nedeľa, 24 apríl 2016 18:14

Karol Csobádi nechýbal na futbalových ihriskách horného Gemera ani v tento víkend

Napísal(a)

Futbalové ihriská na hornom Gemeri v predposledný aprílový týždeň boli miestom, kde hráči, fanúšikovia i funkcionári prejavili smútok i poctu pred pár dňami zosnulému Karolovi Csobádimu. Mali aj prečo, pretože málokto poznal futbalové stánky, futbalistov či funkcionárov na hornom Gemeri tak, ako on. Za každého počasia i svojho zdravotného stavu k nim prišiel, aby prostredníctvom novín či internetu, písmom či obrázkami spropagoval pre všetkých udalosti, ktoré sa na nich odohrávali. Pre náš futbal vykonal nielen ako novinár, ale aj funkcionár veľmi veľa a neviem, či si súčasníci uvedomujú, čo znamenal

nielen ako človek, ale aj ako futbalový nadšenec. Preto mu v tieto dni na ihriskách vzdávali minútou ticha česť a priali mu pokoj v rodnej zemi za všetko to, čo spravil a čo po sebe zanechal. Jeho telo uložili na večnosť v piatok 22. apríla 2016 na rožňavskom cintoríne. Karol Csobádi zomrel 20. apríla 2016 po zákernej chorobe vo veku nedožitých 60 rokov.

Titulok z minulotýždňového futbalu bol sice bez otáznika, ale dorastencov Krásnohorského Podhradia hrajúcich v III. lige, za nenastúpenie na majstrovský zápas v Krásnej, neminul trest. Predpokladali sme, že nám prezradia, prečo nešli do Krásnej, ale skôr sme sa dozvedeli o udelení trestu od disciplinárnej komisie riadiaceho orgánu, ako spomínanú informáciu od nich. Stálo ich to "iba" kontumáciu zápasu a pokutu 100.- €. Poviete si: V súčasnom futbalovom dianí nič nového. V sobotňajšom derby zápase v Drnave si to Krásnohorčania vynahradili tesným víťazstvom, ale mrzieť ich zrejme aj naďalej bude udelený trest a strata troch bodov do tabuľky. Pozitívne je potrebné oceniť spôsob odčinenia krivdy rožňavského štvrtoligistu Kovácsa, ktorý sa predstavil ako výborný strelec po týždňovej odmlke za vylúčenie v Gelnici dvoma gólmi na domácej pôde proti Rudňancom. Iste je to lepší spôsob ako napraviť svoju krivdu, a to hneď v majstrovskom zápase. Tridsať gólov v jedno predpoludnie na jednom ihrisku je tiež potešiteľný jav. Postarali sa oň najmladší druholigoví rožňavskí futbalisti, ktorí odprevadili súperov zo Šace peknou zbierkou gólov - 29. Prizerajúcich divákov potešili sice síce aj hostia, ale len jedným gólom do súperovej a jednýym i do vlastnej siete, čím sa vlastne tiež postarali o tridsiatku. Pohľad na tabuľku svedčí o tom, že druhá liga žiakov by si zaslúžila vyspelejších futbalistov, než s akými prišli do Rožňavy Juniori Šace! Nedostatok financií na Gemeri spôsobuje, že talentovaní hráči ostávajú iba v nižších súťažiach. Spomeňme ešte prekvapenie v okresnej žiackej súťaži, keď Slavošovčania prehrali už druhý zápas s Plešivčanmi, teraz na domácej pôde a stratili tak aj prvé miesto v doterajšej tabuľke.

Víkendové výsledky:

Dospelí

IV. liga JUH - 23. kolo - 23.4.2016: MFK Rožňava - OŠK Rudňany 3:0 (1:0). Góly: F. Kovács 2 (44´, 61´), J. Figúr (68´). V 74. min. nepremenil pokutový kop. ŽK: 0 – J. Mikuš (3´). R: Mati – Mano, Železňák. D: 150.

V. liga K - G 19. kolo

23.4.2016: FK Gemerská Hôrka - ŠKO Veľká Ida 1:0 (1:0). G: A. Izák (5´). ŽK: Š. Dostál (28´), Zs. Istók (60´), A. Izák (70´), Š. Tóth (72´), R. Kardos (81´) - M. Kočiš (30´), G. Lukács 2 (70´, 72´). R: Beluško - Bobko, Zemčák, D: 50. Slabé výkony, ktoré doteraz produkovali domáci futbalisti ich v zápase s celkom z vyšších priečok ich inšpiroval k vyššej bojovnosti. Gól vsietili už v 5. minúte a potom sa zamerali na to, aby si víťazstvo udržali za každú cenu. Odzrkadlilo sa to v počte žltých kariet, ktorých im udelil hlavný rozhodca až 5, kým hostia sa nevyhli trom žltým a jednej červenej. Získal si ju hráč, ktorý striedal a na ihrisku sa zdržal iba 7 minút!! Horčania nepriťahujú už ani na domácu pôdu divákov, ktorých sa zišlo v sobotu iba 50.

Poproč - KrhPodhradie 2:3 (1:2). G: L. Kraus 11m (18´), J. Hiľovský (81´) - J. Erdofalvi (12´), M. Almáši 11m (19´), Zdechovan (52´). ŽK: Ľ. Blahovský (18´) - J. Benedik (19´), Cs. Kiss (72´). R: Holp – Mano, Mišenčík. D: 100. Cenné víťazstvo hostí, ktorí  potvrdzujú, že na  čele tabuľky  nie sú náhodne. Aj v tomto zápase sa  strelecky  presadil aj brankár hostí Maroš Almášikeď skóroval z pokutového kopu už v 19. minúte.

Ťahanovce - MFK Dobšiná 3:0 (1:0). G: L. Kollár (23´), A. Grejták (55´), P. Serbin (64´). ŽK: T. Timura (78´) - F. Fabián (57´). ČK: P. Hutník (64´) za podrazenie v čistejgólovej šanci. R: Končár - Zubka, Pavlovský. D: 50. Malá   návštevnosť  svedčí  o tom, že sa   stretli   mužstvá,  ktorým o nič nešlo. Domáci si udržali tretie miesto a Dobšinú nemohla preskočiť Kokšov-Bakša, lebo mala voľno. Hostia nevyužili ani jednu príležitosť na strelenie gólu, kým domáci skórovali i z penalty, ktorú   nariadil   hlavný   rozhodca  za  zrazenie  ich  hráča  vo  vyloženej   situácii  v  pokutovom  území. Hostia tak po udelenej červenej karte dohrávali iba desiati.

I. trieda 18. kolo

23.4.2016 : Dlhá Ves – Drnava 0:2 (0:0). G: J. Maliňák (70´), M. Mázik (89´). ŽK: M. Makkai (60´, 84´) - J. Maliňák (40´), T. Kardoš (57´, 84´),. R: J. Szor – Martinko. D: 50. Domáci vydržali bez gólu od favorizovaného súpera z najvyšších priečok tabuľky až 70 minút, keď sa gólom prezentoval Maliňák z Drnavy. To už hral domáci 13 minút bez vylúčeného Makkaia. Aj keď rozhodca udelil žlté karty iba trom hráčom, aj tak doplatili dvaja z nich druhými žltými kartami, ktoré im nedovolili dohrať zápas do konca. Situáciu pred koncom využil z hostí ešte na vylepšenie stavu Mázik, ktorý v 89 minúte stanovil skóre na 0:2. Tri body sú však pre Drnavčanov veľmi cenné.

24.4.2016 -10.30: Rudná - Jablonov n/T 6:4 (6:1). G: F. Čapó 2 (12´, 26´), R. Štefán 2 (15´, 34´), L. Šimon z 11m (37´), L. Dávid (41´) - F. Rohály 2 (30´, 51´), Á.Kerekes (62´), L. Zajdó (75´). ŽK: bez kariet. R: J. Szor – L. Gyenes, M. Nemčko. D: 40. Podľa zápisu sa zdalo, že domácim vyšiel v prvom polčase pušný prach a nebyť toho, že zaznamenali v ňom až 6 gólov, ktovie ako by to nakoniec dopadlo, keby si hostia lepšie rozložili sily. Navyše nezapojili do hry ani jedného hráča zo striedačky, kým domáci až troch a medzi nimi i brankára. Potešiteľné pre divákov, ktorých prišla iba hrśtka, je 10 gólov v obidvoch sietiach a konštatovanie, že hráči neboli ocenení ani jednou žltou kartou, aj keď sa nám zdá, že jedna za pokutový kop sa asi udeliť mala.

Vlachovo – Betliar 3:8 (1:3). G: B. Vysoký z 11m (6´), Pitoňák (57´) - R. Fabian 3 (47´, 78´, 90´), I. Lorinc 2 (33´, 77´), L. Lorincz 2 (43´, 50´), L. Fafrák (30´). ŽK: O. Leskovjanský (50´) - 0. R: Molnár - R. Farkaš. D: 50. Hosťom to až teraz bodovo i strelecky vyšlo , a to dokonca v derby zápase vo Vlachove. Strelecky sa ujali najmä Roland Fabián a bratia Lorincovci, ktorí spolu zaťažili konto domáceho brankára sedemkrát. Zato Martina Arvaya z betliarskeho kolektívu v 65. minúte postihol krutý trest, keď po červenej karte za napadnutie súpera po odpískaní musel opustiť ihrisko. S ním odišiel po červenej karte za odplácanie aj domáci Ľ. Kožár. A tak sa spoluhráči obidvoch celkov museli s týmto nedostatkom poradiť. Lepšie nakoniec vyšli hostia.

Honce - Vyšná Slaná 2:5 (2:4). G: M. Vranec (4´), J. Pástor 11m (32´) - O. Liptai 2 (20´, 44´), F. Gallo (8´), T. Gebe (11´), P. Zabrel (60´). ŽK: L. Hajdu (27´), M. Pástor (28´) - F. Gallo (31´). ČK: Hadar VS (78´) za úmyselné udretie protihráča v neprerušenej hre. R: Uharček - Šalamon. D: 30. Domáci sa ujali vedenia už v štvrtej minúte, ale potom skórovali len z pokutového kopu v 32. minúte. Zvyšok strelecky patril hosťom, ktorí vydržali zápas aj bez vylúčeného spoluhráča Hadara. Domáci nedopadli ináč, lebo stratili po červenej karte svojho strelca prvého gólu. Hosťom chýbal v zostave ich najlepší strelec i hráč Braňo Kuzma.

Krh. Dlhá Lúka - Bohúňovo 4:2 (1:1). G. O. Šomšák 2 (41´, 58´), Klinko 2 (72´, 83´) - F. Beke (14´), R. Kulik (50´). ŽK: A. Szaniszló Boh (47´). R: J. Gyenes – Marton, Iglai. D: 80. Začiatok zápasu akoby potvrdzoval, že sa naň lepšie pripravili hostia. Ako prví vsietili gól a po nerozhodnom polčase sa ešte aj v druhom ujali vedenia 1:2. To bolo ale z ich strany všetko a bránu triafali už len domáci strelci. Nakoniec zápas nepriniesol žiadne prekvapenie.

Rožňavské Bystré - Nižná Slaná 8:1 (4:1). G: P. Kubej 4 (23´, 30´, 37´, 38´), ´J. Lipták-Giba (51´), Jaro Gonos 11m (71´), M. Lompart (74´), Š. Dorkin (87´) - G. Keršák 11m (27´).. ŽK: Cs. Koncz (27´) - A. Bodnár (27´), M. Prónai (70´). R: L. Gyenes – I. Tokoly, M. Nemčko. D: 80. Stav zápasu na konci prvého polčasu ukazoval, že ak sa nič svetoborného nestane, o výsledku je už rozhodnuté. Strelecky vyšlo najmä mladému Kubejovi, ktorý sa zapísal do streleckej listiny štyri razy. Hostia upravili stav zápasu iba strelou z pokutového kopu najstarším hráčom Keršákom. Zápas mal slabú úroveň a za studeného a upršaného počasia viac sa v ňom ukázali domáci než hostia.

II. trieda 13. Kolo 24.4.2016 -16.00:

Mladosť Brzotín - Baník Štítnik 0:8 (0:5). G: J. Ragyina 3 (8´, 42´, 44´), M. Škvareniak 3 (23´, 37´, 48´), J. Kolesár (47´), R. Kolesár (53´). ŽK: J. Lázók (24´) - A. Krága (35´). R: K. Baczúk - Šimčák. D: 30. Po dlhšom čase odohrali domáci majstrovský zápas s favorizovaným Štítnikom iba s deviatimi hráčmi. Vopred oslabený súper dal iba možnosť hosťom dobre si zastrieľať na brzotínsku bránu. Dvom hráčom Štítnika sa podarilo po trikrát skórovať.

Kružná - Krh. Dlhá Lúka B 9:1 (4:1). G: L. Varga 4 (5´, 8´, 25´, 52´), O. Kerekes 3 (71´, 82´ z 11m, 87´), J. Salai 11m (34´), A. Gorgei (90´) - L. Emodi (36´). ŽK: 0 – J. Rusznyak (33´), T. Parada (82´). R: Martinko – Mikulec. D: 20.

Rakovnica – FK Krh. Podhradie B 2:0 (0:0). G: P.Jágerský (68´), L. Fabian (87´). ŽK: 0 – L. Zubatý (73´), G. Polyák (80´). R: Poťmák - A. Farkaš. D: 50.

DORAST

III. liga K-G – 19. Kolo – 23.4.2016 - 14.00: Valaliky – MFK Rožňava 1:2 (1:1). G: R. Horváth (36´) - Z. Répási (27´), T. Mihálik (65´). ŽK: P. Vadasz (42´), J. Joška (61´) - 0. ČK: R. Horváth (64´) - Z. Répási (64´) . R: J. Prokša. D: 20. Domácim patrí až trinásta priečka so ziskom jedného bodu a skóre 20:132. Hostia sú o štyri priečky vyššie a skóre 46:41. Výsledok zápasu však bol dlho na vážkach. O víťazstve a troch bodoch nakoniec rozhodol gól Tomáša Mihálika ešte v 65. Minúte. Škvrnou bolo vylúčenie dvoch hráčov za vzájomné udretie.

Drnava - Krásnohorské Podhradie 1:2 (1:2). G: R. Kováč (34´) - R. Šoltés (27´), A. Krak (40´). ŽK: bez kariet. R: Z. Lang. D: 20. Domáci nebývalo rozbehli tohtoročnú súťaž a před zápasom sa zdalo, že budú aj favoritom súboja. Po kole, v ktorom hostia nenastúpili, akoby mali aj viac síl a o výsledku rozhodli už v prvom polčase

Hrhov – Bodva Moldava n/B 0:3 (0:1). G: D. Uberlauer 2 (22´, 70´), J. Saloci (53´). ŽK: Z. Halász (76´) - J. Saloci (28´), N. Džerenga (85´). R: R. Drenko. D: 30. Proti  najlepšiemu  kolektívu  súťaže  sa  domáci  nevedeli  ani  strelecky  presadiť.

I. trieda 9. kolo

23.4.2016 - 14.00: Tatran Betliar – FK Gemerská Hôrka 0:7 (0:3). G: M. Laven 4 (40´, 45´, 48´, 57´), D. Novák (13´), P. Ferenc (49´), D. Kokény ´11m(60´). ŽK: M. Hatvaník (72´) Betliar,. R: Mikulec. D: 20.

Baník Rožňavské Bystré - Jablonov n/T 3:2 (3:0). G: I. Čopák 2 (31´, 42´), C. Koncz (36´) - J. Grudza (65´), D. Lengyel (88´). ŽK: G. Tomi 2 (13´, 63´), M. Uhrin (60´) - E. Mackovjak (46´). R: K. Baczúk. D: 20.

ŽIACI

II. liga starší žiaci      II. liga mladší žiaci     I. trieda dorast    I. trieda žiaci

II. liga SŽ - 19. kolo

23.4.2016: MFK Rožňava - Junior Šaca 15:0 (8:0). G: M. Bakoš 3 (21´, 33´, 63´), S. Vápeník 3 (26´, 45´, 60´), M. Ikri 3 (30´, 50´, 68´), L. Bodnár 2 (7´, 8´), Á. Tamáš 2 (2´, 42´), R. Rochl (66´), E. Dudáš vl. (23´). ŽK: bez kariet. R: P. Gonos. D: 30.

II. Liga MŽ - 19. Kolo

23.4.2016 11.45: MFK Rožňava - Junior Šaca 14:1 (7:1). G: O. Slavkay 4 (5´, 13´, 15´, 17´), K. Kocis 3 (18´, 33´, 49´), A. Mihók (26´), S. Garguš (43´), J. Dávid (54´), K. Šikur (57´) - S. Šoltes (27´). Bez kariet. R: P. Gonos. D: 40.

I. trieda 7. kolo

23.4.2016 10.30: FK Krásnohorské Podhradie – FK Baník Drnava 7:0 (3:0). G: Zs. Prékop 3 (10´, 65´, 66´), D. Šoltés 2 (23´, 57´), O. Pápezík 2 (35´, 70´).

TJ Papiereň Slavošovce - FK Plešivec 3:4 (2:2). G: F. Viola 3 (15´, 33´, 37´) - L. Molnár (10´), T. Béke 11m (20´), L. Parti (55´, L. Krištof (63´). Bez kariet. R: L. Marton. D: 35.

24.4.2016 10.30: MFK Dobšiná - TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 2:3 (2:0). G: M. Tokarčík (10´), A. Klement (28´) - A. Lovaš (40´), A. Spišák (41´), A. Máté (59´). Bez kariet. R: I. Tokoly. D: 30.