nedeľa, 08 máj 2011 20:46

Na Drnavu stačil slavošovský Varga dvoma gólmi a vystrojil domácim prvú prehru v súťaži Doporučený

Napísal(a) HCKošice_19

Drnava - Slavošovce 1:2 (0:1), góly: Fábián - Varga 2, ŽK-(domáci): Mázik, F. Kovács - ?. Keď sme včera povedali na dorast, že smoliari, keď v poslednej minúte zasiahli brvno a tak zápas skončil remízou, tak čo môžme povedať teraz na dospelých? Prehrali zápas, v ktorom hrali lepšie, inkasovali dva nešťastné góly, trafili päťkrát konštrukciu brány a ani raz sa lopta neodrazila dnu. Hostia hrali 25 minút s desiatimi, keď brutálny zákrok na Búlika ocenil rozhodca Gallo červenou kartou.
Drnavu čakal v 23. kole II. triedy OM neľahký zápas. Hralo sa dosť vyrovnane a zostra. Po štvrťhodine sa ujali Slavošovce vedenia, keď nedorozumenie medzi brankárom a stopérom využil kanonier hostí Varga. 0:1. Drnava začala utekať za výsledkom, hostia hrozili z  protiútokov. Mázik mal na kopačke vyrovnanie, no bránu netrafil. Na druhej strane mohol zvýšiť Varga, ale Zakhar skvele zasiahol. Najväčšiu šancu spálili domáci na konci polčasu. Mázikovu ranu vyrazil brankár pred Emödiho, ten vrátil loptu do vápna, kde Petro hlavičkoval do brvna. Následne Emödi dorážal, no jeho hlavičku už kryl brankár. Na polčas sa tak šlo za stavu 0:1.

Drnava sa snažila ešte viac v druhom polčase, no bol to opäť Varga, ktorý dosiahol gól, keď takmer skopíroval svoj prvý gól. 0:2. Drnave pomohlo vylúčenie, od tej chvíle sa hralo už len na jednu bránu. Hostia stratili aj Vargu, ktorý musel striedať a neboli už vôbec nebezpeční. Po akcii Emödi Fábián mieril opäť len do žrde.
Drnava zvyšovala tlak a v 73. min. Fábián už mieril presne, Bukovič si pripísal asistenciu. 1:2. Slavošovce čakalo pekelných 15 minút. V 80. min. Emödi potiahol loptu na ľavej strane a jeho lopta trafila brvno takisto, ako aj včera v zápase dorastu. Orbán bol ďalším, ktorý trafil brvno, z piatich metrov nedokázal skórovať. Päť centimetrov širokú konštrukciu brány bolo v dnešnom zápase pre Drnavu ľahšie trafiť, ako veľký priestor brány. Slavošovce sú prvým tímom, ktorý pripravili Drnavu o všetky tri body v jednom zápase. Nevadí! Hlavu hore, stále je náskok dvojciferný, kvôli jednej prehre sa ešte svet nezrútil.
Zostava Drnavy: Zakhar - Búlik, R. Kovács, Bukovič, Petro - F. Emödi, Mázik, Fábián, Szöcs - F. Kovács, Orbán, striedal: Šoltés.
HCKošice_19

Ostatné výsledky 23. kola: Hrhov - Pača 3:2 (2:0). Domáci odohrali ešte v sobotu dobrý a vyrovnaný zápas. Vyhrávali už 3:0, ale súper sa nevzdával a v druhom polčase sa mu podarilo poriadne skomplikovať domácim zápas.
Bohúňovo – Čoltovo 3:0, Rožňavské Bystré - Kovstav 8:4, Kečovo - Nižná Slaná 4:1, Gemerská Poloma B - Dedinky 0:19.

TABUĽKA ODVETNEJ ČASTI SÚŤAŽE II. TRIEDY 2010-2011

Poradie najlepších strelcov II. triedy MO Rožňava po 23. kole: 38 gólov - J. Urban (Rožňavské Bystré), 28 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 25 gólov - M. Mázik (Drnava), 20 gólov - T. Novák (Dedinky), 19 gólov - G. Zoller (Kečovo), 18 gólov - F. Kovács (Drnava), 17 gólov - M. Balco, O. Varga (obaja Slavošovce), 14 gólov - G. Veverica (Hrhov), 13 gólov - R. Lőrinc (Kečovo), 12 gólov - L. Grulyó (Hrhov), J. Váradi (Bohúňovo), P. Minčík (Rožň. Bystré), R. Orbán (Drnava), P. Cangár (Nižná Slaná), 11 gólov - M. Dunka (Hrhov), F. Čapó (Rožň. Bystré), 10 gólov - D. Dunka (Hrhov), L. Fabián (Drnava), Š. Széplaky (Čoltovo), atď

I. TRIEDA OKRESU ROŽŇAVA

Výsledky 20. kola I. TRIEDY:
Dlhá Ves - Vlachovo 4:1, Rudná - Brzotín 1:1, Dobšiná - Kružná 6:0, Plešivec - Vyšná Slaná 0:1, Gemerská Poloma - Betliar 1:0, Honce - Jablonov n/T 2:0, Krh. Dlhá Lúka - Lipovník 0:1.