JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/biatlon/letny

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/biatlon/letny
streda, 06 jún 2012 11:35

Na revúckej strelnici odštartovala letná biatlonová sezóna Doporučený

Napísal(a) L.M.

Letná biatlonová sezóna 2012 odštartovala 1. kolom Viessmann pohára na revúckej strelnici cez víkend 2. - 3. júna 2012. Prípravu podujatia pod záštitou Mesta Revúca síce komplikovalo viac vecí (piatkový dážď, testovanie upravených tratí dobytkom, či čerstvo vykopaná jama na nový elektrický stĺp priamo na trati pár metrov pred cieľovou rovinkou), ale nakoniec všetko dobre dopadlo a pekné víkendové počasie prilákalo na štart viac ako 150 pretekárov z troch krajín.
Letný biatlon je kombinácia behu v teréne (krosu) a streľby. V sobotu boli na programe vytrvalostné preteky (každý nezostrelený terč = časová prirážka). V dopoludňajšom programe pri nárazovom vetre pretekali

kategórie dorastu a dospelých. Zranený Janko Majerčík tentokrát do bojov nezasiahol, Peter Košinár po dobrej streľbe ostal pár sekúnd za bronzovým stupienkom. Anka Košinárová dobehla na 7. mieste, Lucia Chrapánová pri svojej premiére po dlhoročnej pauze obsadila 8. miesto. Radosť nám 2. miestom urobila Martina Chrapánová, štartujúca ako reprezentantka SR vo farbách banskobystrickej Dukly.
Popoludní sa vietor trochu utíšil a žiaci tak strieľali presnejšie. Naša radosť začala v kategórii najmladších žiakov – Andrej Mladší premenil svoj prvý letný štart na víťazstvo, Filip Palaš dobehol strieborný. Škoda len technických problémov, ktoré mal René Chrapán so zbraňou, odsunuli ho na 10. priečku. Rovnako Anku Fujdiarovú, ktorá absolvovala svoj biatlonový krst a medzi mladšími žiačkami obsadila 8. miesto.
V nabitej kategórii žiakov 12 - 13 ročných sa na pódiu pre najlepších opäť objavili dva revúcke dresy – skvelou steľbou aj behom sa o to zaslúžili strieborný Tomáš Sklenárikbronzový Lukáš Ottinger. Radovan Humeník vybojoval 20. priečku, Daniel  Jacko medzi staršími žiakmi obsadil 9. miesto.
Tradičné preteky biatlonových nádejí (tzv. prípravka) na konci prvého dňa priniesli bronzovú medailu pre Adriana Ottingera.
Nedeľa všetkých vítala pekným slnečným počasím, na programe boli rýchlostné preteky (každý nezostrelený terč = trestný okruh). Medzi ženami Anka Košinárová vybojovala 8. miesto a Lucia Chrapánová 9. miesto. Peter Košinár dobehol piaty.
V žiackych kategóriách sme sa opäť radovali – Andrej Mladší potvrdil dobrý štart do sezóny a obsadil bronzový stupienok, René Chrapán skončil 6. Tradične najsilnejšie obsadená kategória žiakov 12-13 ročných nám priniesla striebro Lukáša Ottingera. Tomášovi Sklenárikovi tentokrát medaila ušla o pár sekúnd, obsadil 4. miesto. Libor Mladší aj s prirážkou za neodbehnuté trestné kolo vybojoval 9. miesto, Radovan Humeník 20. miesto.
Anku Fujdiarovú zbraň tentokrát poslúchala viac a jej čas stačil na pekné 6. miesto.
Vstup do letnej sezóny sa našim pretekárom mimoriadne vydaril  - 6 pódiových umiestnení je veľmi vysoko postavená latka. Tvrdým tréningom pod odborným dohľadom trénerov sa to pokúsime napodobniť aj v Predajnej, kde 23.-24. júna Viessmann pohár pokračuje 2. kolom.
Ďakujeme všetkým priaznivcom biatlonu, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli tak vydarenému športovému podujatiu. Viac informácií a kompletné výsledky na www.biathlon.sk.