JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/jovice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/jovice
pondelok, 20 máj 2013 16:19

V posledných dvoch zápasoch získala Nižná Slaná iba jeden bod Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Štítnik 0:8 (0:5). Zostava Nižnej Slanej: Nemec Karas (C), Soják, Prónai, Schwarz – O. Junger, Die, Keršák, D. Hajči – Gelda, Valko. Náhradníci: Milko, Ján Junger, Gemerský. Striedania: Die (Ján Junger), Valko (Milko). Komentár: V 22. kole II. triedy privítala Nižná Slaná druhý celok tabuľky, Štítnik. Domáci nastúpili v silnejšom zložení ako v predošlom kole, keď do zostavy sa vrátil Die. Na druhej strane chýbali Cangár a Leštach. Hostia pricestovali štrnásti,

v zostave s Pavlom Lukáčom. Mužstvá v tabuľke susedia a tak sa čakal vyrovnaný zápas. Úvod zápasu bol ešte vyrovnaný. Hostia mali tri nepresné strely, domáci si vytvorili nebezpečnejšiu šancu. Zakončenie však nebolo presné. Potom začali mať prevahu hostia. Po rohu, na ktorý Nemec nemal, hosťujúci útočník hlavičkou skóroval. 1:0. Domáci sa snažili o vyrovnanie. Po útoku mali výhodu rohového kopu. Bol nakrátko zahraný a domáci stratili loptu. Po následnom protiútoku sa hostia dostali do prečíslenia, z ktorého dali domácim druhý gól. 0:2. Hostia pokračovali vo svojej hre, boli lepším celkom počas celého zápasu. Po prízemnej strele z 25 metrov zvýšili svoje vedenie. Domáci hosťujúceho brankára výrazne neohrozili. Po chybe Sojáka mali hostia ďalšiu možnosť na skórovanie, ktorú nevyužili. Nemec po rohu hostí vyrazil hlavičku smerujúcu do šibenice. V závere polčasu mali hostia prevahu, z ktorej vyťažili dva góly, z toho jeden z pokutového kopu. Hra v druhom polčase bola podobná ako v predošlom polčase. Začal sa rozohrávkou domácich. Tí po pár prihrávkach loptu odovzdali hosťom. Po strele z väčšej vzdialenosti k pravej žrdi hostia zvýšili svoj náskok. Po kombinačnej akcii pridali ďalší gól, keď hráč zakončoval do prázdnej bránky. Z domácich ohrozil brankára hostí Čipku O. Junger. Domáci útočili len občas, ich snaha končila pred šestnástkou. Milko priniesol spolu s J. Jungerom do hry určité oživenie. Domáci mali možnosť na skórovanie po centri, hlavička O. Jungera minula bránku hostí. Strela Milka po prihrávke O. Jungera bola nepresná. Na druhej strane Nemec chytil samostatný nájazd. Posledný gól pridali hostia po brejku, keď hráč prekonal Nemca z nájazdu po dorážke. 0:8. Domáci mali ešte jednu šancu na skórovanie. Strelu Milka Čipka chytil. Hostia hru kontrolovali, mali dve nepresné strely. Zápas bol ukončený po strele Milka, ktorú Čipka vyrazil. Pred 50 divákmi rozhodovali Petro a A. Farkaš.

S posledným mužstvom tabuľky iba jeden bod

Kečovo – Nižná Slaná 2:2 (2:2). Góly za hostí: Keršák, Valko. Zostava Nižnej Slanej: Nemec – Karas, Soják, Prónai, Schwarz – Leštach, O. Junger, Keršák, Gelda – Ján Junger, Valko. V 21. kole II. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Kečova. Pricestovala v oslabenej zostave, keď viacerí hráči chýbali. Domáci celok bol na poslednom mieste v tabuľke a preto chcela Nižná Slaná zabojovať o tri body. Hostia sa ujali vedenia, keď G. Keršák z priameho kopu prekonal domáceho brankára. Druhý gól pridali po strele Valka zo šestnástky. Neskôr poľavili, keď dvakrát inkasovali. Prvý gól inkasovali, keď obrane a brankárovi unikla nakopnutá lopta. Hráč domácich tak unikol Karasovi a do prázdnej bránky skóroval. Druhý gól inkasovali po rohu, keď domáci hráč bol nedôsledne pokrytý a hlavičkou prekonal Nemca. V druhom polčase sa hostia snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Vypracovali si viaceré šance, ale buď nemali šťastie v zakončení (Ján Junger), alebo domácich podržal brankár (hlavička Valka). Zápas tak skončil remízou.