streda, 01 september 2010 21:53

S oklieštenou zostavou si priviezli Bystrania z Hrhova vysokú prehru bez streleného gólu

Záber z vlaňajšieho majstrovského zápasu Hrhov - R. Bystré. Foto: Peťo UrbanHrhov – Rožňavské Bystré 5:0 (2:0). Bystrania v piatom kole II. triedy vo futbale cestovali v stredu do Hrhova s dosť oklieštenou zostavou. Z rôznych dôvodov im chýbali stabilní hráči Rusnyák, Krága, Demko, Minčík,  Leng a Hajdu,  čo sa podpísalo v značnej miere na kvalite ich hry a aj na výsledku. V chladnom veternom a daždivom počasí začali lepšie domáci a už v 2. minúte po faule na ich hráča kopali pokutový kop, ktorým otvorili účet zápasu na 1:0. Bystrania sa snažili hrať rovnocennú partiu, no domáci pôsobili kompaktnejšie, lepšie si prihrávali, vyhrávali väčšinu osobných súbojov. Bystrania sa naopak snažili o individuálne presadenie sa, ale dnes to na veľmi dobre hrajúceho

súpera nestačilo. V 10. minúte domáci zahrávali priamy kop do 16-ky, ktorý Bystrania podcenili a dovolili zvýšiť domácim na 2:0. Bystrania mohli tiež streliť nejaký gól, no tri vyložené šance nepremenili. Najväčšiu mal Bernát, ktorý z pár krokov prekopol bránu domácich.
V druhom polčase sa hostia z Rožňavského Bystrého od úvodu snažili znížiť stav zápasu, ale Urbanovci, ani Čapó však nemali svoj deň. Bystrania doplatili na slabšie bránenie a v 65. minúte už bolo 3:0. Domáci pohybliví útočníci efektívne zakončovali svoje útoky a v 70. a 88. minúte svojim dôrazom pred bránou Bystrého dosiahli ďalšie dva góly a stanovili konečný výsledok na 5:0.
Pred asi 20 divákmi rozhodoval Iglai.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Galata, Valent, Ujházi, Uhrin, Valko, Čapó, J.Urban ml., Dorkin, J.Urban st., Bernát.
Miloš LENG

Slavošovčania po 5. kole stále bez straty bodu

Slavošovce - Rakovnica 7:0, polčas 2:0. Góly: Valentík 2, Haviarik 1, Giba 1, Sklenár 1, Balco 1, Tomi 1. Asi 60 divákov videlo v tomto zápase veľkú prevahu domáceho mužstva a len nepresná muška ich pripravila o vyšší výsledok. Rozhodca Czakoi udelil žltú kartu hráčovi domáceho mužstva Dzureňovi za podrazenie z boku. Delegátom bol L. Székely.
Ladislav SZÉKELY

Výsledky 5. kola II. triedy:
Slavošovce – Rakovnica 7:0, Drnava – Dedinky, 7:1, Bohúňovo – Nižná Slaná 4:3, Brzotín – Pača 2:4, Gem. Poloma B – Kovstav 0:2, Kečovo – Jovice 2:2, Hrhov – Rožň. Bystré 5:0.