utorok, 25 september 2012 13:19

Proti oslabenému Kečovu padali góly v Nižnej Slanej iba v druhom polčase Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Kečovo 6:0 (0:0). Góly: Karas 3, Milko 2, O. Junger. Zostava: Tomášik – O. Junger, Soják, Prónai, Schwarz – Karas, Keršák, Cangár, D. Hajči – Valko, Gelda. Striedali: Valko (46. min. Milko), Cangár (Leštach). Pred 30 divákmi rozhodovali Petro a Pažitka, delegátom bol Dušan Uhrin.
V 8. kole II. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná Kečovo. Domácim chýbali dvaja hráči, Slovák a Die.  Na druhej strane sa do zostavy vrátil Soják, zranení hráči sa zotavili zo zranení. Hostia pricestovali iba deviati, zápas sa však odohral celý.
Od úvodu zápasu mali domáci prevahu, ale nepodarilo sa im ju gólovo

vyjadriť. Asi do polovice mali výraznú prevahu. Z priameho kopu strelu Hajčiho brankár vyrazil. Ďalšiu šancu mal Cangár, keď zblízka po prízemnom centri neskóroval. Nedarilo sa ani Valkovi, ktorého strelu kryl brankár hostí. Ďalšie dve hlavičku Geldu a Valka tesne minuli bránu hostí.  Strela O. Jungera bola odvrátená na roh. Strelu Sojáka z diaľky brankár vyrazil. Neskôr bola hra o niečo vyrovnanejšia, hostia kopali dva rohy. Najvýraznejšiu šancu mali po úniku hráča po ľavej strane, ale brankár strelu vyrazil. Neskôr po chybe brankára skórovali, no gól pre ofsajd útočníka hostí nebol uznaný. Domácim sa prestalo dariť, výraznú šancu si v závere polčasu nevypracovali. Polčas ukončil kop od bránky hostí.
Do druhého polčasu domáci tréner striedal. Domácim prestávka pomohla. Po centre Hajčiho z pravej strany Karas hlavičkou dostal domácich do vedenia, 1:0. Domácim gól pomohol, začali si vytvárať ďalšie príležitosti. Po lopte od Hajčiho sa dostal Milko do úniku. Po jeho prihrávke Karas skóroval, 2:0. Ďalší gól bol podobný, znova po prihrávke Milka Karas zblízka skóroval. 3:0. Hostia ohrozili domáceho brankára asi dvakrát. Brankár hostí kryl strelu domáceho hráča. Neskôr inkasoval, po prízemnom centri z ľavej strany O. Junger do prázdnej bránky skóroval. 4:0. Začalo sa hrať tvrdšie, O. Junger fauloval dvakrát, Gelda raz. Hostia sa snažili viac útočiť, voči domácej obrane sa nepresadili, ich výkopy domáci stopéri zachytávali. Domáci pokračovali v tlaku, po prihrávke Karasa Milko zblízka prekonal brankára hostí. Neskôr pridal ďalší gól po prihrávke od Leštacha, 6:0. Hostia útočili len ojedinele, po ľavej strane raz odvrátil útok Prónai, ktorého faulovali. Po pravej strane mali šancu, keď hlavičku chytil domáci brankár. Domáci hru kontrolovali, trikrát zakončovali akcie z nepripravených pozícií. Ďalšie strely Milka, Schwarza a Leštacha len tesne minuli bránu hostí. Z rohov sa domáci nepresadili. V závere bol vylúčený hráč hostí. Zápas rozhodca ukončil po výkope od bránky hostí.

Poradie strelcov Nižnej Slanej po 8. kole:

4 góly: Karas, Gelda
3 góly: O. Junger, Milko
1 gól: Hajči, Keršák, Ján Junger

Bilancia Nižnej Slanej po 8. kole:

Doma              9. miesto          4          2          1          1          11:6                 7
Vonku             6. miesto          3          1          0          2          6:8                   3