pondelok, 03 jún 2013 20:24

Nižná Slaná si napravila chuť vysokým víťazstvom nad Mladosťou Brzotín Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Ml. Brzotín 11:0 (5:0). Góly domácich: Milko 4, Valko 3 ( 1 z 11 m), O. Junger, Leštach, Die, Gelda. Zostava domácich: Nemec – D. Hajči, Soják, Prónai, Karas (C) – O. Junger, Die, Keršák, Gelda – Valko, Milko. Náhradníci: Ján Junger, Leštach. Striedania: 46. min Leštach (O. Junger), Ján Junger (Valko).
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Spočiatku sa mužstvá oťukávali, neskôr mali domáci prevahu. Skóre sa menilo pomerne rýchlo. Milko po

sa prihrávke Karasa dostal do nájazdu a prekonal brankára hostí, 1:0. Domáci útočili naďalej. Po kombinácii a spätnej prihrávke Geldu Milko skóroval do prázdnej bránky. 2:0. Domáci útočili po oboch stranách. Strelu O. Jungera zo šestnástky brankár hostí vyrazil, z následnej dorážky ho ten istý hráč prekonal. 3:0. Strely G. Keršáka a O. Jungera boli zblokované obranou hostí. Šance Milka a Valka ostali nevyužité. V určitej časti polčasu sa hralo medzi oboma šestnástkami. Štvrtý gól pridal po spolupráci s Karasom Gelda, keď zakončoval do prázdnej bránky. 4:0. Domáci v závere polčasu po tlaku znova skórovali. Center z Geldu hlavičkoval Valko do odkrytej časti bránky hostí. 5:0. Hostia mali za celý polčas jedinú vážnejšiu príležitosť. Hrozilo že sa ich útočník dostane do nájazdu, v poslednej chvíli zachraňoval Soják. Domáci mali ešte dvakrát alebo trikrát šance po rohových kopoch (Die, Valko).
Do druhého polčasu urobil tréner Petergáč jednu zmenu v zostave. O. Jungera vystriedal Leštach. Hra bola podobná ako v predošlom polčase. Už úvodnú rozohrávku hostí im domáci zachytili. Domáci si vytvorili viaceré strelecké príležitosti, otázkou bolo akým výsledkom sa zápas skončí. Po dlhej lopte za obranu sa Valko dostal do nájazdu. V šestnástke bol faulovaný obrancom hostí. Nasledovala penalta, ktorú Valko premenil. 6:0. Po prihrávke od Hajčiho sa dostal do úniku po ľavej strane Leštach. Ten strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára hostí. 7:0. Ďalší gól pridal zblízka Valko. 8:0. Po inej kombinácii a prihrávke Geldu Die strelou zo šestnástky zvýšil náskok domácich. 9:0. Z väčších vzdialeností skúšali brankára hostí preveriť Die a G. Keršák. Ich strely boli nepresné. Únik G. Keršáka obrana hostí zmarila. Tréner hostí striedal, hostia si aj vymenili posty. Domáci si tiež vymenili posty, keď Keršák hral ľavého obrancu. Hosťom sa však zmeny neosvedčili, avšak nerezignovali. Ich snaha však končila pred domácou šestnástkou. Naopak domáci mali jasnú prevahu. Domáci neskôr striedali., začali viac útočiť po pravej strane. Milko dvakrát po únikoch po pravej strane prekonal hosťujúceho brankára strelami k žrdi. 11:0. Okrem dosiahnutých gólov ostali ďalšie šance nevyužité (Die, Ján Junger, Leštach, Milko). Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede poľa.
Pred 45 divákmi rozhodoval Marián Nemčko, na čiare bol Zsebik.