nedeľa, 10 október 2010 17:15

V zápase ôsmich proti siedmim boli úspešnejší futbalisti Nižnej Slanej

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Kovstav Rožňava 4:0 (2:0) Góly: M. Prónai, V. Hlaváč, P. Slovák, Juraj Junger. V dvanástom kole II. triedy OM privítali futbalisti Nižnej Slanej súpera z Kovstavu Rožňava. Po dvoch prehrách si domáci už ďalšiu stratu bodov dovoliť nemohli. Chýbalo však viacero hráčov z rôznych dôvodov, našťastie aj súper nenastúpil v plnej sile. Preto musel nastúpiť po dlhšom čase tréner Petergáč.
Zápas sa začal o niekoľko minút neskôr, čakalo sa na súpera. Nakoniec hostia pricestovali siedmi. V prvom polčase mali domáci jasnú územnú prevahu. Vytvárali si strelecké príležitosti, ale strelám chýbala potrebná

razancia. Strela J. Jungera po narážačke s Petergáčom letela vysoko nad bránu hostí. Po centri Karasa išla hlavička Petergáča vedľa brány hostí. Väčšinu domácich akcií rozvíjal P. Slovák, gólovo sa presadil až v druhom polčase. Najväčšiu šancu mal Juraj Junger, ale zblízka neprekonal brankára hostí. Na druhej strane domáci brankár musel vyrážať prízemnú strelu k pravej žrdi. Skóre otvorili domáci. M. Prónai po prihrávke Petergáča strelou z uhla prestrelil padajúceho brankára hostí. 1:0. Domáci pokračovali v tlaku. Po brejku Karasa s Petergáčom  sa odrazená lopta po zachytenej prihrávke dostala ku  Karasovi, ale jeho strela tesne minula bránu hostí. Hostia takisto pohrozili po brejku. Strela z uhla domácemu brankárovi nenarobila problémy. V nasledujúcich minútach sa hralo na polovici hostí. Hlaváčova strela však minula hosťujúcu bránu. Priamy kop Slováka po faule na J. Jungera hosťujúci brankár kryl. Hostia sa dostávali občas do brejkov, lopty im však zachytávala dvojica D. Hajči alebo P. Slovák. Raz sa však hostia dostali ku šestnástke, kde ich za cenu faulu zastavil D. Hajči. Priamy kop hostí bol nepresný. Domáci mal tiež výhodu priameho kopu, ale strela Karasa letela nad bránku hostí. V závere polčasu po rohu Juraja Jungera sa odrazená lopta dostala ku Hlaváčovi, ktorý polovysokou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára hostí. 2:0.
V druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici súpera. Domácim sa však lepšie darilo premieňať príležitosti. Po chybe brankára hostí zvýšil vedenie P. Slovák. 3:0. Streleckú smolu prelomil Juraj Junger, keď sa ocitol sám pred hosťujúcim brankárom a strelou k ľavej žrdi  zvýšil vedenie domácich na 4:0. Domáci pokračovali v tlaku a ku slovu sa dostali aj hostia. Po faule domácich pred šestnástkou nasledoval  nepriamy kop. Po centri však hlavička hosťujúceho hráča išla vedľa brány. Po ďalšom brejku v snahe odcentrovať loptu z rohu šestnástky takmer ohrozil bránu domácich útočník hostí. Po päťke domáci rozvinuli ďalšiu akciu, v súboji s Karasom sa zranil hosťujúci hráč. V hre už pokračovať nemohol a tak rozhodca Šalamon ukončil zápas.
Zostava Nižnej Slanej: Š.Tomášik - V. Hlaváč, D. Hajči, M. Prónai - Juraj Junger, P. Slovák, V. Karas (C) - M. Petergáč. Tréner: Milan Petergáč.

Štefan Tomášik

V Drnave sa zrodilo najvyššie víťazstvo v tomto futbalovom ročníku

Drnava - Gemerská Poloma „B“ 13:0 (4:0). Góly: Robert Orbán 4, Florián Emödi 3, Miro Mázik 3, Igor Slávkay, Karol Polyák, Peter Ičo.
V Drnave sa v nedeľu konal majstrovský zápas medzi lídrom  a posledným v tabuľke, v ktorom sa predvídalo veľké víťazstvo domácich. Predzápasové tvrdenia  sa naplnili, aj keď v prvom polčase to tak ešte nevyzeralo. V druhej 45. minútovke sa domáci dočkali dvojciferného víťazstva. Štyrmi gólmi sa blysol Robert Orbán, hatt-rick zaznamenali Miro Mázik s Flóriánom Emödim. Zápas rozhodoval Viszlai, návštevníkov bolo okolo 80.
Ako som už v úvode spomenul, v prvom polčase sme neboli svedkami kanonády. Veľa sa bojovalo pred šestnástkou hostí. Domácim dlho chýbal moment prekvapenia, no po štvrťhodine hry Igor Slávkay otvoril skóre peknou strelou do vinkla. Druhým, ktorý zaťažil konto Polomčanov, bol Robert Orbán, ktorý  zároveň celý zápas naháňal strach hosťujúcej obrane. Miro Mázik, jeden z ťahúňov Drnavy, sa dočkal po polhodine hry, keď sa uvoľnil pred veľkým vápnom a zo zakončením už problémy nemal. Bodku za prvým polčasom dal so svojím druhým gólom Orbán. Už v prvom polčase mohol byť väčší počet gólov na strane domácich,no Emödi, Mázik,Orbán a Petro zahadzovali šance ako na bežiacom páse. Kuriozitou prvého polčasu bolo, že hostia využili všetky striedania už v prvej 45 minútovke. Na prestávku odchádzali mužstvá za stavu 4:0.
Do druhého polčasu Drnava nastúpila už aj s Csabim Garajom, ktorý striedal Jozefa Görgeiho. Drnave sa začalo viac dariť kombinačne a Emödi si zaspomínal na včerajšie gólové nahrávky, keď pri piatom a šiestom góle asistoval. Prvý z nich strelil Miro Mázik a druhý Robert Orbán, ktorý tak zavŕšil svoj hatt-rick. V druhom polčase sa už dočkal aj Florián Emödi, jediný z dorastencov v tíme dospelých. Na 7:0 zvyšoval po rohovom kope Mázika, a ten istý hráč mu pripravil parketu aj pri ôsmom góle. Po hodine hry sa dočkal aj partner Mira Mázika v zálohe, Peter Ičo, ktorý zakrútil priamy kop do šibenice.9-0. Emödi bol strelcom jubilejného desiateho gólu v polomskej sieti,čo  znamenal aj preňho hatt-rick. Tentoraz mu nenahrával Mázik, ale Petro. Na posledné minúty na miesto Emödiho tréner Maliňák poslal veterána Karola Polyáka, ktorý sa dočkal aj gólu, no ešte pred ním skóroval štvrtýkrát Orbán. Za dnešným exhibičným stretnutím zo strany Drnavy dal bodku svojim tretím gólom Miro Mázik.13-0!!!
Zostava Drnavy: 21 - Jozef Kömlei – 4 - Peter Búlik (C), 14 – Róbert Kovács, 13 - Norbert Bukovič, 15 - Jozef Görgei – 16 - Miro Mázik, 5 – Peter Ičo, 12 - Gabriel Petro, 9 - Igor Slávkay, 10 - Florián Emödi, 11 - Robert Orbán. Striedali: 8 - Csaba Garaj, 7 - Karol Polyák.
HCKošice_19

OSTATNÉ VÝSLEDKY 12. kola:  Dedinky - Jovice 5:0, Slavošovce - Kečovo 3:0 kont. - hostia neprišli, Bohúňovo - Ml. Brzotín 4:0, Čoltovo - Hrhov 2:1. Pača a Rožň. Bystré - mali voľo.