nedeľa, 12 jún 2011 17:59

Po týždni voľna a pred nedeľným obedom sa hostia z Bystrého iba ťažko rozohrávali v Čoltove Doporučený

Napísal(a) Miloš Leng

Čoltovo - Rožňavské Bystré  3:3 (3:1). V 28. kole futbalovej druhej triedy Bystrania v Čoltove neoslnili. Katastrofálny úvod naznačil, že tu Bystré dnes nevyhrá. Hlavnou príčinou bolo asi to, že sa hralo doobedu a hráči boli ešte ospalí. Obrana nestíhala na domácich útočníkov, záloha a útok boli len štatisti. Kým sa Bystrania spamätali, už bolo 3:0 pre domácich. Po polhodine hry však J. Urban znížil na 3:1. Druhý polčas sa Bystrania usadili na polovici domácich, no nedôrazné zakončenie víťazstvo neprinieslo. Výnimkou boli len góly Urbana na 3:2 a 8 min pred koncom gól Fábiana z rohu hlavou na 3:3.
Rozhodoval Karol Chomjak.

Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Fábian, Valent, Krága, Hajdu, Leng, Dorkin, Čapó, Rusnyák, Urban, Minčík. Striedali Tomko, Galata.
Miloš Leng

Ďalšie výsledky II. triedy:
Slavošovce - Hrhov 3:1, Nižná Slaná - Pača 4:3, Drnava - Kečovo 8:0, Dedinky - Kovstav 4:1. Kovstav nastúpil v Dedinkách iba s deviatimi hráčmi, ale ešte 3 min. pred koncom II. polčasu vyhrávali 0:1.

18 gólov - F. Kovács (Drnava)
15 gólov - G. Veverica (Hrhov), R. Orbán (Drnava)
14 gólov - R. Lörinc (Kečovo), Cangár (Nižná Slaná), P. Milko (N. Slaná)
13 gólov - P. Minčík (Rožň. Bystré), L. Fabián (Drnava), M. Dunka (Hrhov)
12 gólov - Grulyó (Hrhov), J. Váradi (Bohúňovo)
11 gólov - D. Dunka (Hrhov), F. Čapó (Rožň. Bystré)
10 gólov - J. Spišák (Jovice), Széplaky (Čoltovo), T. Lörinc (Kečovo), L. Hranyó (Hrhov), atď.

NASLEDUJÚCE KOLO:

29. kolo:
Nižná Slaná, Kovstav, Ml. Brzotín - voľno, Pača - Dedinky, Jovice - Čoltovo, Rožňavské Bystré - Slavošovce, Hrhov - Drnava, Kečovo - Bohúňovo.

FUTBALOVÉ VÝSLEDKY LIGOVÝCH MUŽSTIEV

IV. liga JUH (dospelí) 29. kolo: Rudňany – Strážske 0:2, V. Kapušany - Kr. Chlmec 2:1, Štítnik - V. Folkmar 1:0, Rožňava - V. Revištia 3:1, Krompachy - Hrabušice 2:0, Haniska - Turňa n/B 9:1, Sobrance – Medzev 0:1.

V. liga JZ (dospelí) 25. kolo: Krh. Podhradie – Harichovce 2:1, Sp. Vlachy - Sp. N. Ves "B" 1:0, Helcmanovce - Prakovce 3:0, Koš. N. Ves - Smižany 1:2, Gem. Hôrka - Margecany 3:1, Teplička - Ťahanovce 3:2, Jaklovce - Gelnica 4:1.

I. TRIEDA VO FUTBALE

Dlhej Vsi ušiel v G. Polome bod 5 minút pred koncom zápasu

Družstevník Gemerská Poloma - TJ ZK Dlhá Ves 1:0 (0:0), skóroval Rasťo Greško. Domáce mužstvo znova nastúpilo s mladými hráčmi, ale ich hra bola rozháraná. Niektorí starší hráči dávali svoju nespokojnosť patrične aj s komentárom. Hostia umnou taktickou hrou držali hráčov z domáceho mužstva ďalej od svojho pokutového územia. A čo aj prešlo, brankár hostí mal niekoľko zázračných zákrokov a podržal svoje mužstvo. V polčasovej prestávke došlo ku stredaniu: prišli bratia Greškovci, a i keď hra stále nešla podľa predstáv, v 85. min. práve Rasťo Greško rozhodol, že tri body ostali doma. Pred 120 divákmi rozhodoval Farkaš pomáhal mu na čiare Poťmák. Tréner domáceho mužstva pán Smerek povedal: „Hostia zahrali takticky veľmi dobre a bod by si zaslúžili“. Tréner hosti pán Toth: „Hrali sme dobre, ale len pred pokutové územie. V útoku sme boli bezzubí“.
L. Székely

Ostatné výsledky 25. kola:

Honce – Plešivec 4:1 (2:0), góly: J. Pástor 2, Mi. Gallo, Máté – R. Lipták, ŽK: bez, R: Molnár, DZ: Máté, D: 110. Lipovník – Rudná 4:1 (2:0), góly: Vávra, Barczi, Bollo, Podracký - Deméň, ŽK: Vávra - Molčan, R: Gallo, DZ: Hadar, D: 100. Krh. Dlhá Lúka – Dobšiná 1:1 (0:0), góly: Rigó (11 m) – Barnák ml., ŽK:  - Laurinc, F. Fabian, R: Šofranko, DZ: Vysoký, D: 100. Jablonov n/T. – Vlachovo 2:0 (1:0), góly: Bodnár 2, ŽK: Szocs – Pakes, F. Šivec, R: Repaský, DZ: Máté, D: 30. Betliar – Brzotín 2:1 (0:0), góly: J. Zdechovan, Ján Gonos – A. Polyák, ŽK: 0 – R. Dokus, R: Iglai, DZ: Heveši, D: 100. V. Slaná – Kružná 3:0 kont. (nehralo sa).