streda, 08 máj 2013 21:57

Napriek tomu, že Bystrania herne neoslnili, tri cenné body od zdecimovanej Drnavy si už nedali vziať Doporučený

Napísal(a) Miloš Leng

Rožňavské Bystré – Drnava 3:2 (0:1). Góly Bystrého: Urban ml. 2, Tomko, za hostí Bulík, Rencsok. V ďalšej dohrávke futbalovej súťaže I. triedy sa na dobre pripravenom trávniku v Rožňavskom Bystrom predstavil súper zo špice tabuľky - Drnava. Drnave absentovalo viacero hráčov a nastúpili len desiati. V prvom polčase však tento hendikep nebolo vidieť. Od úvodu sa hralo bez výraznejších šancí. Prvú strelu na bránu vyslal drnavský hráč z priameho kopu, s ktorou si však Koncz

poradil. Prvú šancu Bystranov mal Tomko, keď sa dostal k lopte po výkope Koncza, no jeho strelu po zemi brankár Drnavy chytil. O minútu nato sa Tomko opäť sám dostal pred brankára, no jeho tutovku brankár vyrazil. V 37. minúte vyšiel hosťom priamy kop. Bulíkova skákavá strela popri múru skončila za Konczovým chrbátom 0:1. V 43 minúte strela Jána Gonosa šla len popri bráne. Loptu na strelu mu dobre hlavou pripravil Urban. V 45. minúte mal obrovskú šancu Tomko, obišiel aj brankára, no kým si loptu pripravil k zakončeniu, obranca hostí mu ju stihol zblokovať.
Druhý polčas začali Bystrania o niečo odvážnejšie a výsledok sa dostavil v 60. minúte. Po centri Tomka Urban hlavou pod brvno vyrovnával na 1:1. Od týchto chvíľ hrali Drnavčania už iba deviati, lebo sa im zranil hráč. Remíza však trvala iba minútu a hostia po rohovom kope zvýšili, keď sa hlavičkou presadil Rencsok medzi piatimi obrancami domácich. 1:2. V 64. minúte, keď už Bystrania mali prevahu, Fábian hlavičkoval na brvno. V 76. minúte Krága krížnym centrom našiel voľného Tomka, ktorý už tentokrát nezaváhal a zrovnal stav na 2:2. V 80. minúte po centrovanej lopte do 16-ky Jarom Gallom, Urban dotlačil skákajúcu loptu pred brankárom až do brány. 3:2. Napriek tomu, že ani v tomto zápase Bystrania herne neoslnili, tri cenné body si už nedali vziať. Pred 100 divákmi rozhodoval Macko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz, Dorkin, Kuchta, Fábian, Krága, Jaro Gallo, Ján Gallo, Gonos, Urban ml., Minčík, Tomko. Striedal Galata, Máťaš ml.