 62. minúte, keď využili stratu lopty Hajduho a strelili aspoň čestný gól. 6:1. Ďalšie tutovky spálili Minčík, Leng, Valko, Čapó, Urban 3x. Od ešte väčšieho debaklu zachránil hostí brankár a nepresná koncovka domácich. V 82. minúte pridal 7. gól Minčík a v samom závere, po rohu Minčíka, Urban hlavou uzavrel gólový účet na 8:1.
Pred 50 divákmi rozhodoval Poťmák.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Uhrin, Fabian, Galata, Hajdu, Demko, Leng, Čapó, Rusnyák, Minčík, Urban ml. Striedali: Valko, Krága, Bernát.
Miloš LENG

FOTOGALÉRIA Z FUTBALU V R. BYSTROM

{gallery}futbal/2011/11/r{/gallery}

{gallery}futbal/2011/11/rb{/gallery}

Drnavčania s ľahkosťou prekonávajú prekážky

Mladosť Brzotín - Drnava 0:3 (0:2) Drnave chýbalo v tomto zápase rovno 6 hráčov z tradičnej zostavy. Norbi Bukovič a  Robo Orbán chýbali kvôli pracovným povinnostiam, Zsolti Garaj a Peťo Ičo pre  zdravotné problémy, Flóriho Kovácsa zabrzdila červená karta a druhý Flóri, Flóri Emödi nehral preto, že už hral predtým zápas. Pravidlo je také, že za jeden deň hráč môže odohrať len jeden zápas. Drnava i tak potvrdila úlohu favorita. Miro Mázik už v 5. min otvoril skóre. O minútu pokračoval Mišo Fedorkovič, ktorý rafinovane využil chybu brankára a zvýšil na 0:2. Potom Drnava strácala tempo a len vďaka Denisovi Zakharovi v bráne domáci nevyrovnali. V druhom polčase už fungovala obrana bez problémov. Mázik ešte na konci zápasu pridal ďalší gól, keď z miesta nechytateľne trafil šibenicu. Budúci týždeň by mal byť lahôdkou pre Drnavu, lebo privítajú posledný tím tabuľky Gemerskú Polomu B. No každý zápas je iný. DRNAVA DO TOHO!!!
Zostava Drnavy: Dennis Zakhar - Peťo Búlik, Robo Bernáth, Robo Kovács, Tibi Petro - Csaba Garaj, Miro Mázik, Gabi Petro, Mišo Fedorkovič - Štefan Cintel, Jozef Görgei. Striedali: Karol Polyák, Igor Slávkay, Jozef Kömlei.
(Podľa webstránky fkbanikdrnava.webnode.sk)

V Pači sa nedohralo ...

Sokol Pača - Kovstav Rožnava 3:1 (0:1)-nedohrané.  Aj keď hostia nastúpili len desiati, ujali sa z náhodného útoku vedenia. Po čase dorazil aj meškajúci hráč hostí. Po obrátke domáci po prestriedaní prevýšili hostí. Začali hrať svoju útočnú hru a skóre narastalo. V 65. minúte pre zranenie odstúpil hráč hostí, čím oslabil svoje mužstvo. V 71. min. po vzájomnej potýčke uvideli dvaja hráči z obidvoch strán červené karty a na dôvažok ešte hráč hostí pre nešportové správanie ďalšiu červenú kartu. Tým pádom kleslo hráčov hostí pod sedem a rozhodca Iglai ukončil stretnutie. Góly domáci: Lopata, Gajdoš, Adam, za hostí Motyka ml. Žlté karty: Motyka 2 krát. Červené: Filický za domácich a Tokoly a Motyka za hostí. Pred 60 divákmi dobre rozhodoval Iglai. Delegátom bol
Ladislav Székely.

Ostatné výsledky:
Kečovo - Čoltovo 2:2, Gem. Poloma B - Slavošovce odložené. Bohúňovo a Hrhov mali voľno.