pondelok, 22 apríl 2013 18:07

Nižná Slaná vrátila Pači prehru z jesennej časti Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

altNižná Slaná – Pača 6:0 (4:0). Góly domácich: Die, D. Hajči 2, O. Junger, Valko 2. Zostava Nižnej Slanej: Nemec – Karas (C), Soják, Prónai, Schwarz – O. Junger, Die, Keršák, D. Hajči – Valko, Gelda. Striedania: 46. min. Leštach, 75. min. Gemerský. Náhradníci: Máťaš (NB), Leštach, Gemerský.
Domáci nenastúpili v najsilnejšej zostave, keď chýbal pre študijné povinnosti Cangár, na lavičke zasa chýbal pre zranenie doterajší náhradný

brankár. Hostia pricestovali na zápas presne jedenásti, v prvom polčase však hrali iba desiati.
Úvod zápasu bol ešte vyrovnaný, šance na strelenie gólu boli na oboch stranách. Domáci brankár vyrazil strelu hráča hostí, ktorý sa ocitol pred ním sám. Neskôr získali prevahu domáci. Pri jednej z viacerých akcií domácich sa k odrazenej lopte dostal Die. Rozhodol sa pre strelu z 25 metrov k ľavej žrdi, ktorou prekonal brankára hostí. 1:0. Domáci útočili naďalej, hostia hrali v oslabení. V skrumáži pri bránke hostí sa najlepšie zorientoval Hajči po centri O. Jungera a zvýšil náskok domácich. 2:0. Neskôr po prihrávke od O. Jungera pridal Hajči ďalší gól, ktorý pre ofsajd nebol uznaný. Po nakrátko rozohranom rohu Valka s O. Jungerom pridali domáci ďalší gól Hajčim 3:0. Domáci ohrozovali brankára hostí, strela Keršáka bola zblokovaná, strela Prónaia nepresná. Polčasový výsledok uzavrela akcia, keď O. Junger hlavičkou prekonal brankára hostí. 4:0. Polčas bol odpískaný, keď hra bola v strede ihriska.
Do druhého polčasu urobil tréner Petergáč jednu zmenu, keď Hajčiho vymenil Leštach. Hra mužstiev bola o niečo vyrovnanejšia a aj tvrdšia. Domáci pokračovali v tlaku z prvého polčasu. Domáci útočníci však zahadzovali šance, dvakrát Valko a raz Gelda. Pri strele Geldu z nájazdu hosťom pomohla ľavá žrď, Valko nepremenil samostatný nájazd. Po spolupráci Die – Gelda sa znova dostal do nájazdu, ktorý premenil. 5:0. Domáci brankár musel zasahovať asi dvakrát, hosťujúci viackrát. Domáci mali prevahu, Die bol faulovaný. Po odrazenej lopte na šestnástke sa dostal Valko a z voleja prekonal brankára Pače. 6:0. Hostia sa častejšie dostávali za svoju polovicu, veľa šancí si nevytvorili, dve strely mali nepresné. Domáci začali útočiť viac po pravej strane, po centri Dieho boli v šanci Valko s Geldom. Strely Leštacha a Valka boli nepresné. V závere tréner striedal, keď Schwarza vymenil Gemerský. Zápas sa skôr dohrával, hralo sa viac v strede ihriska.
Pred 30 divákmi rozhodoval J. Chomjak, asistentmi boli T. Gyenes a Petergáč.