utorok, 19 júl 2011 11:53

Pohár starostu Gemerskej Polomy z futbalového turnaja putoval do Krásnohorského Podhradia Doporučený

Napísal(a) Karol Csobádi

V rámci letnej prestávky usporiadal Obecný úrad v spolupráci s TJ Družstevník Gemerská Poloma tradičný futbalový turnaj O pohár starostu obce. Turnaj bol prakticky konfrontáciou síl mužstiev, ktoré od novej sezóny 2011/2012 budú zápoliť na piatoligových trávnikoch. Zúčastnili sa ho mužstvá Krásnohorského Podhradia, Dobšinej, domáceho Družstevníka Gemerská Poloma a štvoricu doplnil účastník I. triedy ObFZ Rimanská Sobota FK Kráľ. V turnaji zvíťazili futbalisti FK Krh. Podhradie pred domácou Gemerskou Polomou, Dobšinou a Kráľom. V prestávke divákov zaujal zápas starých pánov Dobšinej proti bývalým hráčom Družstevníka.

Do finále Poloma a Podhradie

Gem. Poloma - Kráľ 7:2 (3:0)
, góly: Chochol 2, Z. Greško 2, Kračún, Kakalejčík, Šimon - Šuda 2 (1 z pk), R: Molnár.V úvodnom stretnutí medzi Gemerskou Polomou a Kráľom tempo hry diktovali domáci a už do polčasu viedli rozdielom triedy. Po prestávke nasúkali súperovi ďalšie štyri góly, pričom za hostí dokázal korigovať nelichotivý stav iba kapitán Šuda, ktorý dvakrát skóroval, pričom jeden gól dosiahol z nariadenej penalty. Polomčania si tak po víťazstve vybojovali prvú finálovú miestenku.

Dobšiná - Krh. Podhradie 0:1 (0:1), gól: E. Tomi, R: Černický. V druhom stretnutí zdolali futbalisti z Krh. Podhradia Dobšinú najtesnejším skóre, keď v závere prvého polčasu prekonal gólmana Dobšinej E. Tomi. Skúsenejší piatoligista sa tak stal druhým účastníkom finálového duelu.

Bronz vybojovali bratia Fabiánovci

Dobšiná - Kráľ 3:2 (2:0), góly: P. Fabián 2, F. Fabián (z pk), R: Molnár. V boji o pomyselný bronz nastúpili Dobšinčania, ktorí mali už v nohách piatkový zápas so Svitom proti futbalistom z Kráľa. Polčasové vedenie zabezpečil domácim P. Fabián, ale ďalšie šance už ostali nevyužité. V druhom polčase najprv F. Fabián poistil vedenie z nariadenej penalty a P. Fabián zvýšil na rozdiel triedy. Záver patril hosťom, ktorí, dokázali zásluhou Šudu a Váradiho, ktorý premenil penaltu, znížiť stav až na kontaktný gól. Dobšinčanom sa tak ušla tretia priečka a Kráľ skončil posledný.

Vo finále padli dve červené karty

Krásnohorské Podhradie - Gemerská Poloma 4:0 (2:0), góly. E. Tomi 2, Bodnár, Mészner. Na hru skúsenejšieho piatoligistu z Krh. Podhradia nenašli domáci vhodnú protizbraň prakticky počas celého stretnutia. V úvode síce Z. Greško vykresal nádej na skórovanie, ale hlavou bránu hostí minul. Následne mali ešte domáci niekoľko sľubných ťahov na bránu, ale tie nedokázali dotiahnuť do finálnej prihrávky. Hostia otvorili skóre po krížnej strele E. Tomiho a polčasové dvojgólové vedenie stanovil Bodnár, ktorý po priamom kope a následnom teči od múra prekonal Mišinu v domácej bráne. Po prestávke zvýšil vedenie hostí Tomi a štvrtý gól pridal Mészner. Na opačnej strane mali domáci výhodu penalty, ale tú Z. Greško nepremenil, nakoľko gólman Szabó bol proti a nedoprial mu ani čestný gól. Následne došlo ku konfliktu medzi Erdöfalvim a Z. Greškom, do ktorého sa aktívne zapojil aj R. Greško. Arbiter Černický Erdöfalviho a R. Greška následne vylúčil. Emócie, ktoré pravdepodobne okrem páľavy zapríčinil aj iný faktor, nakoniec utíchli a dekorovanie víťazného mužstva sa uskutočnilo podľa plánu.

Pred semifinálovým stretnutím odohrali zápas  starí páni Gem. Polomy, ktorí podľahli vyslúžilcom z Dobšinej 1:3, keď čestný úspech zaznamenal Murza. Za hostí skóroval Oravec, Krišák a Barnák.

Zostavy:

Gem. Poloma: Mišina - M. Kováč, D. Kakalejčík, P. Rogos, M. Kalina, P. Šimon, Z. Greško, R. Greško, Ľ. Hatvaník, J. Benedik, M. Chochol, J. Lišuch, Ľ. Ďuríček, O. Kračún, P. Lipták.

Krh. Podhradie: A. Szabó - T. Anna, A. Prónyai, J. Piater, Š. Kún, G. Demjén, Kiss, M. Mészner, Tóth, Erdöfalvi, Lϋké, Bodnár, Kopas, Molitoris, Tomi, Filcsák

Dobšiná: T. Lipták - J. Strelka, Valentko, T. Martinko, M. Strelka, Rupp, M. Martinko, Turzák, Grančák, Barnák, F. Fabián, Potočný, Mat. Gallo, A. Gallo, P. Fabián.

J. Strelka, hráč FK Dobšiná:Prvý zápas bol pre nás ťažký. Podhradčania majú kvalitný káder a dobre sú na tom technicky i kondične. Takýto zápas nám však opäť dal o niečo viac. Podľahli sme iba tesne po hlúpej chybe, ale súper bol o ten gól lepší. V druhom stretnutí sme jasne dominovali a hralo sa v našej réžii. Ďalšie šance sme nedokázali využiť, na čo v závere hostia odpovedali dvoma gólmi.“

Karol Csobádi: V Gemerskej Polome majú pod vedením starostu obce pána Chanasa s organizovaním turnajov bohaté skúsenosti, čo potvrdili aj na sobotňajšom turnaji „O pohár starostu obce“. Akciu zorganizovali na výbornú a bolo na podujatí všetko, čo má byť. Futbal, tombola, občerstvenie a pohostenie ako sa patrí. I keď, ako sa povie, k dobrej dedinskej zábave patrí aj trma-vrma a padne aj pár zaúch, emóciám a prejavom vášní podporovaných mokom a teplom sa nemohlo preto vyhnúť ani športové podujatie. Žiaľ, takéto prejavy nepatria na majstrovské zápasy a tobôž nie na priateľské futbalové zápolenia. Je potrebné čo najskôr vyčistiť hlavy a zabudnúť. Veď o pár týždňov čaká piatoligistov niekoľko okresných derby stretnutí.“

Monika si odviezla kosačku

V bohatej tombole získala prvú cenu v podobe kosačky slečna Monika Priesterová, domáca fanúšička (na obrázku vpravo so starostom obce Jánom Chanasom). Na inak dobre organizovanom turnaji nechýbal ani kotlíkový guláš a pečená klobása.