štvrtok, 13 september 2012 15:03

Nižná Slaná si pripísala prvú prehru na domácom ihrisku Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Kružná 2:5 (0:2). Góly domácich: D. Hajči, Karas. Zostava domácich: Krnáč – Karas (C), Slovák, Prónai, Schwarz - Leštach, D. Hajči, Keršák, O. Junger – Gelda, Valko. Pred 30 divákmi rozhodovali P. Béreš a V. Rišpán.
V 6. kole II. triedy privítala Nižná Slaná súpera z Kružnej. Domácim chýbalo viacero hráčov, napokon však tréner mal k dispozícii dvanásť hráčov. Hostia takéto problémy s hráčmi na tento zápas nemali. Niektorí zranení hráči museli odohrať celý zápas, hoci ešte nie sú na to pripravení. Kondične nepripravený hráč, ktorý nastupuje na zápasy z nedele na nedeľu je hráč slabý a možnosť zranenia tohto hráča je oveľa vyššia ako

u trénovaných športovcov.
Kým v jarnej časti predošlej sezóny mužstvo doma neprehralo, po dlhšom čase našlo premožiteľa. Body nevozí ani z ihrísk súperov, keď dvakrát prehralo.  Po šiestom kole sa mužstvo nachádza na 9. mieste so skóre 7:13.
V úvode zápasu mali viac z hry domáci. Gól sa im však nepodarilo streliť, či brankára Kružnej neohrozili. Naopak po centri z pravej strany, ktorý neodvrátila obrana a ani brankár,  inkasovala prvý gól, hráč hostí skóroval. Krátko potom pridali hostia ďalší gól, keď po rohu skončila hlavička v sieti. 0:2. Domáci spravili ďalšiu chybu v obrane, útočník hostí však zakončoval vedľa brány. Hostia domácich do výraznej šance nepustili, ale ani výraznú šancu si nevytvorili. Domáci mali asi dve nepresné strely, podobne aj hostia. Hralo sa medzi šestnástkami, domáci viac hrali po ľavej strane. Po pravej sa zapájal do útokov aj krajný obranca. Po skončení polčasu niektorí diváci odišli, čo svedčí o aktuálnej situácii.
V druhom polčase boli lepší hostia, ďalší gól pridali po strele zo šestnástky. 0:3. Domáci mali po dvoch centroch z ľavej strany šance, avšak útočník nebol na vhodnom mieste. Napokon sa im podarilo znížiť, po vydarenej akcii a centri zakončoval Hajči do prázdnej bránky. Krátko potom však inkasovali, keď útočník hostí využil medzeru medzi stopérom a krajným obrancom. 1:4.  Ďalšiu šancu mali po priamom kope, avšak Krnáča neprekonali. Domáci sa snažili znížiť, útočili či už po prienikoch Karasa, útočníkov podporovali Keršák a Leštach. Do výraznej šance sa Gelda nedostal. Hralo sa tvrdšie ako v predošlom polčase. Po rohu Valka si stopér a zároveň kapitán hostí hlavou strelil vlastný gól, ktorý bol pripísaný Karasovi. Hostia neskôr striedali. V závere zápasu dochádzali niektorým domácim hráčom sily, či mali problémy so zraneniami (faul na Prónaia, problémy Schwarza). To využili hostia, ktorí pridali ďalší gól, čím uzavreli stav stretnutia, 2:5.