nedeľa, 06 máj 2012 12:49

Pravidlá vyšli v ústrety mužstvu, ktoré už na začiatku nemalo záujem odohrať celý zápas Doporučený

Napísal(a) MG-JL

Papiereň Slavošovce – FK Brzotín 1:0 – nedohrané. Gól: Valentík. Slavošovčania sa na tento predohrávaný zápas 20. kola v sobotu 5.5.2012 pripravovali zodpovedne, aby zmazali doteraz to, čo sa im za posledné zápasy nevydarilo. Hostia z Brzotína však prišli na zápas iba ôsmi a to neveštilo nič dobré. Rozdiel v počte hráčov na ihrisku sa prejavil hneď na začiatku zápasu. Ešte sa neodohralo ani päť minút stretnutia, keď Valentík otvoril skóre pre domácich. 1:0. O päť minút na to sa zranil jeden z hráčov hostí a to stačilo, aby hlavný rozhodca zápasu stretnutie predčasne ukončil. Nariaďujú to pravidlá futbalu, ktoré v tomto prípade vyšli v ústrety mužstvu, ktoré už na prvý pohľad nemalo záujem odohrať

celé stretnutie a čakalo iba na vhodnú príležitosť, aby sa tak stalo. Žiaľ, ani v zápasoch I. triedy stále nevidíme športového súťaživého ducha, najmä u mužstiev, ktoré prídu s nekompletným počtom hráčov na súperové ihrisko. Domáci môžu iba ľutovať, že mali za súpera takéto mužstvo. A diváci ešte viac, lebo prišli o športový zážitok. Uvidíme, ako o tom súboji rozhodne riadiaci futbalový orgán.