pondelok, 06 máj 2013 11:16

V zápase Nižnej Slanej s Jovicami diváci videli desať gólov Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Jovice 9:1 (5:0). Góly domácich: Valko 3, Gelda 2, vlastný, Ján Junger, Schwarz, Leštach. ŽK: Soják, O. Junger. Zostava domácich: Nemec – Karas (C), Soják, Prónai, Schwarz – O. Junger, Keršák, Cangár, D. Hajči – Valko, Gelda. Náhradníci: Leštach, Ján Junger. Striedania: Karas (Ján Junger), O. Junger (Leštach).
Už v úvode zápasu mali domáci dve útočné akcie, ktoré neboli veľmi nebezpečné. Postupne si vytvorili prevahu. Brankár hostí musel zasahovať

dvakrát po strelách domácich hráčov. Hostia väčšinou bránili. Domáci si vytvorili viaceré šance. Hlavičku Cangára Sopócy vyrazil, podobne aj strelu Valka zblízka. Ďalšie dve strely domácich boli nepresné. Prvý gól strelil Valko, keď prekonal brankára hostí strelou zo šestnástky. 1:0. Domáci pokračovali v tlaku, odkop obrancu hostí skončil vo vlastnej bránke. 2:0. Ďalší gól zaznamenal Valko zo skrumáže. 3:0. Nasledovala šanca D. Hajčiho, ktorý nastrelil iba pravú žrď hosťujúcej bránky. Domáci mali prevahu, ktorú vyjadrili ďalšími gólmi. Najprv Gelda z ľavej strany a neskôr opäť ten istý hráč po zlom vybehnutí brankára hostí. Domáci pridali ešte ďalší gól, ale pre ofsajd nebol uznaný. Hostia domáceho brankára veľmi neohrozili. Polčas tak skončil 5:0.
Druhý polčas začal rozohrávkou hostí. Hneď po prvom útoku znížili. Útočník hostí bol pri nakopnutej lopte skôr ako Nemec a tak ho prekonal, 5:1. Domácimi to neotriaslo a pokračovali vo svojej hre. Strelecky aktívny bol hlavne Prónai, keď trikrát strieľal na bránku hostí. Po akcii domácich Valko po vyrazenej lopte skóroval. 6:1. Domáci mali dve šance na ľavej strane, keď zakončenie O. Jungera bolo nepresné. Domáci tréner striedal, niektorí hráči začali hrať na iných postoch ako začínali zápas. Po prihrávke od Geldu sprava Ján Junger zblízka prekonal hosťujúceho brankára. 7:1. Hosťom sa v tomto polčase zranil aj jeden hráč, ktorého nemal kto striedať. Ďalší gól domácich strelil Schwarz hlavou po centri striedajúceho Leštacha. 8:1. Nemec musel zasahovať dvakrát, z toho raz po rohu. Dve strely G. Keršáka a jedna Hajčiho Sopócyho neprekonali. Ďalšiu šancu mal Ján Junger. Posledný gól domácich strelil z voleja pravou nohou ľavák Leštach. 9:1. V závere zápasu sa hralo na polovici hostí.