nedeľa, 18 máj 2014 18:41

Lipovník v Dobšinej potvrdil predpoklady favorita

Napísal(a) F. Emodi

dob li1aDobšiná B – Lipovník 1:3 (1:2). G: Majerík – R. Szucs ml., BarcziZupko. Bez kariet. Diváci: 50. Lipovníčania cestovali na zápas 22. kola II. triedy do Dobšinej, kde si zmerali sily s domácim B-čkom. Favoritom stretnutia mal byť líder z Lipovníka, avšak neľudské poveternostné podmienky veštili zaujímavý zápas. Pred zápasom sa odohral dorastenecký zápas a už aj tak rozmočený trávnik sa na druhý zápas dňa dostal do katastrofálneho stavu. Avšak boli to práve hostia, ktorí si vďaka svojim skúsenostiam lepšie rozložili sily a lepšie sa popasovali s podmienkami. Zápas rozhodoval Poťmák, na čiare s Gallom

Hostia domácich nepustili takmer celý zápas do ničoho. Hralo sa väčšinou na jednu bránku, avšak hostia dlho hľadali recept na domáceho brankára Fajdeka. Prvú tutovku zahodil R. Szucs ml., ktorý šikovne preloboval brankára, no jeho lob bol taký razantný, že preletel aj nad brvnom. Krásny futbalový moment videli diváci v 15. minúte, keď Lázár z rohu našiel Barcziho a ten volejom prekrásne trafil, no Fajdek bol opäť proti. V 20. minúte dostali hostia lekciu z efektívnosti, keď jedinú šancu celého zápasu premenili na otvárací gól. Majerík poslal svojou hlavičkou domácich do vedenia. Hostia však

nespanikárili a pokračovali v koncentrovanom výkone a pokúšali sa o ďalšie útoky. Barczi si dobre rozumie s Lázárom a ten ho našiel aj v 40. minúte, avšak jeho lob zapadol až za bránku. Už sa zdalo, že na polčas sa pôjde za vedenia domácich, avšak dvoma gólmi do šatne hostia zmenili celý zápas. R.Szucs je v dobrom vzťahu so šťastenou, keď aj vďaka nej sa mu podarilo okabátiť súperovho brankára. 44. minúta R.Szucs ml. 1:1. Druhý úder prišiel o minútku, keď agilného Bolla faulovali a najlepší hráč hostí Barczi šikovne popod múrom poslal loptu do siete a dokonal tak obrat. Vďaka skvelému finišu sa podarilo dostať domácich na kolená a otočiť stav. Polčas 1:2

V druhom polčase už hostia kontrolovali priebeh. Dlho sa však nedarilo zvýšiť skóre. O strelu sa pokúšal BarcziBollo aj Zupko, ale neúspešne. Kombinácie hostí boli veľmi pekné a ďalej sa predierali k zvýšeniu skóre. Najväčšiu šancu mal R. Szucs ml., keď po Bollovej žrďke dorážal, ale ani na dvakrát neprekonal Fajdeka. Nakoniec poisťujúci gól vsietil Zupko, ktorý v 82. minúte vypálil z 20 metrov a Fajdek ani nezareagoval. 1:3. Konečný hvizd - Lipovník zaslúžene berie domov 3 body a upevnil si prvé miesto pred Pačou. Pokračovanie o týždeň doma proti Plešivcu.

Zostava domácich z Dobšinej B: Fajdek – Novotný, Barnák (K), Hutník, Martinko, Potočný, ZáhoranskýKlausman, Majerík, Poliak, Delano – Baquero. Striedali Oravec a Dudra.

Zostava hostí z Lipovníka: Dányi – R.Szucs st., ZagibaErdélyiKasperBarcziZupko, J. Dávid, Lázár, R. Szucs ml., Bollo. Striedal F. Emodi a Kelemen.