sobota, 12 apríl 2014 23:44

Oslabení Betliarčania si z Gemerskej Hôrky odviezli cenný bod

Napísal(a) I. Tokoly

gh beaFK Gemerská Hôrka - TJ Tatran Betliar 0:0. Majstrovský futbalový zápas VI. ligy KG. Žlté karty: 28' Štefan Dostal (Gemerská Hôrka), 91' Ján Benedikty (Betliar), Hlavný rozhodca: Michal Biroš, asistenti rozhodcu: Patrik Gonos, Peter Konečný, delegát zápasu: Miroslav Voroňák. Divákov: asi 100.
Tatran Betliar: 1 Marcel Uharček - 2 Asmir Cilovič, 16 Ladislav Varga, 3 Ľubomír Árvay (C), 4 Samuel Cirbus - 9 Martin Árvay, 7 Tomáš Handlovič, 10 Vladislav Vávra, 11 Vladimír Kováč (83' 12 Ján Benedikty) - 14 Miroslav Demeter, 13 Ladislav Lörinc.
V úvodnom jarnom kole cestovali značne oslabení hráči Tatrana, ktorým chýbalo sedem hráčov (Kelíšek, R. Kováč, Aličkovič, Poťmák, Barkasz, Herchl, I. Lörinc), na pôdu 20 km vzdialenej Gemerskej Hôrky. Išlo o súboj mužstiev, ktoré v doterajšom priebehu nazbierali zhodne po 18 bodov. Domáci od úvodu zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu, čoho výsledkom boli ešte v prvej desaťminútovke dve gólové šance. Najprv v 7. minúte mieril jeden z hráčov domácich vo veľmi dobrej streleckej pozícii tesne vedľa a o dve minúty neskôr skončila zblokovaná strela domácich na tyči Uharčekovej brány. Futbalisti Gemerskej Hôrky potom aj

naďalej veľmi dobre kombinovali, no proti skúsenej a dobre fungujúcej obrane si gólové šance vytvoriť nedokázali. Tie prišli až na konci prvej polhodiny hry. Najskôr v 26. minúte mieril Szkokan, po prihrávke aktívneho Viktora Kováča, tesne vedľa a potom dobrá strela z približne 25 metrov skončila len tesne nad brvnom hosťujúcej brány. Hostia sa strelecky pripomenuli až v 44. minúte, kedy po samostatnej akcii to strelou z hranice šestnástky skúšal nepresne Vlado Kováč. Polčas tak skončil bezgólovou remízou.

Druhý polčas odštartovali nepresné strely L. Lörinca a Demetera. Potom však iniciatívu prevzali domáci, ktorí zatlačili hráčov Tatrana pred vlastnú šestnástku. Hostia sa zamerali na brejky, pričom sa útočník Demeter stiahol do stredu a L. Lörinc tak ostal na hrote osamotený. Tlak a nervozita domácich sa s pribúdajúcim časom stupňovali, no Betliarčania, hoci niekedy aj s prispením šťasteny, bezgólový stav udržali až do konca. Zápas tak skončil bezgólovou remízou, po ktorej si obe mužstvá pripísali po jednom bode. Vzhľadom na predvedenú hru bola remíza 0:0 víťazstvom Betliarčanov.

GEMERSKÁ HôRKA: 1 - Gabriel Kováč, 9 - Dávid Bodnár, 11 - Richard Szkokan, 12 - Richard Lorincz, 8 - Gabriel Demjén, 14 - Viktor Kováč, 16 - Ákos Lippai, 10 - Štefan Tóth, 4 - Štefan Dostal, 2 - Alexander Izák, 3 - Dávid Zsóri. Striedali: 6 - Róbert Ferdinand, 5 - Miroslav Lorinc.

I. Tokoly (admin fktatranbetliar.webnode.sk)

Ostatné výsledky 17. kola: Krásnohorské Podhradie - Geča 73  1:0 (1:0). Góly: Attila Prónyai. ŽK: Erdofalvi, Kiss, Zdechovan - Figura, Milkovič, Jurek , ČK: Jurek (Geča). R:  Šoltés, Mačák, Mano, DS: Popík, D: 180.

Čítať 1906 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:34